Usługa Xbox Live nie jest przychylna mniejszościom seksualnym. Przekonał się o tym na własnej skórze jeden z użytkowników. W serwisie Consumerist swoją historię opublikował niejaki Grant. Grant w usłudze sieciowej Xbox Live posługiwał się ksywką „thegayergamer” i jak sam wspomina wielokrotnie był obrażany grając w Halo 3. Tym razem został… zbanowany. Aby dalej korzystać z przywileju grania w globalnej sieci musiał zmienić „gamertaga”. Grant „Thegayergamer” w gniewie chwycił za telefon i zadzwonił na infolinię Microsoftu gdzie usłyszał, że na jego ksywkę wpłynęło wiele skarg od oburzonych użytkowników XBL.

Zasadnicze pytanie brzmi – czy Microsoft powinien zablokować nick zawierający słowo „gej”. Czy jest to objaw bigoterii i dyskryminacji jak mówią niektórzy? A może środowisko homoseksualne razi „całą resztę graczy” swoją… ofensywnością. I najważniejsze czy ktoś z gamertagiem „theheterogaymer” również zostałby poproszony o jego zmianę?

Już kiedyś pisaliśmy o homofobii i rasizmie w usłudze Xbox Live. Jeden z byłych pracowników Microsoftu – Bill Fulton ukuł śmiałą tezę, że wulgaryzmy, nietolerancja i rasistowskie odzywki negatywnie wpływają na rozwój branży gier wideo także w aspekcie ekonomicznym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

70 KOMENTARZE

 1. A co to kogo obchodzi jaki kto ma nick, ludzie o co tyle krzyku jak ktoś chce/bądź jest gejem to niech sobie bedzie. . . Mi to wisi

 2. Zabawna sprawa (dosłownie) bo o ile mnie pamięć nie myli słowo „gay” znaczy również „wesoły”. Może więc chłopak miał ksywę „RadosnyPlaya”. Czyżby w Microsofcie nikt o tym nie wiedział?Odnośnie gamertaga „HeteroPlayer” – MS już wypowiedział się w tej sprawie:

  „To answer the question another way, yes ‚TheStraighterGamer’ or ‚TheHeterosexualgamer’ would have gotten the same treatment and would have been found to be in violation and forced to be changed.

  Ta poprawność polityczna jest dobijająca. Zapewne ksywa „Zabiłem100Osób” czy „KillerWymiataczMasakrator” albo „MamWDomuStrzelbęIJejUżyję” nie wzruszyłaby pracowników MS. W końcu golizna i mniejszości seksualne są w stanach „fe” a giwerę powinien posiadać każdy.

 3. Pewnie Amerykanie wierzą w każdy nick dosłonie. Jak napiszesz „Pope” (Papież) to może będą się do niego modlić ?rofl . . . swoją drogą w Polsce połowa graczy gier przeglądarkowych poszłaby pod taki nóż, tam to dopiero ksywki se wymyślają dzieciaki :/

  • Pewnie Amerykanie wierzą w każdy nick dosłonie. Jak napiszesz „Pope” (Papież) to może będą się do niego modlić ?

   Na naszej klasie do profilu papieża którzy ktoś utworzył modli się masa ludzi. . . debile są wszędzie, naprawdę.

 4. Widzę, że parę użytkowników pogoniłoby ”Granta” widłami (głosowanie). . . Polska- kraj z przyszłością i tolerancją. Niektórzy to mają problemy. . . Nick, to nick, a nie wyznanie wiary. 😐

  • Widzę, że parę użytkowników pogoniłoby ”Granta” widłami (głosowanie). . . Polska- kraj z przyszłością i tolerancją. Niektórzy to mają problemy. . . Nick, to nick, a nie wyznanie wiary. 😐

   Wiesz, ja ogólnie do homo nic nie mam ale po co organizują te debilne parady i lansują swój styl bycia który większość przyprawia o wymioty. Ja tam w nicku nie wpisuję HETERO bo to moja prywatna sprawa. Nie wiem może nie zauważyłeś ale propaganda gejowska i gejopozerska ( bo większość to gówniarze bawiący się w to dla mody ) strasznie przybiera na sile. Do tego stopnia że w sklepach z ciuchami zawsze musi znaleźć się przynajmniej jeden „miły” chłoptaś w obsłudze. Ludzi orientacji homo jest około 1,5% w społeczeństwie. I to maksymalnie. A lansują i zachowują się tak jak by było ich przynajmniej 15%. To jest chore. Kto następny? Hodowcy wiewiórek czy producenci klamerek do prania? :/

   • Wiesz, ja ogólnie do homo nic nie mam ale po co organizują te debilne parady i lansują swój styl bycia który większość przyprawia o wymioty. Ja tam w nicku nie wpisuję HETERO bo to moja prywatna sprawa. Nie wiem może nie zauważyłeś ale propaganda gejowska i gejopozerska ( bo większość to gówniarze bawiący się w to dla mody ) strasznie przybiera na sile. Do tego stopnia że w sklepach z ciuchami zawsze musi znaleźć się przynajmniej jeden „miły” chłoptaś w obsłudze. Ludzi orientacji homo jest około 1,5% w społeczeństwie. I to maksymalnie. A lansują i zachowują się tak jak by było ich przynajmniej 15%. To jest chore. Kto następny? Hodowcy wiewiórek czy producenci klamerek do prania? :/

    ty uważasz, że nic nie masz do nich i jesteś tolerancyjny, a parady wynikają z tego właśnie bo ludzie nie tolerują ich, oni się nie lansują, chcą pokazać, że są tu. Tymczasem wystarczy, że na klatce schodowej babcie emerytki się dowiedzą o tym i już przestaną mówić „Jaki grzeczy chłopiec/pan”, a będą pluć im w twarz i mówić, żeby się przeprowadził bo jeszcze zarazi „tym gejostwem” pozostałych. Nie ma tolerancji w Polsce, powiesz, że dla Ciebie jest ok, ale takiego kogoś nie dotkniesz, nie podasz ręki, wyszydzisz w dowcipach, zdegustujesz się na jego widok w sklepie! To nie jest tolerancja. To pseudo tolerancja, ma zmylić innych, jaki to ja jestem tolerancyjny, a jak nikt nie patrzy to „wyciągnę bejsbola i zdzielę kilka ciot”? Wg. teorii tak naprawdę ludzi orientacji homo jest 10%, tyle samo co hetero, bo pozostali to tak naprawdę biseksualiści. Chcesz drążyć ten temat ? A czy to ważne, czy ich jest 1% czy 15% ? Graczy jeszcze niedawno było może z 10% społeczeństwa, tzn, że nie mamy prawa organizować turniejów komputerowych ? Wydawać pisma o grach komputerowych ? Może my gracze deprawujemy i uzależniamy innych ? Kiedy zaczną nas bić ?Niestety Polska to nadal inny świat. Na Zachodzie nikt nie robi problemu. Facet w sklepie ciuchami to norma, pomoże kobietom, pomoże facetom, nikt nie nosi tabliczki „jestem gejem”, nawet jeśli po kimś można powiedzieć to nie jest odsuwany w kąt społeczeństwa czy zamiatany pod dywan jak to jest w Polsce.

    • Nie ma tolerancji w Polsce, powiesz, że dla Ciebie jest ok, ale takiego kogoś nie dotkniesz, nie podasz ręki, wyszydzisz w dowcipach, zdegustujesz się na jego widok w sklepie! To nie jest tolerancja. To pseudo tolerancja, ma zmylić innych, jaki to ja jestem tolerancyjny, a jak nikt nie patrzy to „wyciągnę bejsbola i zdzielę kilka ciot”?

     Człowieku o czym ty mówisz? Lansowanie poronionych idei to jedno a normalna egzystencja to drugie. Mam kumpla homo i nie przeszkadza mi to. Normalnie z nim rozmawiam i nic się nie zmieniło odkąd powiedział mi o tym że jest. Po prostu osłabia mnie ta propaganda „pedalstwa”. Bo dla mnie homoseksualista a pedał to dwie różne osoby. Homo tak jak hetero nie odróżnia się swoim zachowaniem, nie informuje świata o tym co i z kim robi oraz po ile razy na dobę. A pedał będzie o tym śpiewał/rymował/robił plakaty i przygotowywał projekty ustaw. CHORE. Niech każdy trzyma swoje prywatne sprawy w swoim prywatnym kręgu. Tyle. I nie wciskaj mi tu kitu o braku tolerancji. A bejsbolem to się pobaw na boisku.

    • Nie ma tolerancji w Polsce, powiesz, że dla Ciebie jest ok, ale takiego kogoś nie dotkniesz, nie podasz ręki, wyszydzisz w dowcipach,

     Chcialem tylko zauwazyc , ze tolerancja to nie to samo co akceptacja. . . Tolerancja znaczy ni mniej, ni wiecej : ” nie zwalczam”.

