Sega ujawniła właśnie nowy tytuł, który powstaje w studiu deweloperskim Creative Assembly. Twórcy kultowej serii Total War specjalnie dla posiadaczy konsol nowej generacji przygotowują niespodziankę w postaci Stormrise. Tytuł ten, jak chwalą się sami twórcy, wprowadza do gatunku kika nowinek – w tym także wykorzystanie terenu. Nie bez kozery Sega określa swoją nową grę mianem „Vertical strategy”. O co chodzi? Po prostu nasze jednostki mogą poruszać się pod ziemią, korzystając z piwnic, kanałów itd. Przemieszczać się po dachach budynków. Oczywiście zabudowania odegrają niepoślednią rolę taktyczną podczas rozgrywki. Stormrise, który pojawi się na platformach Xbox 360, Playstation 3 oraz PC* ma charakteryzować także intuicyjny, przygotowany specjalnie pod konsole system sterowania i świetna oprawa graficzna.

Osią fabuły w nowej produkcji od Creative Assembly ma być konflikt między dwiema frakcjami. Sai – genetycznie zmienionymi po globalnej katastrofie ludźmi, a Echelonem, stechnicyzowaną frakcją wybrańców, która była odseparowana od wpływu kataklizmu. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy filmowy zwiastun tej produkcji.

Zapraszamy także do nowej galerii Stormrise.

* Sega w materiałach prasowych skupia się jedynie na wersjach konsolowych. Informacja o Stormrise PC pojawia się tylko w powyższym trailerze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Tytuł ten, jak chwalą się sami twórcy, wprowadza do gatunku kika nowinek – w tym także wykorzystanie terenu. Nie bez kozery Sega określa swoją nową grę mianem „Vertical strategy”. O co chodzi? Po prostu nasze jednostki mogą poruszać się pod ziemią, korzystając z piwnic, kanałów itd.

    Z tą nowością niech nie przesadzają. Takie rozwiązanie posiada chociażby Earth 2160 (numerek mogłem pomylić). Swoją drogą dobra pozycja i w dodatku rodzima (TopWare), zapomniana, bo nie reklamowana jak zachodnie tytuły. Trailer też średniawy, ale zobaczymy. RTSów na konsole jak na lekarstwo, ale może to i lepiej, bo pad + RTS pasuje jak kwiatek do kożucha 🙂

  2. Nie rozumiem tylko dlaczego do tej pory nie wypromowano żadnego kontrolera do rtsów na konsole. Przecież takowe są na peceta nic tylko dopracować i dołączyć dkolekcjonerskiego wydania Halo Wars.

  3. GoostleeK, a także w innych grach, chociażby w Armies of Exigo, gdzie śiat podziemny i nadziemny wzajemnie na siebie oddziaływały (można było np. zalać podziemia).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here