Wczoraj przekazaliśmy wam garść ciekawych informacji na temat projektów firmy THQ. Dowiedzieliśmy się między innymi, że wydawca w przyszłym roku rzuci do sklepów kolejne odsłony gier Saints Row, de Blob i Darksiders. Powiedziano też, że Warhammer 40000 Online zostanie pokazany w trakcie tegorocznych targów E3.

Do tych wieści dołożyć możemy pierwsze informacje na temat kolejnego Red Faction oraz gry Homefront. Boss THQ (Brian Farrell) oznajmił, że w trakcie tegorocznego Electronic Entertainment Expo zobaczymy czym dokładnie jest kontynuacja całkiem udanego Guerrilla (naszą recenzję gry znajdziecie tutaj). Sama gra zostanie wydana w przyszłym roku fiskalnym firmy THQ, który zaczyna się za czternaście miesięcy. Wiemy też, że w ciekawie zapowiadające się Homefront zagramy przed kwietniem przyszłego roku. Nowa strzelanka studia Kaos koncentruje się na fikcyjnym konflikcie zbrojnym między armią Ameryki Północnej, która broni swego domu przed inwazją Koreańczyków z północy.

Nie wszystkie nowości ze świata THQ są jednak dobre. Firma poinformowała też o redukcjach, które zamierza przeprowadzić już wkrótce. Nazwę zmienią firmy odpowiedzialne za gry MX vs. ATV (Rainbow Studios) oraz Juiced 2 (Juice Games). Wkrótce będą one znane jako THQ Digital Studios Phoenix oraz THQ Digital Studios Warrington. Niestety przy okazji z pracą pożegna się około sześćdziesięciu osób. Ostatnia informacja przekazana przez wydawcę dotyczyła planów uruchomienia usługi wzorowanej na Uplay Ubisoftu. Choć nie wiemy jeszcze nic na jej temat, to możemy dodać, że THQ zamierza w większym stopniu skupić się na grach na iPhone'a, Ipada, Xbox Live Arcade, Playstation Network oraz produkcjach dla Facebooka.

Jak widzicie pracownicy THQ będą mieli co robić przez najbliższe kilkanaście miesięcy. My moglibyśmy nawet pogonić ich naszym toporem bojowym byle tylko pokazali nam jakieś materiał z Warhammer 40000 Online, którego premiery nie możemy się doczekać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here