Analitycy firmy badawczej NPD postanowili zbadać na jakich platformach najczęściej gramy online. Jak się okazało wśród badanej grupy (próba 20 tysięcy osób) 87 procent stwierdziło, że po sieci gra na komputerach PC. Jak zauważa NPD jest to 3 procentowy spadek w stosunku do badania z 2008 roku. Co ciekawe wśród badanych wzrosło zainteresowanie sieciowaniem na konsoli – 25 procent ankietowanych przyznało, że wykorzystuje swoją konsolę do zabaw w sieci (wzrost z 18% w 2008 roku). W grupie tej liderem jest Xbox 360, który ma 50 procent „sieciowego” rynku. Na drugim miejscu jest… Nintendo Wii z zacnym 29 procentowym udziałem graczy online. Playstation 3 skupia 20 procent fanów gier lubiących pograć w Internecie.

NPD zauważyło również, że wzrosło zainteresowanie graniem po sieci wśród osób z przedziału wiekowego 13-17 lat, których udział wzrósł z 17 procent w 2008 roku do 22 w roku obecnym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Ja jestem chyba jedną z nielicznych osób, która w ogóle nie gra po sieci. No ale nie powiem, kiedyś się trochę grało, ale teraz to tylko single player. Może jeszcze kiedyś się wróci do muliti, ale póki co nie planuję.

    • Ja jestem chyba jedną z nielicznych osób, która w ogóle nie gra po sieci. No ale nie powiem, kiedyś się trochę grało, ale teraz to tylko single player. Może jeszcze kiedyś się wróci do muliti, ale póki co nie planuję.

      Nie jestes jedyna osoba, ktora nie gra na multi. Tak naprawde nie znam zadnej osoby, ktora bedac w wieku 25-30 lat jeszcze by sie netem interesowala. Kiedys lubilem popykac na jakims publicznym serwerze, ale teraz po prostu nie moge z tymi ludzmi. . . Za kazdym razem mam wrazenie, ze lacze sie z jakims kretyni.pl. . . No i te ich zdolnosci interpersonalne – LOL, STFU, HAX. . . Dziekuje, postoje.

  2. A ja właśnie dopiero niedawno przekonałem się do grania po sieci;] Zawsze tylko single, a teraz nawet w Battlefield 2142 pocinam;p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here