 5. wiecie jeśli to była ksywka tylko to luz ale jeśli kolo pieprzył o tolerancji albo jechał na hetero to bym mu konsole zbanował a nie gametaga tak samo jak wszystkich śpiewających i bredzących bez sensu userów

 6. Ksywki w grach to nie miejsce na manifestowanie swoich poglądów. Co mnie obchodzi, że jakiś gracz jest pederastą? Marsze „tolerancji” już nie wystarczają i trzeba obnosić się ze swoim zboczeniem również w grach sieciowych? Czy normalni ludzie wchodzą do klubów dla homoseksualistów nosząc koszulki z napisem „jestem hetero”?No właśnie. Zresztą w regulaminie napisano:“[a member may not] Create a Gamertag or use text in other profile fields that may offend other members. This includes comments that look, sound like, stand for, hint at, abbreviate, or insinuate any of the following: profane words/phrases, sexually explicit language, sexual innuendo, hate speech (including but not limited to racial, ethnic, or religious slurs), illegal drugs/controlled substances, or illegal activities. Nie zgadzasz się, to ‚wypad z baru’. BTW Przypadkowo kliknąłem w „łapkę” pod wypowiedzią kolegi opalena. Jak można cofnąć rekomendację komentarza?

 7. Ludzi orientacji homo jest około 1,5% w społeczeństwie. I to maksymalnie. A lansują i zachowują się tak jak by było ich przynajmniej 15%.

  Brawo Turas, pomnoz to jeszcze przez dwa (wszak warto zalozyc ze, zla jest dwakroc wiecej od tego naocznego) a otrzymasz wynik 30 procentowy. Dodaj do tego orientacje biseksualna, powiedzmy 0,2 %. Zgodnie z Twoimi wyliczeniami przesunmy przecinek w lewo a otrzymamy 2%. Pomnoz to zgodnie z moimi zaleceniami o 2 a wyjdzie Ci 4%. 30 + 4 = 34% . Teraz od magicznej liczby 700 odejmij otrzymany wynik 34. Wyjdzie 666. No to juz jest powazna sprawa i warto sie jej przyjrzec prawda? Podobnie warto sie czasem przyjrzec swojemu odbiciu w lustrze i zrewidowac swoje poglady i wartosci. Wyliczenia me dedykuje:literze Guzytkownikowi Turasuzytkownikowi Dygnitarzuzytkownikowi Fumar

 8. Homo – skoro musza istniec, to niech istnieja. Nie lubie widoku homoseksualistow, a para całujących sie gejow budzi moja odraze. Ale nic mi do tego – ich wola, ich zycie, ich sypialnia, wiec jak chca – niech sobie beda, bo to nie moja sprawa i zniesc to musze. Tylko niech nie wychodzą z tymi durnymi paradami na ulice, bo to juz jest ponizej pewnego dopuszczalnego poziomu. Ban dla TheGayGamer, czy jaki on mial ten nick jak najbardziej sluszny. Nie dlatego, ze gosc byl gejem, tylko dlatego, ze GamerTag byl niezgodny z regulaminem. Lamiesz jasno ustalone zasady – wylatujesz. Proste i skuteczne.

  Dodaj do tego orientacje biseksualna, powiedzmy 0,2 %. Zgodnie z Twoimi wyliczeniami przesunmy przecinek w lewo a otrzymamy 2%.

  chyba 0,02 ;]

 9. parady wynikają z tego właśnie bo ludzie nie tolerują ich, oni się nie lansują, chcą pokazać, że są tu.

  A to dziwne, bo myślałem, że te cudaczne pochody organizowane są przez młodzieżówki lewicowe i co niektórych politycznie zaangażowanych działaczy gejowskich, a nie jest to inicjatywa oddolna, ale jak widać się myliłem. Widać zbiegiem okoliczności są także ci wszyscy polscy politycy i niekiedy połowa parlamentu europejskiego idący w pierwszym rzędzie z transparentami. Tak a propos tolerancji, rozumiem także, że hasła w rodzaju „rzuć granat na tacę” są jedynie desperackim dążeniem do wolności.

 10. To ciekawe w Internecie, że jak ktoś jest „anty” to w którymś momencie pisze „mam kolegę, który jest. . . ” jeśli dyskusja jest o Żydach to pisze, że ma „kolegę Żyda” choć w Polsce po 68 roku łatwiej kosmitę spotkać niż Żyda, a ta niewielka grupka jest do tego stopia zasymilowna, że za cholerę nie poznasz kto zacz – chyba, żę wielką gwiazdę Dawida na szyi dźwiga. A jak ktoś ryczy” pedały, geje, homosy” to w którymś momencie następuję refleksja, mająca zapewne uwiarygodnić piszącego w oczach ogółu i mamy tekst „. . . a bo mam kolegę homo. . . ” Oczywiście jako ufny człowiek wierzę na słowo. Ja niestety nie mam żadnego kolegi homo, więc nie mogę gładko napisać „a bo ja mam kolegę, który. . . ” może mi się żaden nie zwierzył albo coś?A teraz się odturlam ze śmiechu bo już widzę jak jakiemuś dzieciakowi, co wyniósł z domu worek bigoterii z kupą ksenofobii i zaprzaństwa na dodatek kolega opowiada o swoich preferencjach seksualnych.

 11. Po co są organizowane parady? Ano po to, żeby od czasu do czasu sparaliżować pół miasta i postawić na nogi tabun policji. W sumie to i dobre, chłopcy zażyją świeżego powietrza (choć pewnie duszno im w tych kombinezonach), poruszają się. . . Ogólnie zabawa przednia, jedni przekrzykują drugich, zawsze jest okazja by wydusić z siebie nienawiść, rozładować emocje. . . Przynajmniej kilku skinheadów wyżyje się i przejdzie im ochota na obsmarowanie kolejnego muru jakimś idiotycznym hasłem zawierającym w sobie dowolne słowa z puli „j***ć, jude, oi, żyd, skinheadz” etc; ewentualnie „j***ć, policja, cracovia/wisła”. No i zawsze jest to dobry powód by poirytować zwykłych mieszkańców miasta, bo przez Rynek normalnie przejść nie można. I niezły szoł mają przyjezdni – kabaret całkiem dobry i to za darmo. Poza tym fotki dobre wychodzą na takich imprezach – coś dla fanów reportażu!

 12. Do Turasa:

  Lansowanie poronionych idei to jedno a normalna egzystencja to drugie.

  Chlopie, jesli rzucasz jakies teskty bez zadnego pokrycia, to nie dziw sie ze nie znajdujesz wspolnej plaszczyzny do porozumienia. Gdzie jest ten lans wg Ciebie? Czyzby parady wolnosci to wg Ciebie lansowanie? Przeciez jesli jestes inteligenty i tolerancyjny (tu trzeba zaznaczyc slowo jesli), mozesz zorganizowac kontr-parade dzien pozniej i wyrazic swoje poglady (dzien pozniej, bo konfrontowanie dwoch manifestow uwazam za co najmniej glupie i nieodpowiedzialne). Na tym polega , uwaga wyswiechtane slowo, demokracja. I tu dochodzimy do tego ze, sa w tym kraju ludzie, ktorzy walczyli o to zeby nawet 0,5 procenta spoleczenstwa moglo zawalczyc o swoje, odmawiajac im tego odmawiasz wszystkim prawa do wolnosci mysli i wypowiedzi. Przykre (beton).

  • Do Turasa: Chlopie, jesli rzucasz jakies teskty bez zadnego pokrycia, to nie dziw sie ze nie znajdujesz wspolnej plaszczyzny do porozumienia. Gdzie jest ten lans wg Ciebie? Czyzby parady wolnosci to wg Ciebie lansowanie? Przeciez jesli jestes inteligenty i tolerancyjny (tu trzeba zaznaczyc slowo jesli), mozesz zorganizowac kontr-parade dzien pozniej i wyrazic swoje poglady (dzien pozniej, bo konfrontowanie dwoch manifestow uwazam za co najmniej glupie i nieodpowiedzialne). Na tym polega , uwaga wyswiechtane slowo, demokracja. I tu dochodzimy do tego ze, sa w tym kraju ludzie, ktorzy walczyli o to zeby nawet 0,5 procenta spoleczenstwa moglo zawalczyc o swoje, odmawiajac im tego odmawiasz wszystkim prawa do wolnoci mysli i wypowiedzi. Przykre (beton).

   Problem w tym że ja nie mam potrzeby organizowania kontr-parady. Nie jestem politycznie poprawny, nie akceptuję takich akcji jak pedalskie marsze z prostej przyczyny. Nie obchodzi mnie kto i co robi sobie prywatnie i nie życzę sobie by mnie o tym informowano. A gdzie masz lans? Przyjedź do Krakowa do np. Galerii Krakowskiej, pochodź po sklepach z ciuchami np. Dielsel w Rynku. Wtedy zobaczysz czy to jest lansowane czy nie.

 13. A ja dalej nie rozumiem gejów. . . oni się tak obnoszą ze swoja „innością” że aż strach. . . Zwróćcie uwagę na paradę równości. . . ABSURD!Czy ludzie normalni czytaj – hetero robią sobie paradę normalności ? Nie obnosimy się z tym że jesteśmy normalni ! Skoro homo uważają że są tacy fajni i chcą dążyć do tego żeby ich wszyscy tolerowali to po kiego grzyba cała ta pseudo nagonka. . . to tylko wtykanie kija w mrowisko. Kto widział kogoś na Xboxlive z ksywką „jestemNormalny” „jestemHetero” no proszę Was. . . Na koniec dodam że tak jestem rasista ! jestem rasistą głupoty, staram się ją zwalczyć za wszelką cenę i w miarę moich skromnych możliwości. . . a obnoszenie się ze swoja „innością” to iście głupie. . . pozdrawiam !

