Jak do tej pory ukazały się trzy części popularnej szczególnie w Europie serii Gothic. Kolejną odsłoną firma JoWood ma zamiar trafić do szerszej publiczności, dlatego też pracujący nad „czwórką” zespół Spellbound (poprzednie edycje robiło Piranha Bytes) ma za zadanie napisać grę nie tylko – jak bywało to z Gothiciem do tej pory – na PC, ale również na Xboksa 360 oraz PlayStation 3.

O grze póki co wiadomo bardzo niewiele. Ekipa Spellbound ujawniła jedynie, że akcja będzie miała miejsce dziesięć lat po wydarzeniach znanych z G3. Poza tym, możliwe ma być zasiadanie na grzbietach niektórych napotkanych bestii oraz kontrolowanie cyklu dnia i nocy za pomocą czarów. Naturalnie, należy również spodziewać się znacznych poprawek w grafice, w porównaniu z częścią trzecią. Do tej pory jednak nie było żadnych informacji na temat daty premiery Gothic 4, a właściwie to Arcania: A Gothic Tale, bo tak brzmi pełna nazwa tej pozycji. JoWood jednak uchyliło rąbek tajemnicy, zdradzając, iż gry nie ma co się spodziewać wcześniej, niż na koniec przyszłego roku.

Jeśli jednak jesteście głodni nowych przygód w świecie Gothica, wcale nie musicie odczekiwać aż roku. A to dlatego, że już za kilka tygodni (według dystrybutorów 5 grudnia) na sklepowe półki trafi Forsaken Gods, dodatek do G3. Jego fabuła ma być ogniwem, łączącym trzecią i czwartą część tej znanej serii RPG-ów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieje ze G4 nie bedzie sie tak krzaczyc jak G3. W ogole ostatnio jest wiecej wywalajacych sie gier na PC. Chocby taki Sacred 2 czy Fallout 3. Masakra jakas.

  2. Były tylko 3 Gothice . Pierwsza część , druga , oraz dodatek do drugiej (Noc Kruka) . Trzecia część była słaba , niby był wielki świat , wielu npc , masa questów pobocznych , i dość długi główny ale to już nie był ten Gothic . Ciekawi mnie za to , jak zacznie się fabuła główna czwartej części . (Ja w trzeciej części zabiłem Rhobara i Zubena oraz weszłem w portal do nowego świata [nowe uniwersum ?]). Zastanawiam się jeszcze co będzie przeciwnikiem Bezimiennego skoro z tego co pamiętam , na koniec 3 części unicestwiamy bogów .

    • (Ja w trzeciej części zabiłem Rhobara i Zubena oraz weszłem w portal do nowego świata [nowe uniwersum ?])

      Zio0m, nie spoileruj!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here