Nie ma co ukrywać, że to właśnie Mirror's Edge podobał nam się chyba najbardziej ze wszystkich, prezentowanych na targach E3 2008 w Los Angeles gier. Szwedzkie studio DICE znane do tej pory przede wszystkim z serii Battlefield zaprezentowało tytuł tak nietuzinkowy, że od razu wpadł w oko graczom. W dodatku – o czym już wcześniej pisaliśmy – za fabułę odpowiadać ma Rhianna Pratchett, która oprócz słynnego nazwiska ma też spore doświadczenie w branży. Historia Faith będzie zatem z pewnością opowiedziana z wielką klasą. Apropo fabuły! Mniej więcej dwa tygodnie temu pojawił się tak zwany „Story Trailer”. Ciekawy film animowany wydawał się jedynie kreskówkową „reklamą” nadchodzącego hitu. Okazało się, że producent gry zadecydował, że właśnie w taki sposób będzie prezentowana historia gry – stylizowany film animowany i celowy kontrast w stosunku do samej rozgrywki ma być celowym zamierzeniem twórców.

Trzeba przyznać, że panowie z DICE są odważni i nie boją się niekonwencjonalnych rozwiązań. Poniżej możecie obejrzeć wymieniony wcześniej materiał wideo i fragment samej rozgrywki. Sama gra ma pojawić się na rynku już w listopadzie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

12 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że w grze te animacje przerywnikowe będą bardziej dopracowane. Rozumiem, że to jest stylizacja, ale w odniesieniu do osiągnięć na polu technik animacji filmik wypada dość blado, niczym jakaś amatorska produkcja. Na szczęście sama gra wygląda świetnie 🙂

  2. A mi się podoba. Wygląda nietypowo i na pewno jest to ciekawsze niż jakieś prerendery. Grunt żeby ładnie wpleciono tę fabułkę.

  3. Fajna będzie ta gra tylko ciekawe ile zajmie mi godzin. Ja to będzie 6 godzinna zabawa na raz to chyba podziękuję. Szkoda, że aliasing jst aż tak widoczny. Chyba nie ma nawet x2 włączone.

    • Fajna będzie ta gra tylko ciekawe ile zajmie mi godzin. Ja to będzie 6 godzinna zabawa na raz to chyba podziękuję. Szkoda, że aliasing jst aż tak widoczny. Chyba nie ma nawet x2 włączone.

      Z takim podejsciem lepiej odpusc dobie Portal. ROTFLCo do trailera to szykuje sie rewelka!!! I niech pierwszy rzuci kamien ten ktory uwaza ze gry na PC zdechly i nic innowacyjnego sie nei dzieje!

  4. IMO nawet, krótka „6 godzinna” zabawa w coś innowacyjnego (jeśli ME można tak nazwać) może dać więcej radochy niż kolejny 20-30 godzinny odgrzany kotlet Pani Gieni :D. Multi polegające na zabawie w berka anyone 😀 ?

  5. gdy ogladam ten trailer mam niejasne skojarzenie z Fahrenheitem. Tez sie zapowiada niezle, ale koncowka moze byc. . . lepiej nie myslec :/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here