INFORMACJA PRASOWA

E-Sports zarówno w naszym kraju, jak i zagranicą zatacza z miesiąca na miesiąc coraz szersze kręgi. Najczęściej same rozgrywki w gry sieciowe kojarzone są z mężczyznami, aczkolwiek na co dzień „płeć piękna” również próbuje swych sił w turniejach komputerowych. Fakt faktem, nadal liczba grających kobiet jest zdecydowanie mniejsza od płci przeciwnej, lecz nie należy zapominać, iż popularność każdego sportu wzrasta stopniowo, a nie z dnia na dzień.

Kilka słów o Counter Strike`u kobiet

Counter Strike 1.6 jest obecnie platformą, na której swoich sił próbuje najwięcej pań na całym świecie…
Historia kobiecych turniejów CS`a rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy do walki o prawdziwe pieniądze stanęło 10 drużyn żeńskich. Owe rozgrywki miały miejsce w ramach Mistrzostw Świata Gier Komputerowych (Electronic Sports World Cup) odbywającymi się co roku w stolicy Francji. Od tamtego czasu paryski event co rok rocznie uważany jest za najważniejszy turniej w kobiecego gaming`u. Poza tym, odbywają się również dziesiątki turniejów on-line. Do najbardziej popularnych należą cup`y z cyklu FeminaUnited oraz ESL.

Natomiast w naszym kraju już dwukrotnie mogliśmy podziwiać zmagania kobiet. Po raz pierwszy podczas ESWC Poland 2006, w Pucharze Polski ProData Counter Strike Female Cup, a drugim na Poznań Game Arena 2006 – D-Link Counter Strike Females CUP 2006.

Nowa dywizja Fear Factory X-Fi

W dniu dzisiejszym zarząd organizacji Fear Factory X-Fi ma przyjemność ogłosić, iż nasze szeregi powiększyły się o kolejną dywizję. Mowa oczywiście o kobiecej drużynie Counter Strike 1.6, należącej do ścisłej czołówki w naszym kraju.

Drużyna Fear Factory X-Fi Ladies występować będzie w następującym składzie:

•Magdalena (Qlka) Osłowska
•Marta (blondynka) Grabowska
•Natalia (nenna) Piotrowska
•Natalia (boonya) Wądołowska
•Ania (marvelka) Mateja
•Anna (Chiquita) Wołoszczuk

Wyżej wymieniony skład występuje razem od ponad 4 miesięcy, co jest nie lada osiągnięciem mając na uwadze ciągłe rotacje na polskiej scenie Counter Strike. Skład ten zanotował już kilka naprawdę dobrych wyników.

Poniżej prezentujemy ostatnie, najważniejsze osiągnięcia tej drużyny:

3 miejsce – Qlka ESL female 1v1
1 miejsce – nenna & blondynka polish female cup 2v2
2 miejsce – nenna ESL female 1v1
4 miejsce – Feminaunited

W najbliższym czasie FF.X-Fi Ladies będziemy mogli zobaczyć w akcji na turnieju Bełchatów Female Cup, który odbędzie się w sierpniu, gdzie zawodniczki będą walczyć o najwyższe laury.

Na zakończenie zapraszamy również do zapoznania się z oficjalnymi stanowiskami obydwu stron na temat tychże zmian:

Clan Leaderki zespołu FF.X-Fi ladies, Magdaleny Osłowskiej:

Z dniem dzisiejszym dołączamy do FearFactory.X-Fi. Bardzo cieszymy się, że będziemy mogły grać w jednym z najlepszych klanów w Polsce. Długa historia klanu oraz jego osiągnięcia świadczą o doświadczeniu i profesjonalizmie zarówno graczy jak i zarządu.
Mamy nadzieje, że będzie nam się przyjemnie grało pod wspólnym tagiem i będziemy czerpać obustronne korzyści
”.

Dariusz Wawrzyniak, PR Menager Fear Factory X-Fi:

Dziś nasze szeregi powiększają się o jedną z najlepszych drużyn Counter Strike`a kobiet w Polsce. Jest nam niezmiernie miło, iż owy team zgodził się wesprzeć nasz skład. Wierzymy, iż współpraca jaką rozpoczynamy przyniesie obydwu stronom wiele satysfakcji i profitów, natomiast naszym nowym zawodniczkom chciałbym życzyć wielu sukcesów i niezapomnianych chwil w barwach Fear Factory X-Fi”.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here