Dosłownie parę dni temu pisaliśmy, że japońska firma zamierza wprowadzić na rynek odmłodzoną wersję konsoli Nintendo DS. Część Wikingów twierdziła, że są to tylko i wyłącznie plotki. Okazało się jednak, że nowy sprzęt rzeczywiście istnieje i już pierwszego listopada trafi do sklepów w Kraju Kwitnącej Wiśni. Urządzenie wyceniono na 18,900 jenów co przekłada się na jakieś 130 €.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami konsola wyposażona będzie w aparat fotograficzny i większe ekrany. Na początku będziemy mogli kupić ją w dowolnym kolorze o ile jest nim czerń albo biel. Wielkie N zdradziło także, że zamierza uruchomić nową usługę sieciową dedykowaną Nintendo DSi. Do Europy konsola powinna dotrzeć na wiosnę przyszłego roku. Mamy więc sporo czasu żeby odłożyć kilka groszy i ruszyć po nią do sklepów z pełnym portfelem. Pierwsze fotki odmłodzonej konsoli pojawiły się na stronie naszych kolegów z serwisu Eurogamer. Przejrzycie je po kliknięciu w te trzy słowa.

Już na zakończenie przypominamy, że w tym tygodniu sporo pisaliśmy o konsolach obecnej generacji. Zastanawialiśmy się między innymi nad tym czy za dwa lata do sklepów trafi Nintendo Wii HD. Grzesiek Stańczyk przybliżał również pierwsze plotki na temat Playstation 4 i informował o rosnącej sprzedaży konsoli Xbox 360. Koniecznie zajrzyjcie do tych newsów jeśli jeszcze tego nie zrobiliście.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Ja dodam jeszcze od siebie w formie uzupełniającej, ze usługa będzie nazywać się DSi Shop. Będą punkty na gry, dema, trailery. Przy kupnie dostajemy 1000 pkt. na starcie. Aparaciki będą miały: wew. VGA, zew. 3 megapxl. Sam DS będzie 12% lżejszy i będzie miał przeglądarkę (myślę, że Opera) a sama bateria będzie trzymała sporo krócej (75% min. podświetlenie. 50% max. podświetlenie) co moim zdaniem trochę kłóci się z formą przenośnej konsolki. Pożyjemy, zobaczymy 😉

  2. Ja nie kupię, ale koleś z tego zdjęcia kupi na 100% Ostrzegam to takie straszne, że nawet nie jest 18+ tylko jakieś 30+ Uczciwie ostrzegałem 😉 http://media. ebaumsworld. com/picture/MyNameIsB. . . endoDS. png

    • Już nie mogę się doczekać.

      to poczekamy rzem, bo ja także jestem w podobnej sytuacji:)kurcze, bedę czekal pod sklepem w kolejce jak za komuny po nowego DS:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here