 14. Przeciez jesli jestes inteligenty i tolerancyjny (tu trzeba zaznaczyc slowo jesli), mozesz zorganizowac kontr-parade dzien pozniej i wyrazic swoje poglady (dzien pozniej, bo konfrontowanie dwoch manifestow uwazam za co najmniej glupie i nieodpowiedzialne).

  Ale to jest nonsens! Inteligentny człowiek, który ma w głowie jako tako poukładane, nie potrzebuje organizować parady, aby wyrazić swoje poglądy.

  Na tym polega , uwaga wyswiechtane slowo, demokracja.

  No paaanie! I to jest to błędne rozumienie demokracji w naszym kraju, którą tak bardzo zachłysnęliśmy się po ’89, że sami straciliśmy poczucie, czym ona jest. „Jest demokracja, to moge robić co chcę, nawet całe miasto postawić na nogi, by wykrzyczec wszystkim, co sobie myśle!”.

  I tu dochodzimy do tego ze, sa w tym kraju ludzie, ktorzy walczyli o to zeby nawet 0,5 procenta spoleczenstwa moglo zawalczyc o swoje, odmawiajac im tego odmawiasz wszystkim prawa do wolnosci mysli i wypowiedzi.

  Ale nikt prawa do wypowiedzi homoseksualistom nie zabrania! Tylko, na miłość boską, niech robią w to bardziej cywilizowany sposób. Bo wychodzenie na miasto i skandowanie jakichś poronionych haseł nie jest formą konstruktywnej dyskusji, dzięki której ludzie o tej orientacji mogliby pokazać, że zasługują na normalne traktowanie. Ja dalej czekam na jakąś inicjatywe na poziomie.

 15. shadow_xiii ma rację, w tym kraju homofobia jest na porządku dziennym. . . a co do parad proszę panów, oni to robią, żeby zaczęto ich NAPRAWDĘ tolerować, żeby nie wyrzucano z pracy, nie wytykano palcami, nie wyzywano itp. . . homoseksualizm istnieje od samego początku ludzkości i nikt i nic tego nie zmieni. Trzeba przejść nad tym do prządku dziennego i tyle. Nazywanie tego „chorobą” jest chore. . . Przecież każdy ma prawo chodzić do łóżka z KIM CHCE, byle dobrowolnie i z osobą dorosłą. . . A heteroseksualiści nie organizują parad? Ludzie wychodzą na ulicę na Love Parade w Berlinie i też niektórzy są zniesmaczeni. . . Prawda jest taka, że każda „inność” jest dla Polaków dobrym argumentem żeby kogoś zjechać. . . i tyle. A gadki co niektórych tutaj w stylu „. . . ja do nich nic nie mam ale niech. . . . . . . ” są doskonałym przykładem, że jeszcze duuużo wody musi w Wiśle upłynąć, żeby to zdanie zmieniło się na „. . . . ja do nich nic nie mam niech robią co chcą. . . . . „

  • A heteroseksualiści nie organizują parad? Ludzie wychodzą na ulicę na Love Parade w Berlinie i też niektórzy są zniesmaczeni. . .

   Love Parade to parada ludzi słuchających techno a to zupełnie inna sprawa. . . co do homoseksualizmu tak to jest choroba, przykre acz prawdziwe. . . Ludzie zostali stworzeni tak a nie inaczej, mężczyzna ma być z kobietą i koniec. Nie będę tolerował czegoś co jest dla mnie nie smaczne i nie normalne przykro mi że mnie nie rozumiesz a przynajmniej że nie szanujesz mojego zdania. Rodzice wychowali mnie normalnie za co im dziękuję. . . Współczuję ludziom kochającym inaczej ale w naszym kraju jeszcze długo ich będą tępić. Jeśli chodzi o mnie niech sobie robią co chcą ale niech do jasnej ciasnej nie obnoszą się aż tak ze swoimi skłonnościami sexualnymi. Jak będą żyć jak normalni to może w końcu uda im się normalnie odnaleźć w społeczeństwie na tą chwilę mają małe szanse. . . pozdrawiam

   • Love Parade to parada ludzi słuchających techno a to zupełnie inna sprawa. . . co do homoseksualizmu tak to jest choroba, przykre acz prawdziwe. . . Ludzie zostali stworzeni tak a nie inaczej, mężczyzna ma być z kobietą i koniec.

    Pisząc takie słowa pokazujesz mi, że nie mam o czym z tobą rozmawiać. . . światopoglądem tkwisz jeszcze w średniowieczu. . . tymczasem świat jest dużo bardziej złożony niż ci się wydaje. . . no ale tego na religii nie uczyli.

    • Pisząc takie słowa pokazujesz mi, że nie mam o czym z tobą rozmawiać. . . światopoglądem tkwisz jeszcze w średniowieczu. . . tymczasem świat jest dużo bardziej złożony niż ci się wydaje. . . no ale tego na religii nie uczyli.

     🙂 jestem konserwatystą i faktycznie może i tkwię w średniowieczu ale przynajmniej tam było normalnie. . . Poza tym zdaję sobie sprawę że świat jest złożony a na lekcje religii nie uczęszczałem. Czy to złe że czegoś nie lubię ? czy każdy musi tolerować homoseksualizm?to jest dla Ciebie wyznacznik wartości?a jeśli bym nie tolerował czegoś innego bo po prostu mam prawo to też dla Ciebie będę tkwił w średniowieczu?oj zastanów się o czym piszesz. . . Zresztą napisałeś że nie masz o czym ze mną pisać a szkoda. . . pozdrawiam

     • dpg: parada = demonstracja. . . czyli ogólnie znany i stosowany sposób na wyrażenie poglądów na różne sprawy. . . po prostu ludzie, którzy mają coś do powiedzenia organizują się, zgłaszają to władzom i wychodzą na ulicę. . . proste. A oni po prostu nazwali swoją demonstrację parada. . . żeby było bardziej pozytywnie.

      Czy to złe że czegoś nie lubię ? czy każdy musi tolerować homoseksualizm?

      . . . czy każdy musi tolerować drugiego człowieka? wydaje mi się że tak, żyj i pozwól żyć innym. . . nie atakując i nie dyskryminując (tylko mi nie mów, że oni nie są dyskryminowani)

 16. Tylko, na miłość boską, niech robią w to bardziej cywilizowany sposób.

  Co jest niecywilizowanego w skandowaniu hasel o rownosci? Razi Cie skandowanie? Mozesz isc do biblioteki, i tam o tym poczytac w ciszy i spokoju. Wolnosc w gloszeniu ideii dotyczy rowniez sposobu jej wyslawiania. Jakim prawem to Ty masz decydowac co jest smaczne a co nie? A jesli jest to zgodne z obowiazujacym prawem, to juz zupelnie Cie nie rozumiem, bo powinienes narzekac na ustawodawce a nie na organizatorow takiej manifestacji. Inna sprawa jest, ze gdyby to gracze urzadzili sobie „Parade Elektronicznej Rozrywki”, tez pewnie wiele osob by sie zniesmaczylo, ze a to miasto unieruchomione, a to grafiki szatanskie (prosta droga do deprawacji), a to smo i owo. Tylko ze Ty w takiej sytuacji bys sie inaczej odzywal. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. A dodac jeszcze trzeba ze gej nie jest gejem z wyboru, tylko tak ma. Masz z tym problem?

 17. a co do parad proszę panów, oni to robią, żeby zaczęto ich NAPRAWDĘ tolerować, żeby nie wyrzucano z pracy, nie wytykano palcami, nie wyzywano itp. . .

  O naiwności. . .

  Wolnosc w gloszeniu ideii dotyczy rowniez sposobu jej wyslawiania.

  Dopóki nie narusza wolności innej osoby.

  Co jest niecywilizowanego w skandowaniu hasel o rownosci? Razi Cie skandowanie?

  Forma jest zła. Moim zdaniem dopóki homoseksualiści będą robić tak wielki szum wokół siebie, dopóty będą traktowani niepoważnie. Tu jest potrzebna naturalna, stopniowa asymilacja. Bo jedna burza raz na jakiś czas nie zmieni niczyjego nastawienia – ba, jedynie może jeszcze bardziej zirytować i wzbudzić większą wrogość.

  • O naiwności. . .

   . . . no to wyprowadź mnie z błędu i oświeć mnie. bardzo chcę znać przyczynę mojej naiwności.

   . . . Nie jestem politycznie poprawny, nie akceptuję takich akcji jak pedalskie marsze z prostej przyczyny. . . .

   Pisząc w ten sposób oprócz politycznej niepoprawności pokazujesz prostotę. . . Poza tym, o czym oni cię informują? Mnie się wydawało, że te parady mają pokazać, że to tacy sami ludzie z krwi i kości jak wszyscy. . .

 18. shadow_xiii ma rację, w tym kraju homofobia jest na porządku dziennym. . .

  „Podróż do Ciemnogrodu” Potockiego nadal jest w tym kraju aktualna

  Dopóki nie narusza wolności innej osoby.

  Radzę zajrzeć do Konstytucji zanim zaczniesz szermować określeniem „wolność” którego jak widzę nie rozumiesz. Ale to norma, że w sieci każdy gniewny 20 latek jest mądrzejszy – także od wyroków Trybunału Konstytucyjnego.

  Tu jest potrzebna naturalna, stopniowa asymilacja.

