Panowie z High Voltage Software jeszcze nie wydali swojej strzelaniny S-F zatytułowanej The Conduit, a już zapowiadają kolejny, ciekawy tytuł na konsolę Nintendo Wii. Gladiator AD, bo tak brzmi tytuł tej produkcji przeniesie gracza do starożytnego Rzymu. Ujawniono, że prace nad Gladiator AD trwają już od kilku dobrych miesięcy i trafi ona na sklepowe półki już w pierwszym kwartale przyszłego roku. No dobrze, a czym jest Gladiator AD? Ma to być połączenie gry akcji i RPG. Na gracza czekają brutalne pojedynki na arenie. W wywiadzie dla serwisu IGN przedstawiciel HVS, pan David Pellas powiedział między innymi, że:… gra będzie bardzo brutalna, ale to nie będzie Mortal Kombat. dodał też, że walki mają być autentyczne, a nie przerysowane.

Co jeszcze wiemy o nowej grze twórców The Conduit? Akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby (nad ramieniem bohatera). Sterowanie ma odbywać się za pomocą kontrolerów Wii Mote i nunchuk (odpowiednio – lewa i prawa ręka). Sami twórcy określają system walki w Gladiator AD jako skrzyżowanie Fight Night z Bushido Blade.

Gra wspierać ma Wii Motion Plus. Dzięki temu urządzeniu walka ma być naprawdę precyzyjna i wystarczy lekki ruch nadgarstka aby zmienić kąt cięcia np. mieczem. Na koniec warto dodać, że twórcy obiecują też świetną oprawę wizualną.

Szykuje się ciekawy tytuł, który przypomina mi odrobinę stareńki Die by the Sword.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Tak, czegos takiego wlasnie oczekiwalem! Moze nie do konca w tych realiach (wolalbym XV wiek), ale w koncu pojawi sie gierka dedykowana tak naprawde pod Wii Motion Plus. Walki na miecze to temat pod ktory jak dla mnie ta przystawka jest wrecz idealna.

  2. będzie ciekawa gra i to bez dwóch zdań. sama możliwość walki na miecze, poziom interakcji to będzie naprawdę coś. chyba, że schrzanią. . .

  3. Ciekawe ile będzie kosztować Motion plus w Polsce bo nizłych gier wykorzystujących go będzie naprawdę dużo. Już nintendo sie o to postara!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here