Lubicie klasyczne gry przygodowe? Jeśli tak to przygody Guybrusha Threepwooda z pewnością zajmuje wysoką pozycję na Waszej liście hitów wszech czasów. The Secret of Monkey Island, gra stworzona przez trio: Ron Gilbert, Tim Schafer i Dave Grossman na stałe wpisała się w historię elektronicznej rozrywki. Od premiery pierwszej części „Małpiej Wyspy” minęło już prawie dwadzieścia lat i już najwyższa pora, aby obecna generacja graczy mogła zakosztować pirackiego życia razem z Guybrushem. Tak! Kultowa gra od LucasArts zadebiutuje w usłudze Xbox Live! Arcade. Co ciekawe ma to być „Edycja Specjalna”, a więc możemy oczekiwać podrasowanej oprawy wizualnej. Informacje o Monkey Island na X'a wyciekly dzięki niemieckiemu odpowiednikowi PEGI – USK (Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle). Niestety nie podano konkretnej daty premiery.

To nie wszystkie wieści dotyczące gier od Lucasa. Od kilku dni krążą plotki, że na czerwcowych targach E3 zostanie ogłoszone, że „powróci do życia” między innymi Grim Fandango i kilka innych klasyków. Remake? A może kolejna odsłona gry? Tego dowiemy się już na targach w Los Angeles.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. Bardzo fajna wiadomość, oby więcej starych dobrych tytułów trafiało na konsolę microsoftu, tylko mogłyby być dostosowane do formatu 16:9 a nie tak jak w przypadku Duke Nukem 3d i Doom małe okienko na środku wielkiego telewizora. Ja ciągle wypatruje najlepszej gry wszech czasów na Live Arcade – Quake :)czy ten film pokazuje przejście całej gry?

  2. Skończyłem tę grę tyle razy, że powoli nie mogę na nią już patrzeć. 🙂 Żartuje oczywiście. To czyste arcydzieło gatunku. Jeżeli ktoś nie grał, warto dać praktycznie każdą kwotę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here