Tworzona przez EA Tiburon „symulacja” amerykańskiego futbolu nie zostanie wydana na komputerach osobistych. Płakać nie będziemy, bo sport ten nie jest szalenie popularny w Europie. Zastanawia nas jednak czy ten sam los nie spotka pozostałych sportowych serii na komputerach osobistych. Te jak donosił nasz recenzent ostatnimi czasy mocno odstawały od swoich konsolowych odpowiedników jeśli chodzi o jakość wykonania.

Peter Moore twierdzi jednak, że podjęcie decyzji o anulowaniu Madden'a nie wynika ze słabnącej jakości sportowych „telenowel”. Prezes EA Sports potwierdza, że wybrane przez firmę rozwiązanie nie spodoba się niektórym graczom, ale elektroniczna rozrywka na pecetach jest poważnym wyzwaniem dla modelu biznesowego korporacji. Bez owijania w bawełnę Peter przyznaje, iż większość graczy woli bawić się pozycjami sportowymi na konsolach (Madden zostanie wydany na PS2, PS3, PSP, GBA, Xbox 360, Wii i Nintendo DS). Dlatego też postanowiono zmniejszyć ilość wydanych w tym roku produkcji pecetowych. Takie działanie sprawić ma, że te, które trafią do sklepów będą po prostu lepsze niż dotychczas. Pan prezes uspokaja jednocześnie osoby, które już się zmartwiły tą nowiną i postanowiły sprawdzić czy na koncie mają dość pieniędzy by kupić konsolę. Electronic Arts wie jak ożywić pecetowe gry sportowe i zajmie się tym w najbliższej przyszłości. Niestety były pracownik Microsoftu nie chciał powiedzieć w jaki sposób firma dokona tego cudu. Musimy więc czekać na kolejne informacje wierząc, że nie zatytułujemy ich „FIFA, NBA i NHL nie zostaną wydane na pecetach”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Patrząc na to co Tiburon pokazał w edycji 08 na pewno nie będę tęsknił za serią. Port z PS2 to niestety za mało, by zadowolić graczy komputerowych. Kto wie, może i FIFIe przydałaby się taka przerwa na odświeżenie pomysłów i rewaloryzację priorytetów?

  2. mnie takie gry raczej nie interesują podobnie jak MLB 07 (czy jakoś tak)lepiej zostawić amerynakommyśle że oni podobnie myśla o naszych fifach i pesie

  3. Maddeny zaczęły się szmacić gdzieś od edycji 06. Szkoda, bo symulacje tego bardzo niszowego sportu w Europie zazwyczaj były bardzo starannie wykonane i dlatego dawały mi tyle frajdy. Zresztą, dotyka to powoli wszystkich serii z EA Sports, wykluczając Tiger Woods PGA Tour.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here