Pierwszy Uncharted kosztował, jak twierdzi sam Naughty Dog, około 20 milionów dolarów. Deweloper liczy, że część druga pochłonie mniej więcej tyle samo gotówki. Pan Evan Wells w wywiadzie dla serwisu joystiq stwierdził, że mimo tej samej (mniej, więcej) zainwestowanej kwoty Among Thieves będzie bardziej rozbudowany niż poprzednik. Po prostu są już „mocne podstawy” i odpada – mówiąc bardzo oględnie – wiele, bardzo kosztownych procesów twórczych. Drugą odsłonę przygód Nathana Drake'a ma charakteryzować między innymi głębsza narracja i w ogóle dwójka ma być większa i lepsza od oryginału.

Co jeszcze zdradził w wywiadzie Pan Wells? Uncharted 2: Among Thieves zajmuje się zespół złożony z około 70 osób. Prace nad grą ruszyły wkrótce po wydaniu części pierwszej. Dwójka działa na tym samym silniku graficznym co jedynka. Among Thieves (tak samo jak jedynka) nie będzie też wymagał instalacji na dysku twardym. W każdym razie na obecnym etapie prac autorzy nie przewidują takiej opcji. Co ciekawe panowie z Naughty Dog wzięli sobie do serca narzekania na długość rozgrywki. Drake's Fortune można było ukończyć w 6, do 8 godzin. Z wywiadu wynika, że tym razem rozgrywka ma być dłuższa.

Poniżej możecie obejrzeć dwuczęściowy wywiad z Brucem Straleyem. Jeśli interesuje was druga odsłona Uncharted koniecznie musicie to zobaczyć.

Zapraszamy także do najnowszej galerii Among Thieves.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

 1. 20 milionów? Heh, tyle to ponoć kosztował Crysis. . .

  Among Thieves (tak samo jak jedynka) nie będzie też wymagał instalacji na dysku twardym

  „Rispekt”

 2. Nie jestem często grający,ale dla mnie najlepszą grą przygodową była Indiana Jones and the Fate of Atlantis a z tego co widzę raczej już takich gier się nie robi, teraz podstawą jest śmiganie z giwerą,lub nie kończące się gigantyczne zagadki. Grałem w Uncharted, dużo od niej oczekiwałem, piękna grafa która mnie urzekła, fajna historia ,ale niestety większość etapów to strzelanina ,dla wielu osób to jest ok dla mnie nie. Przecież dla twórców gier to chyba nie problem wprowadzić poszukiwania z mapą , kompas, pościgi, prowadzenie pojazdów ,rozmowy z ludźmi,zapodać element wydostania się z kłopotów na czas. Gdzieś przeczytałem że twórcy gry wzięli do serca opinie graczy po pierwszej część Uncharted może wiecie gdzie takie opinie można napisać.

  • Nie jestem często grający,ale dla mnie najlepszą grą przygodową była Indiana Jones and the Fate of Atlantis a z tego co widzę raczej już takich gier się nie robi, teraz podstawą jest śmiganie z giwerą,lub nie kończące się gigantyczne zagadki. Grałem w Uncharted, dużo od niej oczekiwałem, piękna grafa która mnie urzekła, fajna historia ,ale niestety większość etapów to strzelanina ,dla wielu osób to jest ok dla mnie nie. Przecież dla twórców gier to chyba nie problem wprowadzić poszukiwania z mapą , kompas, pościgi, prowadzenie pojazdów ,rozmowy z ludźmi,zapodać element wydostania się z kłopotów na czas. Gdzieś przeczytałem że twórcy gry wzięli do serca opinie graczy po pierwszej część Uncharted może wiecie gdzie takie opinie można napisać.

   Wierzysz jeszcze w świętego mikołaja?

 3. Super Ekstra gra. Po ukończeniu 1 części jestem pozytywnie zaskoczony, jak dla mnie to najładniejsza graficznie gra na ps3. 🙂 Czekam z niecierpliwością na 2-gą część/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here