  Rozwiń myśl bo to ciekawe – jak chcesz „zasymilować”, zakładam, że z tak zwanym społeczeństwem, geja lub lesbijkę. . . . . . Ach żeby tak manifestacje Młodzieży Wszechpolskiej, albo ONRu wzbudzały choć w połowie tak ożywione dysputy.

 19. Nie wiem w jaki sposob mozna pokazac, ze jestes takim samym czlowiekiem jak inni poprzez organizowanie parady. Ze niby jak zobacze, ze tez ubieraja sie w jeansy i bluzy, to zapali mi sie zarowka nad glowa i wpadne na mysl : przeciez oni sa tacy sami ? Chyba ze targetem tych parad sa ludzie myslacy ze kazdy gej to czarna skora na gola klate i was, jak z teledysku Bloodhound Gang i stereotypu z komedii :PAle ludzi tak myslacych chyba nigdy nie bylo wieluTo juz wiecej sensu miala wystawy w Azji, z okazji MŚ w Korei i Japonii – oba narody za soba nie przepadaja (ły) , wiec by to troche zmienic zorganizowano muzeum, pokazujace jak zyja mieszkancy drugiego kraju – odtworzono mieszkania itd. To jakis tam sens mialo, ale parada ?

 20. Love Parade to parada ludzi słuchających techno a to zupełnie inna sprawa. . . co do homoseksualizmu tak to jest choroba, przykre acz prawdziwe. . .

  Bhaal do tej pory z reguły zgadzałem się z tym co piszesz. Teraz jednak tak uderzyłeś z grubej rury, że ręce mi opadły i zapewne nie podniosę ich przez tydzień. Kto Cię nakarmił takimi bzdurami? Homoseksualizm to choroba? Czyli co – nie mogę się kontaktować z moim znajomymi o innej orientacji bo jeszcze nie daj boże się nią zarażę? A może uważasz, że ja też jestem chory bo mi się włosy kręcą? Wiadomo przecież, że prawdziwy zdrowy Europejczyk (a Polak już na pewno) ma proste słomiano-blond włosy i niebieskie patrzałki. Proponuje Ci byś nałożył mokry kompres na głowę i zastanowił się nad tym co napisałeś. Czytając takie rzeczy nie dziwię się, że cywilizowane kraje nie potrafią Polski nazwać inaczej niż „ciemnogród”.

  • Homoseksualizm to choroba?

   Nie chodzi mi o chorobę taka jaka jest grypa czy hemoroidy 🙁 Chodziło mi o chorobę podłoża psychicznego 🙁 Źle mnie zrozumieliście 🙁

   . . . czy każdy musi tolerować drugiego człowieka? wydaje mi się że tak, żyj i pozwól żyć innym. . . nie atakując i nie dyskryminując (tylko mi nie mów, że oni nie są dyskryminowani) [/note]

   Ale ja chcę tolerować ! jeśli zaczną się zachowywać normalnie to i ja będę normalnie do nich nastawiony. Nienawidzę jak się ktoś obnosi wszędzie ze swoim „problemem” (czytaj „wszyscy są źli i mnie nie tolerują bo jestem innej orientacji seksualnej). Miałem znajomego który był gejem w poprzedniej pracy, normalny gość i nie afiszował się z tym był normalny. Jeśli go kierownik opierniczył to nie mówił że to pewnie przez to że jest homoseksualistą bo kierownik wszystkich jechał równo:)

 21. Oj jak zwal tak zwal, wiadomo ze chodzi o mase ludzi na ulicach :PAle co oni maja do powiedzenia przez ta parade ? Tak jak pisalem – czy dzieki niej zobacze w nich takiego samego czlowieka, jak ja ? Nie, bo niby na jakiej podstawie, ubioru? Czy oni mysla ze ludzie ich widza, tak jak w komediach sa przedstawiani? Czy to, zebym zobaczyl, ze istnieja naprawde a nie w statystykach – slyszalem o tym, ze to nawet 10% moze byc, wiec tez mi nowina. Wiec moze chodzic tylko to , by ludzie sie oswajali z widokiem dwoch chlopow trzymajacych sie za reke, niech zauwaza swoja nietolerancje wobec drugiego czlowieka w swojej glowie i niech sie wstydza za nia. Parady sa takim : patrz na nas, patrz kur. . i przyzwyczajaj sie. Bo przeciez w XXI w nie wypada kogos nie lubic, a jesli juz, to najwyzej tych, ktorzy nie lubia kogos :> A ja nie jestem w stanie zaakceptowac tego, ze ktos nie widzi tego, co na tym swiecie jest jedna z najpiekniejszych spraw. Nie, nie chodzi o milosc, tylko o to ze nie widzi nic pieknego w kobietach, nie ruszaja go one. Zwyczajnie nie ufam takiej wrazliwosci. Jestem HETERO SZOWINISTĄ i tyle. 😛

 22. Nie chodzi mi o chorobę taka jaka jest grypa czy hemoroidy 🙁 Chodziło mi o chorobę podłoża psychicznego 🙁 Źle mnie zrozumieliście 🙁

  Czyli jednak chorobę. Geje mają twoim zdaniem źle w głowach. Proponujesz psychiatryk czy od razu małe elektrowstrząsy albo szybką lobotomię? Nie myślałeś o tym, że orientacja seksualna jest zapisana w genach i homo albo hetero się po prostu rodzisz i tego nie da się zmienić?

  • Czyli jednak chorobę. Geje mają twoim zdaniem źle w głowach. Proponujesz psychiatryk czy od razu małe elektrowstrząsy albo szybką lobotomię? Nie myślałeś o tym, że orientacja seksualna jest zapisana w genach i homo albo hetero się po prostu rodzisz i tego nie da się zmienić?

   Katmay nie koniecznie się rodzisz, czytałem o wielu przypadkach gdzie młody chłopak został zgwałcony przez mężczyznę i orientacja mu się zmieniła pod wpływem tego traumatycznego przeżycia. . . Pisząc choroba nie chodziło mi o psychiatrę ani o żadnego rodzaju siłowe wybijanie i zmienianie ludziom w głowach. Chciałbym kiedyś tolerować wszystkich ale dla mnie mężczyzna z mężczyzną / kobieta z kobietą która chce np. wychowywać dzieci nie ma prawa bytu. Możecie to odbierać jako wyraz rasizmu i nie tolerancji ale tak już mam. Ja się już w tej dyskusji nie udzielam bo nie jestem w stanie przedstawić słowem pisanym w 100 % moich myśli a nie chcę sobie wrogów na Valhalli narobić. . . pozdrawiam

 23. dpg: a ja bardzo lubię kolor niebieski. . . . i nie cierpię tych co lubią czerwony. . . nie ufam takiej wrażliwości. . . widzisz, cała sprawa sprowadza się do akceptowania odmienności. . . ty możesz iść za rękę z dziewczyną po ulicy, to dlaczego oni nie mogą liczyć na to samo? (bez wytykania palcami, czy agresji ze strony przechodniów) może po to są te parady, żebyś się przyzwyczaił i do takiego widoku. . . masz rację w XXI w. nie wypada kogoś nie lubić. . . , bo człowiek coraz dłużej chodzi po tej ziemi. . . i z założenia powinien być coraz mądrzejszy. . .

 24. Nie porownywalbym niezauwazania piekna koloru czerwonego z niezauwazaniem piekna i wdzieku kobiet, przynajmniej tych, ktore go maja :P. Chyba nie ten kaliber, nie sadzisz ?A lubienie wszystkich to nie jest bynajmniej madrosc, tylko tchorzostwo, brak pogladow, albo czysta glupota (a najczesciej wszsytko naraz ) Niby jak mam lubic nazioli, komunistow, pedofilow, kolesia ktory pozyczyl gre i nie oddal i innych takich:P

 25. Katmay nie koniecznie się rodzisz, czytałem o wielu przypadkach gdzie młody chłopak został zgwałcony przez mężczyznę i orientacja mu się zmieniła pod wpływem tego traumatycznego przeżycia. . .

  Wybacz, ale takie idotyzmy to chyba tylko w jakimś uberreligijnym tygodniku mogą wypisywać. To było to traumatyczne przeżycie, które zostawiło trwały ślad na psychice gościa czy pięć minut przyjemności po których nagle został gejem? Musisz się zdecydować. Ja wymiękam, takiej komedii to by najlepsi scenarzyści w holiłud nie wymyślili. Idąc dalej tym tokiem myślenia każdy z nas jest mordercą bo pod wpływem brutalnych gier i traumatycznych przeżyć z nimi związanymi zmienia nam się psychika. Proponuję byś się odciął od gazet, TV, Internetu, książek itp. itd. bo chłoniesz te głupoty jak gąbka wodę i najwyraźniej nawet przez chwilę nie zastanawiasz się nad tym jak wielką bzdurę właśnie wyczytałeś.

 26. Katmay nie koniecznie się rodzisz, czytałem o wielu przypadkach gdzie młody chłopak został zgwałcony przez mężczyznę i orientacja mu się zmieniła pod wpływem tego traumatycznego przeżycia. . .

  A Ty sie zastanawiasz czasem co czytujesz? To tak jakbys powiedzial ze zgwlacona dziewcznynka pod wplywem traumatycznych przezyc zapala miloscia do starszych facetow. Naprawde, wypada zastanowic sie co sie czyta. A tolerancja i szacunek do innych powinny uczyc odrozniania tego typu literatury od faktow. Byc moze te parady o ktorych pisaliscie chca uczyc tego samego. Przynajmniej na pewno powinny.

