Pojawiło się kilka ciekawych informacji dotyczących gry Ghostbuster. Oparta na wielkim kinowym przeboju z połowy lat 80 produkcja od programistów z Terminal Reality ma wyglądać tak samo na obydwu konsolach nowej generacji. Wersje na Playstation 3 i Xbox 360 mają się praktycznie od siebie nie różnić pod względem wizualnym. Tak przynajmniej twierdzi pan Brendan Goss – producent gry. Pod „maską” silnika graficznego są jednak pewne drobne różnice. Wersja na Sony Playstation 3 korzysta z displacement mapping (mapowania przemieszczeń).
Drugą ważną informacją dotyczącą Ghostbusters jest to, że w komputerowej produkcji pojawi się oryginalna muzyka z filmu. Gracze usłyszą też oryginalny i uwielbiany utwór Ray'a Parkera Jr. Goss powiedział, że wszyscy w firmie byli podekscytowani kiedy uzyskali prawa do zamieszczenia tego utworu. Wynajęli nawet firmę badawczą, która zapytała wyselekcjonowaną grupę osób, czy w komputerowej adaptacji Pogromców duchów ma pojawić się wersja oryginalna, czy może współczesny remiks. Pytani zgodnie orzekli, że powinna być tylko i wyłącznie wersja oryginalna! Nie usłyszymy zatem jakiegoś współczesnego techno-remisku. Terminal Reality nie popełni również błędu filmowych producentów, którzy przy premierze drugiej kinowej odsłony z łapiduchami pozwolili Bobby'emu Brownowi wykonać utwór, który powiedzmy delikatnie – nie cieszył się uznaniem wśród fanów filmu.

Oryginalny teledysk Ray'a Parkera Jr. możecie obejrzeć poniżej. Bobby'ego Browna oglądajcie na własną odpowiedzialność! Zapraszamy także do naszej zapowiedzi gry Ghostbusters: The Video Game.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here