Europa pokochała przygody Niko Bellica. Maj został zdominowany przez Grand Theft Auto IV. W słonecznej Hiszpanii triumfy święci wersja na konsolę Sony Playstation 3. Na drugim miejscu usadowił się hydraulik Marian z Mario Kart. Tuż za nim Wii Fit. Poza podium Xboksowa wersja GTA IV. W połowie zestawienia Pro Evoution Soccer na Playstation Portable. Jak widać w Hiszpanii kochają piłkę nożną. Pierwszą dziesiątkę zamyka Gran Turismo 5 Prologue. Przenieśmy się teraz do naszych zachodnich sąsiadów. W Niemczech także dominuje czwarta odsłona GTA. Dwa pierwsze miejsca zajmuje odpowiednio wersja na PS3 i X360. Trzecie miejsce dla Wii Fit. W sam środek notowania wstrzeliła się pecetowa wersja Assassin's Creed. Na dziesiątym miejscu The Lord of the Rings – Battle for Middle Earth 2. No proszę, a więc jednak można znaleźć notowania sprzedaży, gdzie nie ujrzymy Simsów dominujących na poczciwym blaszaku.

Czas na wikingów ze Szwecji. Tam również panuje Grand Theft Auto ostro atakowane przez Mario Kart. W pierwszej dziesiątce utrzymał się World of Warcraft i antologia Counter Strike. CS w Szwecji musi być naprawdę jakimś fenomenem – to już kolejny raz gdy widzę tę grę w pierwszej dziesiątce. Nie mogło zabraknąć moich ulubionych „Szlagerów”. Singstar Sweden na Playstation 2 dzielnie walczy na dziewiątej pozycji

Poniżej pełne zestawienie wyników sprzedaży w Niemczech, Hiszpanii i Szwecji za okres między 4-11 maja. Dane ze Szwecji za Dataspelsbranschen. Niemieckie i Hiszpańskie wyniki sprzedaży dostarczył GfK.

Hiszpania
01 Grand Theft Auto IV (PS3)
02 Mario Kart Wii (Wii)
03 Wii Fit (Wii)
04 Grand Theft Auto IV (360)
05 Pro Evolution Soccer 2008 (PSP)
06 Wii Play (Wii)
07 42 All-Time Classics (DS)
08 More Brain Training (DS)
09 Brain Training (DS)
10 Gran Turismo 5 Prologue (PS3)

Niemcy
01 Grand Theft Auto IV (PS3)
02 Grand Theft Auto IV (360)
03 Wii Fit (Wii)
04 Mario Kart Wii (Wii)
05 Assassin's Creed Director's Cut (PC)
06 Brain Training (DS)
07 More Brain Training (DS)
08 Mario & Sonic at the Olympic Games (DS)
09 Mario Kart DS (DS)
10 The Lord of the Rings– Battle for Middle Earth 2 (PC)

Szwecja
01 GTA IV (360)
02 GTA IV (PS3)
03 Mario Kart Wii (Wii)
04 Wii Fit (Wii)
05 Guitar Hero III: Legends of Rock (PS2)
06 World of Warcraft (PC)
07 Counter-Strike 1: Anthology (PC)
08 The Sims 2 Kitchen and Bath Interior Design Stuff (PC)
09 SingStar Sweden hits Schlager (PS2)
10 World of Warcraft: The Burning Crusade (PC)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

 1. Kto zaznaczył w ankiecie, że coś pobije GTA?- GOW2 – na razie exclusive na Xboxa, nie ma szans- Ressistance2- chyba, że dołączą do bundli- MGS4- exclusive na PS3Inne wypaśne gierki to exclusivy, więc nie mają szans. Chyba, że ktoś wie o World of Warcraft 2 (bez abonamentu) albo The Sims 3, które będą miały świetny gameplay, albo Counter Strike 2 na PS3, Xbox i PC (cross- platform). . . . Mi nic nie wiadomo :p

  • Kto zaznaczył w ankiecie, że coś pobije GTA?

   Dlaczego?

   te newsy o tym że GTA bije rekordy zaczynają naprawdę nudzić. Codziennie jeden paragraf o tym że w tym i tym kraju Niko Bellic sprzedaje się najlepiej. Czy naprawdę nie ma już o czym więcej pisać w związku z najnowszą odsłoną GTA?

   Właśnie między innymi dlatego, ale żeby znów mnie nudziły nie, bardziej zrobiłem to na przekór niech ‚Niko’ wie, że nie wszędzie rządzi :DCzekam na kolejne newsy o ‚Niku’ i jego grze.

 2. te newsy o tym że GTA bije rekordy zaczynają naprawdę nudzić. Codziennie jeden paragraf o tym że w tym i tym kraju Niko Bellic sprzedaje się najlepiej. Czy naprawdę nie ma już o czym więcej pisać w związku z najnowszą odsłoną GTA?

 3. Ja nie mam absolutnie nci przeciwko przeczytaniu newsa o sprzedazy najwiekszej gry tego roku;] Wrecz przeciwnie usmiecham sie szeroko, bo to wlasnie Nico jest w napedzie mojego x0 ;] Mam problem z internetem wiec narazie nie moge sprawdzic multi, ale napewno nie omieszkam go wyprobowac;]

 4. Pobić rekord GTA IV to wielkie wyzwanie. Osobiście chciałbym, żeby MGS 4 go pobił ale żeby tego dokonać duża ilość naszych azjatyckich przyjaciół musiałaby kupić nowego Snake’a ( o Chinach nie wspomne ). Ciekawe komu uda się pobić ten rekord??? GTA 5?:)

 5. Kurde, zagłosowałem w ankiecie ‚TAK’, a miałem na myśli ‚NIE’ ;pOdejmijcie ten głos ;pNic nie wyjdzie zwycięsko ze starcia z tą grą. To naprawdę fenomen 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here