 27. Rozwiń myśl bo to ciekawe – jak chcesz „zasymilować”, zakładam, że z tak zwanym społeczeństwem, geja lub lesbijkę. . .

  Chodziło mi mniej więcej o to, o czym napisał dpg („dwoch chlopow trzymajacych sie za reke”). Że społeczeństwo trzeba „oswoić” ze świadomością, że homoseksualizm istnieje i potrafi być wyrażany w normalny sposób. Ale wg mnie powinno być to realizowane stopniowo, delikatnie. Podburzanie i wychodzenie na ulice niczego nie zmienia, jedynie jeszcze bardziej irytuje człowieka – czego ja jestem przykładem. Jak stopniowo? W taki sposób, żebym ja, wychodząc sobie na miasto w Krakowie, widział gejów i lesbijki nie tylko co roku na placu Matejki czy wieczorami w Kitchu obmacujących się niesmacznie, ale również spotykających się jak zwyczajne pary, wychodzących na wspólne spacery. Żeby widok geja nie kojarzył się tylko ze skandalicznym zachowaniem, ale z NORMALNOŚCIĄ!Bo jak na razie parady – przynajmniej mnie i ludzi w moim otoczeniu – do takiego myślenia o homoseksualistach nie przekonują. Wszak wydaje mi się, że większość ludzi nie odstrasza w gejach sama orientacja, a raczej sposób w jaki oni tę orientację manifestują.

  Ach żeby tak manifestacje Młodzieży Wszechpolskiej, albo ONRu wzbudzały choć w połowie tak ożywione dysputy.

  Heh. . . fenomen jeszcze dla mnie mniej zrozumiały niż „parady tolerancji”. Bo o ile homoseksualizm sam w sobie nie jest moim zdaniem niczym złym, to eksponowanie nienawiści w czystej formie (jak czynią to skrajne środowiska prawicowe) jest już dla mnie dość zaawansowaną chorobą.

 28. eh na odwrót napisałem przepraszam pewnie że nie tak że mężczyzna gwałci chłopaka i ten zostaje homoseksualistą ! kurde aż takim debilem chyba nie jestem(to wszystko pod wpływem tej dyskusji). . . przykład facet zgwałcił dziewczynkę i ta nigdy już nie będzie w stanie stworzyć rodziny hetero. . . kurde

 29. Jaki tam fenomen, garstka debili od Giertycha , z ciasnym umyslem, podworkowa wiedza, chce choc przez chwile poczuc sie pewnie w tym niezrozumialym i skomplikowanym swiecie – takie tam wystraszone stworzonka, ktore gromadza sie w grupach, by poczuc sie bezpiecznie 😛

 30. eh na odwrót napisałem przepraszam pewnie że nie tak że mężczyzna gwałci chłopaka i ten zostaje homoseksualistą ! kurde aż takim debilem chyba nie jestem(to wszystko pod wpływem tej dyskusji). . . przykład facet zgwałcił dziewczynkę i ta nigdy już nie będzie w stanie stworzyć rodziny hetero. . . kurde

  Aż tyle znaków pomyliłeś a w zasadzie całą myśl przeinaczyłeś? Bhaal błagam nie próbuj teraz odkręcać farmazonów, które tu wypisałeś. Mnie naszła ochota żeby pójść gdzieś na miasto skoro tak często gwałcą. Za piątym czy szóstym razem musi mnie przecież zgwałcić baba, a to chyba nie może być koszmarnym przeżyciem. . . (?)

 31. Żeby widok geja nie kojarzył się tylko ze skandalicznym zachowaniem, ale z NORMALNOŚCIĄ!

  Do tego jeszcze daleka droga co można zauważyć nawet po niektórych wypowiedziach. Nawet w kwestii znaczeniowej patrz post numer 7 – pederastia.

  • Do tego jeszcze daleka droga co można zauważyć nawet po niektórych wypowiedziach. Nawet w kwestii znaczeniowej patrz post numer 7 – pederastia.

   „pederastia «utrzymywanie stosunków płciowych między mężczyznami»”[ http://sjp. pwn.pl/lista.php?co=pederastia ]Czegoś tu nie rozumiesz?

   • „pederastia «utrzymywanie stosunków płciowych między mężczyznami»”[ http://sjp. pwn.pl/lista.php?co=pederastia ]Czegoś tu nie rozumiesz?

    Pederastia w pierwotnym znaczeniu oznacza „kontakty seksualne mężczyzn z małoletnimi chłopcami”, które w języku polskim w pewnym momencie weszło do mowy potocznej jako określenie zamienne z „homoseksualista”. Oczywiście dla osoby, który już na wstępie w swojej wypowiedzi używa określenia „zboczenie” nie mając pojęcia co w ogóle oznacza i co się do zboczeń, lub jak kto woli dewiacji (parafilii) zalicza ma to zapewne niewielkie znaczenie. A szkoda, bo powinna jeśli chce być traktowany poważnie, a nie jak kolejny Młody Gniewny „Internetowy łowca pedałów„, których w sieci na pęczki.

 32. Do tego jeszcze daleka droga co można zauważyć nawet po niektórych wypowiedziach.

  No to pasowałoby jak najszybciej zacząć w jakiś sensowny sposób. . .

  Nawet w kwestii znaczeniowej patrz post numer 7 – pederastia.

  Jeżeli ktoś nie rozumie takich pojęć, powinien ich nie używać.

 33. Jeżeli ktoś nie rozumie takich pojęć, powinien ich nie używać.

  W tym kraju? Marzenia ściętej głowy. Może za kilka dekad. Na razie jest jak jest. Wracając do tematu. Jest mi obojętne z kim gram w XBL może mieć ksywę „Puszek_DaKilla_Pimpuszek” albo „SuperGaymer” to tylko gamertag

 34. Jak czytam te politycznie poprawne posty to mi szczena opada. Żal i tyle. Nie będę się już w tej kwestii wypowiadać bo szkoda czasu. Popierajcie dalej demonstracje i parady „gejowskie”. Powiem tak. Żaden normalny homo tego nie popiera ale za to wy tolerancyjni europejczycy tak. Za dużo na WOSie wam wpompowali do głów chyba. Trzeba myśleć samemu. Jeśli nie potraficie zrozumieć że wpychanie na siłę ideologii i manifestowanie swojego co bądź niezgodnego z naturą poglądu jest ok to życzę wam tylko w przyszłym wcieleniu dwóch tatusiów ;] Moim zdaniem nie powinno być tak że ktokolwiek manifestuje swoje przekonania religijne, orientację seksualną, sposób robienia kupki na kibelku. TO SĄ PRYWATNE SPRAWY! Poza tym geje mają takie same prawa jak inni w tym społeczeństwie więc o co wogóle chodzi? Po co te parady? Jeśli będą się zachowywać jak normalni ludzie to nikt nie dowie się że są HOMO czy też HETERO. Chyba że im się zajrzy do sypialni czy gdzie tam to sobie robią 😛 Więc o co ta afera? Trochę obiektywizmu, i zdrowego podejścia. . . Pozdrawiam,Libertarian_Hetero_Turas_Witcher_player_DNB_L istener_pizza_eater_cat_owner_L&M_smoker

 35. uważasz że mają takie same prawa? . . . a co powiesz np. homoseksualiście zwolnionemu ze szkoły, gdzie pracował jako nauczyciel gdy się „normalne społeczeństwo” dowiedziało o tym że jest homoseksualny? . . . takich przypadków „tych samych praw” pewnie jest dużo. . . i nie o wszystkich się dowiadujemy. . . afera jest o „tolerancję po polsku” . . . czyli ja tam nic do nich nie mam ale niech. . . . . (w miejsce kropek wstaw jakiś nakaz) OK. . . mi starczy już pisania o tym temacie, polska to trochę „zaściankowy” kraj i do wielkiego świata nam trochę brakuje. . . over (w tym temacie)

  • uważasz że mają takie same prawa? . . . a co powiesz np. homoseksualiście zwolnionemu ze szkoły, gdzie pracował jako nauczyciel gdy się „normalne społeczeństwo” dowiedziało o tym że jest homoseksualny? . . . takich przypadków „tych samych praw” pewnie jest dużo. . . i nie o wszystkich się dowiadujemy. . . afera jest o „tolerancję po polsku” . . . czyli ja tam nic do nich nie mam ale niech. . . . . (w miejsce kropek wstaw jakiś nakaz) OK. . . mi starczy już pisania o tym temacie, polska to trochę „zaściankowy” kraj i do wielkiego świata nam trochę brakuje. . . over (w tym temacie)

   Euroentuzjasta się znalazł 😀 No tak napisz jeszcze po tym over czego to nie mogą robić homo a co mogą hetero żeby Twoja wypowiedź miała jakieś podparcie. A co do nauczyciela. Hmm pewnie jak by grał w deathmetalowej kapeli tez by wyleciał. Nie myl braku tolerancji z wiejskim zacofaniem :DPZDR

 36. No tak napisz jeszcze po tym over czego to nie mogą robić homo a co mogą hetero żeby Twoja wypowiedź miała jakieś podparcie.

