Tuż przed świętami Bożego Narodzenia informowaliśmy o tym, że w związku z kryzysem gospodarczym Electronic Arts ma zamiar zmniejszyć liczbę zatrudnianych osób o blisko tysiąc oraz zamknąć część wewnętrznych studiów deweloperskich. Zmiany w EA odbiły się też na należącym do rynkowego giganta Mythic, ekipie odpowiedzialnej za Warhammer Online.

Na szczęście o zamknięciu tego studia mowy być nie może. Serwis Joystiq donosi jednak, iż również w Mythic zmniejszyła się liczba etatów. Zwolnionych miało zostać 21 pracowników działu obsługi klienta, połowa osób odpowiedzialnych za kontrolę jakości i wszyscy testerzy, którzy do tej pory pracowali pod banderą wspomnianej ekipy.

Podobne kroki podjęli również twórcy innych gier MMORPG – Turbine (Lord of the Rings Online) oraz Funcom (Age of Conan). Zarówno jedno, jak i drugie studio znacząco zmniejszyło liczbę osób zajmujących się zapewnianiem jakości oraz obsługą klienta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Taak, to akurat dokladnie to, czego Warhammer Online (Mythic) potrzebuje. . . Brawo EA. . . a moze by tak zrobic ciecia w administracji? Ladnych kilka mln by sie zaosczedzilo. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here