Pozycja ta jest nowym dziełem firmy Deep Silver. W grze Cursed Mountain, będącej tytułem na wyłączność dla Nintendo Wii, wcielamy się w nieznanego jeszcze z imienia i nazwiska himalaistę. Naszym, jego zadaniem jest odnalezienie brata zaginionego na Dachu Świata. Poszukiwania rozpoczynają się pod koniec lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Zwykła misja ratunkowa szybko zamienia się jednak w horror, kiedy nasz bohater odkrywa, że na góry rzucono potężną klątwę. Tajemnicza moc „kradnie” dusze ludzi, którzy odważyli się stawić czoła siłom natury wchodząc na pionowe, oblodzone ściany.

W trakcie zabawy spotkamy mieszkających u podnóża gór wieśniaków, wędrownych pielgrzymów, mnichów buddyjskich, innych himalaistów a nawet demony i duchy. Postaci te w połączeniu z magią miejsca, w które przenosi nas Cursed Mountain tworzyć mają jedyną w swoim rodzaju atmosferę. Zabawę wzbogaca rzecz jasna wiilot i nunchuck pozwalające nam wczuć się w walkę i wspinaczkę. Deep Silver zapewnia również, że widoki, które ujrzymy po wejściu na wiszące wysoko półki skalne sprawią, że zaniemówimy. W tej chwili ciężko powiedzieć czy rzeczywiście tak będzie. Podanej przez nas krótkiej informacji nie towarzyszą żadne grafiki z gry. Oczywiście będziemy ich wypatrywać. Kiedy tylko wpadną w nasze ręce zobaczycie je na Valhalli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Mnich StereotypowyBuddyjski czy spróbują faktycznie przedstawić tą specyficzną hmm kastę? Jeśli spróbują oddać kulturę i tamten klimat (nie tylko odnośnie pogody 😉 ) kto wie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here