  Nie pytany odpowiem. Nie moga chociazby:- dostapic swiecen kaplanskich, jesli sa zadeklaraowanymi gejami- jesli zyja w konkubinacie nie moga zformalizowac zwiazku (chodzi mi tylko o przywileje podatkowe, nic wiecej)Do tego dodaj sobie niewymierny fakt, ilu gejow nie dostalo pracy tylko z ego powodu ze sa gejami. Warto tez np. dodac do tego ostatni pomysl kogos z kierownictwa Centrum Krwiodastwa, aby zadeklarowany gej nie mogl oddawc krwi. To jest wg Ciebie w porzadku i nie jest to wcale a wcale przyklad nietolerancji i homofobii?

  • Nie pytany odpowiem. Nie moga chociazby:- dostapic swiecen kaplanskich, jesli sa zadeklaraowanymi gejami- jesli zyja w konkubinacie nie moga zformalizowac zwiazku (chodzi mi tylko o przywileje podatkowe, nic wiecej)Do tego dodaj sobie niewymierny fakt, ilu gejow nie dostalo pracy tylko z ego powodu ze sa gejami. Warto tez np. dodac do tego ostatni pomysl kogos z kierownictwa Centrum Krwiodastwa, aby zadeklarowany gej nie mogl oddawc krwi. To jest wg Ciebie w porzadku i nie jest to wcale a wcale przyklad nietolerancji i homofobii?

   – Co do święceń to sprawa KK i jego zasad. – Konkubinat. Trudno. A przywilejów podatkowych nie powinno być wcale dla każdego. Jedna stawka podatku liniowego bez ulg, odpisów etc. – Praca: a wiesz ilu hetero nie dostało pracy tylko z tego powodu że dostali go homo?- Oddawać krew powinien móc każdy kto nie jest chory. Nie wiem jak to jest z tym oddawaniem krwi. Czy to obowiązuje czy nie. Ale po cholerę gej ma się deklarować? Ja się nie deklaruję nigdy i nigdzie że jestem hetero. I nikt nie ma prawa ode mnie takiej deklaracji żądać. Właśnie z tym deklarowaniem jest prościej. Gdyby się tak nie deklarowali to mieli by łatwiej. :]

 37. Lol, a od kiedy to zasady panujące w danym Kościele sa przejawem nietolerancji? Pewnie jeszcze ktos zaraz napisze, ze to, iz kobiety rowniez nie moga przyjmowac swiecen jest znakomitym przykladem dyskryminacji przedstawicielek płci pięknej. Obydwie strony mają swoje racje, które chca udowodnic, ale na Litość Boską – to chyba zaden powod by gadac od rzeczy O_o

 38. Lol, a od kiedy to zasady panujące w danym Kościele sa przejawem nietolerancji? Pewnie jeszcze ktos zaraz napisze, ze to, iz kobiety rowniez nie moga przyjmowac swiecen jest znakomitym przykladem dyskryminacji przedstawicielek płci pięknej.

  Odpowiedzialem na pytanie, co moze hetero a czego nie moze homo. Byc moze jest to zakaz pewnej grupy, ale grupy wywodzacej sie z „normalnego” spoleczenstwa a wiec rzutuje to w pewien sposob na sposob potrzegania gejow.

  Konkubinat. Trudno. A przywilejów podatkowych nie powinno być wcale dla każdego. Jedna stawka podatku liniowego bez ulg, odpisów etc.

  Pierdzielisz jak nic. Oczywistym jest ze panstwo powinno wspierac zycie w sformalizowanym zwiazku. Nawet najwieksi liberalowie to popieraja. Problemem jest tylko wykluczenie z tego przywileju homoseksualistow.

  – Praca: a wiesz ilu hetero nie dostało pracy tylko z tego powodu że dostali go homo?

  Nie, nie wiem. Pytanie kompletnie bezzasadne. Orientacja seksualna nie powinna miec na to zadnego wplywu, tylko kwalifikacje. Co chcialem powiedziec to, to ze wiele osob odmowiloby przyjecia pracownika tylko ze wzgledu na orientacje. I w tym tkwi pies pogrzebany.

  • Pierdzielisz jak nic. Oczywistym jest ze panstwo powinno wspierac zycie w sformalizowanym zwiazku. Nawet najwieksi liberalowie to popieraja. Problemem jest tylko wykluczenie z tego przywileju homoseksualistow.

   Nie używaj określenia przywilej bo się na ciebie rzucą. Sprawa jest prosta przecież gej czy lesbijka i tak nie stworzą związku kobieta-mężczyzna więc o co chodzi?. Czytam te wszystkie posty i muszę powiedzieć tak: widocznie dla niektórych bycie przyzwoitym i nie zgadzanie się na pewne rzeczy z dyskryminacją społeczną włącznie automatycznie jest wyszydzany i nazywany gejo-obrońcą, miłośnikiem homo, nawet pro-europejczykiem ha-ha i tak dalej. To przykre biorąc pod uwagę idiotyczne argumenty jakimi posługuje się druga strona, ta rzekomo posiadająca jedynie słuszny imperatyw moralny. Głupotę się powinno piętnować, a nie wynosić na piedestał. Jeden z was jest już sławny http://forum.gejowo.pl/viewtopic.php?t=6459

 39. Wiesz, ja ogólnie do homo nic nie mam

  Nie, no wszyscy nic do nich nie mają. Nic a nic! Tylko po co się w ogóle pokazują na przykład w telewizorze? Nie mogliby w jakichś gettach chodzić? A najlepiej z wyszytą literką P jak Pedał, żeby normalni ludzie mogli szybciutko przejść na drugą stronę ulicy.

  Do tego stopnia że w sklepach z ciuchami zawsze musi znaleźć się przynajmniej jeden „miły” chłoptaś w obsłudze.

  To miły sprzedawca z Cropptałna co mi dziś polecił brązowe buciki też jest Sancho Pedryllo? Ojej, no fakt! Jakoś się tak za bardzo uśmiechał. Ratunku!

  Marsze „tolerancji” już nie wystarczają i trzeba obnosić się ze swoim zboczeniem również w grach sieciowych?

  A niektórzy obnoszą się z ksywkami „dygnitarz” chociaż bardziej by im pasowała inna ksywa. Też na literkę D. Każdy ma prawo do manifestowania poglądów także publicznie. To że komuś przeszkadzało w grze sieciowej granie z GAYmerem jest niepoważnym kabaretem. Niech taka osoba założy gumowe rękawiczki i gra. Wtedy na pewno jego Masterczif nie zarazi się pedalstwem!!

  Po co są organizowane parady? Ano po to, żeby od czasu do czasu sparaliżować pół miasta i postawić na nogi tabun policji. W sumie to i dobre, chłopcy zażyją świeżego powietrza (choć pewnie duszno im w tych kombinezonach), poruszają się. . .

  To samo można powiedzieć o każdej innej, legalnej manifestacji.

  No paaanie! I to jest to błędne rozumienie demokracji w naszym kraju, którą tak bardzo zachłysnęliśmy się po ’89, że sami straciliśmy poczucie, czym ona jest. „Jest demokracja, to moge robić co chcę, nawet całe miasto postawić na nogi, by wykrzyczec wszystkim, co sobie myśle!”.

  Demokracja, o czym skwapliwie się zapomina nie jest dyktatem większości nad mniejszością. Podsumowując. Serce rośnie kiedy widzę kwiat młodej inteligencji taki tolerancyjny i światowy :Pach o jednym zapomniałem

  Praca: a wiesz ilu hetero nie dostało pracy tylko z tego powodu że dostali go homo?

  Zapytam naiwnie gdzie 😉 Tak samo jak naiwnie zapytam GDZIE w Polsce widzieliście DWÓCH GEJÓW spacerujących pod rączkę co kilka osób skwapliwie wyżej napisało w kontekscie tej nachalności? Ja rozumiem, że można być gejem, ale nie GEJEM IDIOTĄ, który w tym kraju chwyta partnera za rączkę i pląsają po ulicach przenajświętszej Rzeczypospolitej. A sam cytat przypomina mi argumenty z czasów kiedy np. w USA była segregacja rasowa. . . :” a ty wiesz ilu białych nie dostało pracy tylko z tego powodu, że dostali ją czarni”. Emancypacji gejów i lesbijek wbrew temu co tu czytam po prostu nie ma.

