Interesującą listę, a w zasadzie dwie listy gier, opublikował serwis Gamasutra. Ich autorem jest analityk Nick Williams (a już myśleliście, że Pachter) z firmy GamePlan Insights. Na pierwszej umieszczono najgorętsze, nadchodzące produkcje, które amerykańscy gracze zamierzają nabyć w tym roku. Na drugiej znajdziemy tytuły już wydane, które także znalazły się na listach zakupów wielbiciele elektronicznej rozrywki z USA.W badaniu wzięto pod uwagę odpowiedzi czterech tysięcy graczy z Ameryki Północnej.

Jakie nadchodzące tytuły najbardziej interesują naszych kolegów z Ameryki Północnej? Zaskoczenia nie ma. Na pierwszym miejscu znalazło się Halo: Reach. Na drugim Super Mario Galaxy 2. Ostatnie miejsce na podium należy do Gears of War 3. Czwarta pozycja to kolejny tytuł Microsoftu – Fable III – a na piątej znajdziemy grę na Wii – The Legend of Zelda 2.

Dopiero na szóstym miejscu pojawia się pierwsza produkcja z Playstation 3. Jest nią Gran Turismo 5. Jest to niestety jedyny tytuł z japońskiego superkomputera, który znalazł się w pierwszej dziesiątce. Podobnie jest z pecetami. Posiadacze blaszaków dopiero na ósmym miejscu zobaczą Diablo III. Generalnie na liście, wśród produkcji dedykowanych komputerom osobistym rządzą produkcje studia Blizzard. Na 12 miejscu (ex aequo z Madden NFL 11) pojawia się World of Warcraft: Cataclysm, a na czternastym StarCraft 2. Z pecetowych produkcji w pierwszej dwudziestce poza już wymienionymi znajdziemy jeszcze tylko Star Wars: The Old Republic.

A jak sprawy mają się z grami, które już czekają na nas w sklepach? Tutaj PS3 radzi sobie o wiele lepiej. Pierwsze miejsce (po zamordowaniu konkurencji) zajmuje Kratos i jego God of War 3. Na drugim znajdziemy Final Fantasy XIII. Kolejne trzy pozycje należą do gier z 360tki. Są to Bioshock 2, Mass Effect 2 i Tom Clancy's Splinter Cell Conviction. Co ciekawe, na drugiej liście nie ma ani jednej pecetowej produkcji. Najwyraźniej graczom z USA niespecjalnie podobają się tegoroczne produkcje z blaszaków.

Musicie jednak przyznać, że oba zestawienia nie szokują. Mniej więcej znając gusta graczy z Ameryki Północnej, właśnie tego mogliśmy się spodziewać. A czy wy umieścilibyście te same tytuły na tych samych miejscach? Koniecznie dajcie nam znać, a przy okazji zerknijcie na pełne wersje obu list.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Z wymienionych pozycji to wlasciwie tylko na Diablo III czekam. Reszta moze sie schowac. Choc na Starcrafta II tez rzuce okiem, choc mam mieszane uczucia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here