Na ubiegłorocznych targach Electronic Entertainment Expo Nintendo ujawniło, że ma zamiar wydać specjalną przystawkę do Wii-mote'a, która znacznie zwiększy jego czułość na wychylenia. Dzięki temu możliwe stanie się niemal stuprocentowe odwzorowanie ruchów w grach na Wii, obsługujących tę maszynę, nazwaną przez Nintendo MotionPlus. Póki co nie wiedzieliśmy jednak, kiedy można spodziewać się premiery tego cudeńka. Aż do teraz.

Już 18. czerwca na amerykański rynek zawita Grand Slam Tennis, pierwsza gra od Electronic Arts, mająca współpracować z MotionPlus. Ponadto, w ostatnim numerze magazynu Nintendo Power ponoć pojawiła się wieść o czerwcowej premierze najnowszej przystawki do Wii-lota. Jakby tego było mało, EuroGamer utrzymuje, że kontaktował się w tej sprawie z jednym z wydawców, mających w planach grę wspierającą ten ciekawy gadżet. „Informator” brytyjskiego serwisu miał potwierdzić wersję z premierą na przełomie wiosny i lata.

Z jednej strony, należy do tych wieści podchodzić z pewną dozą ostrożności. Samo Nintendo określiło je mianem plotek i spekulacji, nie podejmując tematu premiery MotionPlus. Z drugiej jednak, można śmiało zakładać, że zabawka ta trafi na półki sklepowe już niedługo, skoro pojawiło się trochę zapowiedzi związanych z tym projektem. Są to między innymi: Wii Sports Resort, Grand Slam Tennis, Tiger Woods PGA Tour albo Red Steel 2.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

    • ale nie mogli juz Wiilota zaprojektowac tak aby odwzorowywal dokladne ruchy?

      No niby mogli, ale po co, skoro później będzie można wydać nowy i na nim zarobić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here