 40. Pierwotnie to wg Dornera każdy ludzki płód w najwcześniejszej fazie rozwoju jest żeński, niezależnie od tego jaka jest płeć genetyczna i jaka będzie płeć dorosłej osoby. Dopiero W okolicy szóstego tygodnia życia rozpoczyna się proces maskulinizacji mózgów, które potem mają należeć do mężczyzn. Pierwotnie to także ludzie wisieli na drzewach i obrzucali się łajnem. Dziś pederasta = homoseksualista i nie zmienisz tego, choćbyś kichał i prychał. Potwierdzają to słowniki języka polskiego i wyrazów obcych. [ http://www.slownik-online.pl/kopalinski/BDBCE3. . . 690397.php ][ http://sjp. pwn.pl/lista.php?co=pederastia ]Przypomnij sobie zresztą pozew Czerwińskiego (szefa kampanii „przeciwko homofobii”) przeciwko Sielatyckiemu z LPR. Otóż gdański sąd odrzucił wniosek Czerwińskiego. Uznał, że Sielatycki nie zawarł w blogu nieprawdziwych informacji. Zdaniem sędziego określenie „pederasta” jest bowiem tożsame z homoseksualistą i nie sposób jest przyjąć „tak daleko idącej interpretacji”, że pederastia to kontakty seksualne z małoletnimi chłopcami. Może wolisz, abym pisał „pedały” (jak sam o nich mówisz), „cioty”, „uraniści”, czy „ciepłe chłopaki”? Zapewne tak jest, bo sami wg wątku na forum http://www.miedzynami.pl/ wolą być tak nazywani. Co do zboczenia [ http://sjp. pwn.pl/lista.php?co=zboczenie ], to sorry Winnetou, ale nie wmówisz nikomu, że odchylenie od właściwego kierunku (mającego na celu przedłużenie trwania gatunku) jest OK. I nie pomoże Ci tu promil „bzykających” się samców pingwinów. Na koniec napiszę wyraźnie, bo może tego nie rozumiesz:mam w nosie to, czy dwóch facetów chce być ze sobą, ale do cholery niech nie narzucają mi swojego stylu. Dlatego też toleruję ich (w znaczeniu „wytrzymywać”, „znosić”, „przecierpieć”, a NIE „przyjmować”, „sprzyjać”, tej różnicy wielu nie chce zauważać), ale NIE toleruję propagowania homoseksualizmu. „Każdy ma prawo do manifestowania poglądów także publicznie”Przeczytaj regulamin (komentarz nr 7) i nie filozofuj.

 41. No ręce opadają. Ilu my tu mamy obrońów gejów i lesbijek :O Na dodatek oderwanych od rzeczywistości. Żyjcie sobie w swoim przeświadczeniu i tak nigdy nie będzie u nas drugiej europy zachodniej ( i dzięki Bogu ) a i sama zachodnia już niedługo będzie albo gejowska albo islamska :] Jeśli islamska to problem homo zostanie rozwiązany. Jeśli gejowska to i tak prędzej czy później islamska :] A wy uprawiajcie tu te swoje pseudo tolerancyjne wywody o biednych pokrzywdzonych pedałkach. Tylko aby pewnego dnia w kibelku w klubie coś was od tyłu nie zaszło. We wszystkim trzeba mieć umiar i zdrowy rozsądek. Ja widzę co się dzieje, i jak w ciągu 4 lat zmieniła się sytuacja homo. To nie jest tak że oni chcą być tylko akceptowani. Ale to już pokaże czas :]ZE SWOJEJ STRONY ZAMYKAM TEN TEMAT BO NIKT TU NIKOGO DO SWOICH RACJI NIE PRZEKONA. POZDRAWIAM.

 42. Może wolisz, abym pisał „pedały” (jak sam o nich mówisz)

  Wolałbym żeby osobnik z rocznika 82 nie miał mentalności dziecka rocznik 92 lub gorzej, ale marzenia można mieć zawsze. Hmm nigdzie nie użyłem określenia per pedały bez cudzysłowia to było pytanie do ciebie, czy chcesz być poważny czy zaliczony do Internetowych łowców pedałów bo używany przez ciebie język doskonale cię predestynuje do tej zaszczytnej roli.

  mam w nosie to, czy dwóch facetów chce być ze sobą, ale do cholery niech nie narzucają mi swojego stylu.

  A jakim to cudem tych przykładowych „dwóch facetów” miałoby ci narzucić jakiś styl na litość boską? W jaki sposób miałbyś się niby znaleźć w sferze wpływów tej „gejowskiej mody”??

  No ręce opadają. Ilu my tu mamy obrońów gejów i lesbijek

  A ilu mamy zaprzańców rodem ze średniowiecza i dzieciaków z bujną wyobraźnią piszących coś o „oderwaniu się od rzeczywistości”, a którzy sami wypisują soczyste teksty o jakichś sprzedawcach (patrz wyżej) i dość kuriozalne obrazy o jakimś „zachodzeniu od tyłu w kibelku” to dopiero argumenty pierwszorzędne i bardzo poważne.

  We wszystkim trzeba mieć umiar i zdrowy rozsądek.

  Jakoś go u ciebie nie widać, ani w w kwestii poglądów, ani tym bardziej kloacznego języka, którym operujesz w tym wątku. Więcej samokrytyki, mniej absurdów. Wy się chłopcy tak nie grzejcie w promieniach własnej ignorancji i anty-gejostwa bo to śmiesznie wygląda.

  Co do zboczenia [ http://sjp. pwn.pl/lista.php?co=zboczenie ], to sorry Winnetou, ale nie wmówisz nikomu, że odchylenie od właściwego kierunku

  Może już wystarczy tego PWNa? Traktujmy się poważnie. Sorry Winnetou ale nie zrozumiałeś sedna sprawy. Zboczenie aka Parafilia vel zaburzenia seksualnych preferencji zostały jasno określone przez medycynę. Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne wyróżnia kilka zboczeń (używajmy już tego określenia dla prostoty przekazu) na liście znajduje się między innymi: pedofilia, masochizm itd. Nie znajduje się na tej liście homoseksualizm ot i wszystko. Miej pretensje do medycznych autorytetów, że nie pokrywają się z twoją wizją świata.

 43. A wszyscy anty-homo wiedzą, że homoseksualizm nie jest wymysłem XX wieku ?Istnieje od zarania dziejów, tysięcy lat, jeszcze przed Chrystusem, ale także i po !To jakim cudem może to być zboczenie ? Raczej norma, ale nie, bo religia tak mówi no i wszyscy wiemy, że jak religia powie „Skakać w ogień” to skaczemy . . . A wy się lepiej módlcie, żeby taki homoseksalizm się rozpowszechnił się. Zwłaszczw w Chinach, jeśli nie chcecie, aby wasze pra pra pra wnuki nie miały skośnych oczu 🙂

 44. Heh, umiejętnie wplatasz nie moje słowa do wypowiedzi. No no, nieładnie, oj nieładnie. Zresztą to nie moja wypowiedź była zmieniana przez moderatora, a to chyba o czymś świadczy. Swoją drogą dlaczego wciąż powtarzasz jakieś teksty o dwudziestolatkach, czy rocznikach 82? Ani to mój rocznik, ani wiek. Dawniej tacy, jak Ty określali innych mianem ‚dzieciaków’, choć sami byli ‚dzieciakami’. Ot mierzyli według własnej miary. W jaki sposób pytasz? No, jeśli te wszystkie parady to nie manifestowanie i narzucanie innym swoich poglądów, to pokrętną masz tę swoją logikę. A propos pretensji do autorytetów. Cóż, wyobraź sobie, że nie każdy łyka ‚rewelacje’ jak młody pelikan kamienie. Poczytaj o eksperymencie Milgrama. Niektórzy używają głowy i ślepo nie wierzą w to, co mówią tzw. autorytety. Nieistotne, czy w kwestii moralnej, seksualnej, czy tak ostatnio modnego ‚globalnego ocieplenia’. Co do APA i okoliczności wykreślenia homoseksualizmu z DSM (jeśli ktoś z ciekawości chciałby się z tym zapoznać):”W głosowaniu, które poprzedzone było ograniczonymi do pięciu minut wystąpieniami psychologów broniących stwierdzenia, iż homoseksualizm jest zaburzeniem psychicznym, wzięło udział jedynie nieco ponad dwie trzecie członków Rady APA – niewiele brakło, a kworum konieczne do podjęcia takiej decyzji nie zostałoby osiągnięte. Okazało się jednak w wyniku protestu podpisanego przez dwustu psychiatrów, decyzja APA musiała zostać poddana referendum. W kwietniu 1974 roku przeprowadzono głosowanie, w którym wzięło udział dziesięć tysięcy członków APA. Aż 40% nie zgodziło się z decyzją rady. Jak pisze Socarides, nie można jednak wyciągać z tego pochopnego wniosku, iż większość psychiatrów zgadzała się z Radą. Biorąc pod uwagę liczbę uprawnionych do głosowania, jedynie 25% z nich poparło decyzję rady. Mówiąc krótko: zawiodła frekwencja. Jakkolwiek argument Socaridesa nie jest zbyt mocny – demokracja rządzi się wszak swoim prawami, które nie zostały pogwałcone w tej procedurze – pojawia się pewna wątpliwość: czy decyzje naukowe mogą być podejmowane w tak pochopny sposób? Wątpliwości te pogłębia również fakt, iż cztery lata po usunięciu homoseksualizmu z rejestru chorób DSM czasopismo Medical Aspects of Human Sexuality donosiło, iż 69% psychiatrów nie zgadzało się z ustaleniami APA i wciąż uważało homoseksualizm za rodzaj patologicznego nieprzystosowania społecznego. Wątpliwości wzbudzają również ściśle naukowe przesłanki, stojące za usunięciem homoseksualizmu z rejestru DSM. „ciąg dalszy na [ http://www.krytyka. org/pokaz_pracenaukowa.php?id=22 ]Tak, czy siak ja wciąż uważam homoseksualizm za odchylenie od wzorca. Dlaczego? Napisałem już o tym w którymś z wcześniejszych postów i nie będę się powtarzać. BTW Czytając „The adjustment of the male overt homosexual. Journal of Projective Techniques” E. Hooker możesz natknąć się na fragment „Homosexuality may be a deviation in sexual pattern which is within the normal range, psychologically. „

 45. Nie chcę się pchać w tę rzeźnię, ale jedno zawsze mnie ciekawiEgahen napisał:

  Oczywistym jest ze panstwo powinno wspierac zycie w sformalizowanym zwiazku. Nawet najwieksi liberalowie to popieraja. Problemem jest tylko wykluczenie z tego przywileju homoseksualistow.

  Czy może mi ktoś powiedzieć jaki jest interes państwa w legalizowaniu związków homoseksualnych? Standardowa rodzina ma potencjał prokreacji, zapewnia ciągłość pokoleń, identyfikację potomków z narodową wspólnotą, przekazywanie wartości. Małżeństwo i wiążące się z tym przywileje są w pewien sposób zachętą do formalizowania związków. Dlaczego więc dawać komukolwiek cokolwiek jeśli nie ma z tego żadnych korzyści dla ogółu ?

  • Czy może mi ktoś powiedzieć jaki jest interes państwa w legalizowaniu związków homoseksualnych? Standardowa rodzina ma potencjał prokreacji, zapewnia ciągłość pokoleń, identyfikację potomków z narodową wspólnotą, przekazywanie wartości. Małżeństwo i wiążące się z tym przywileje są w pewien sposób zachętą do formalizowania związków. Dlaczego więc dawać komukolwiek cokolwiek jeśli nie ma z tego żadnych korzyści dla ogółu ?

   jest coś takiego jak szczęście dla ludzi. Owszem myślenie czysto zykowe jest debilne – tylko małżeństwa heteroseksualne bo zyskamy na tym $$$. To może dla przykładu zakładamy Tobie chomąto i do orania pola zapraszamy . . . czysty zysk, ale raczej szczęśliwy nie będziesz

   • jest coś takiego jak szczęście dla ludzi. Owszem myślenie czysto zykowe jest debilne – tylko małżeństwa heteroseksualne bo zyskamy na tym $$$.

    Szkoda że nie przeczytałeś tego co napisałem, bo akurat żaden z przykładów które wymieniłem nie przynosi korzyści majątkowej.

    To może dla przykładu zakładamy Tobie chomąto i do orania pola zapraszamy . . . czysty zysk, ale raczej szczęśliwy nie będziesz

    Nie wiem jak to się ma do całości. Podejrzewam że chciałeś znaleźć dobry przykład, ale nie wyszło.

 46. Heh, umiejętnie wplatasz nie moje słowa do wypowiedzi. No no, nieładnie, oj nieładnie.

  Które „nie twoje słowa” – cytowałem nie tylko twoje wypowiedzi, racz zauważyć

  Zresztą to nie moja wypowiedź była zmieniana przez moderatora, a to chyba o czymś świadczy.

  Słaby złośliwy strzał bo to ja jestem tu moderatorem i kiedy coś edytuję, także u siebie to zawsze zostaje adnotacja.

  Swoją drogą dlaczego wciąż powtarzasz jakieś teksty o dwudziestolatkach, czy rocznikach 82? Ani to mój rocznik, ani wiek. Dawniej tacy, jak Ty określali innych mianem ‚dzieciaków’, choć sami byli ‚dzieciakami’. Ot mierzyli według własnej miary. Jaki złośliwy 😉 Śmieszne słyszeć coś takiego od w gruncie rzeczy godnego pożałowania homofoba. Jeśli jesteś młodszy to tylko potwierdza, że młody=niepoważny, jeśli jesteś starszy tym bardziej należy Ci współczuć i poglądów i przede wszystkim używanego języka. Powtórzę, nie ogrzewajcie się tak w promieniach swojego anty-gejostwa bo to żaden powód do dumy. Tym razem krytyka. org zamiast PWN? Och proszę. Wyłączyć niektórym google, kopiuj-wklej i zostanie pustka w postaci dwóch marnych akapitów.

  A propos pretensji do autorytetów. Cóż, wyobraź sobie, że nie każdy łyka ‚rewelacje’ jak młody pelikan kamienie. Poczytaj o eksperymencie Milgrama.

  Eksperyment Milgrama był kontrowersyjny i szeroko krytykowany. Używanie go jako argumentu szczególnie w tym przypadku jest wysoce wątpliwe.

  Niektórzy używają głowy i ślepo nie wierzą w to, co mówią tzw. autorytety.

  Właśnie widzę powyżej jak Ty i kilka innych osób używają głowy. Od dość niepoważnych wypowiedzi kilku innych osób (te o jakimś kibelku w klubie itd) wyróżniają cię i maskują tylko cytaty, których niestety nadużywasz. I od kiedy to umysłową indolencję i zwykłe uprzedzenia nazywamy „używaniem głowy”? To dopiero smakowita, obrażająca umysł definicja!

  Tak, czy siak ja wciąż uważam homoseksualizm za odchylenie od wzorca. Dlaczego? Napisałem już o tym w którymś z wcześniejszych postów i nie będę się powtarzać.

  Ależ kto ci broni? Tylko nie rób świętej antygejowskiej wojny i nie posługuj się absurdalnymi argumentami, że ci jacyś geje/lesbijki COŚ narzucają bo to kompletna bzdura. To tyle z mojej strony dyskutować z człowiekiem uważającym, jak już wcześniej zostało zauważone, ignorancję za cnotę i podpierający się jedynie cytatami z sieci to żadna przyjemność.

 47. „Które „nie twoje słowa” – cytowałem nie tylko twoje wypowiedzi, racz zauważyć”Moja wypowiedź z posta X, czyjaś wypowiedź i na końcu znów moja z X. Dawniej nazywało się to manipulacją. „Eksperyment Milgrama był kontrowersyjny i szeroko krytykowany. „Jak wszystko. Nie ma świętych krów. Tyle, że w tym przypadku kontrowersje dotyczyły głównie etyki/moralności. Pisałem już, abyś o tym poczytał (a nie tylko rzucił okiem). Masz tu wersję mocno skondensowaną: http://pl. wikipedia. org/wiki/Eksperyment_Milgrama#Krytyka http://en. wikipedia. org/wiki/Milgram_experiment#VariationsWyniki są, jakie są. „To tyle z mojej strony . . . podpierający się jedynie cytatami z sieci to żadna przyjemność. „Czyli cytaty m. in. z książki E. Hooker (poczytaj co to za jedna i jaki wpływ miała na zmiany w DSM) notabene skopiowane ze strony American Psychological Association to „dawno i nieprawda” i nie powinienem o nich w ogóle wspominać? :-DA co do odnośnika z posta nr 66 – cóż, ta niezwykle obszerna, badająca dogłębnie i zupełnie wyczerpująca temat odpowiedź autorki (jak zwykle zresztą [ http://forum.gejowo.pl/search.php?search_author=Valentine ]) z pewnością okaże się pomocna w budowaniu opinii u czytelnika. Te liczne światłe agrumenty otworzyły mi oczy, a piękna stylistyka i szacunek dla ortografii, a co za tym idzie naszego języka polskiego wprost zaparły dech w piersi. Na koniec ja, nędzny robak chciałbym gorąco podziękować autorce za uświadomienie mi błędów i poszerzenie mych horyzontów myślowych. Robię to tutaj, ponieważ pamięć ma jest zawodna i nie mogę przypomnieć sobie hasła, aby móc zalogować się na w/w forum.Missclover bądź tak miły, spełnij moją ostatnią wolę (zamówię sobie eutanazję sztuk 1, będę też abortować się w przyszłości, jak to sugeruje autorka) i powiadom rzeczoną safistkę o mojej odpowiedzi.

 48. Wikipedia ulubione źródło polskiego internauty.

  Tyle, że w tym przypadku kontrowersje dotyczyły głównie etyki/moralności. Pisałem już, abyś o tym poczytał (a nie tylko rzucił okiem).

  Proszę nie wygłupiaj się bo już i tak nie sposób traktować Cię poważnie. Powtórzę przestań podpierać się artem z witryny krytyka. org (akapit 4) bo słabo ci wychodzi brylowanie w tym temacie.

  Czyli cytaty m. in. z książki E. Hooker (poczytaj co to za jedna i jaki wpływ miała na zmiany w DSM)

  Patrz wyżej – nie wiesz o czym piszesz a wybiórcze cytowanie cudzej pracy nie przynosi ci chluby i nie bądź bezczelny i nie polecaj mi lektury, którą znasz tylko z cytowanych w wyżej wymienionym artykule źródeł. Już pomijam kwestię, że Hooker jest dla ciebie wyborem dosyć niefortunnym jej tezy o hormonalnych uwarunkowaniach homoseksualizmu zostały już dawno temu zakwestionowane a później obalone. No ale w roku pańskim 2008 nikomu nikt nie zabrania opierać się na badaniach z lat 50 ubiegłego wieku. Dla niektórych jak widać są wygodnym paradygmatem. Jeszcze jakieś inteligentne posty mnie czekają z twojej strony? Jakieś cytaty, może wikipedia plus drobne złośliwostki (jedyny oryginalny wkład w Twoich wypowiedziach)

  Missclover bądź tak miły, spełnij moją ostatnią wolę (zamówię sobie eutanazję sztuk 1, będę też abortować się w przyszłości, jak to sugeruje autorka) i powiadom rzeczoną safistkę o mojej odpowiedzi.

  Taką właśnie wartość mają Twoje wypowiedzi bez google, wikipedii i krytyki. org. Jakie to urocze 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here