Śródtytuł nie jest mojego autorstwa. Taką śmiałą myśl wyraził jeden z moich znajomych, który śledząc nasz serwis trafił na jeden z rankingów sprzedaży gier na platformę PC. Nie mnie oceniać, czy ta opinia jest słuszna, ale nietrudno zauważyć, że pisząc o największych hitach sprzedaży na blaszaki przewijają się w nieskończoność te same tytuły. Nie inaczej było w ubiegłym miesiącu. Analitycy NPD opublikowali TOP 20 najchętniej kupowanych przez Amerykanów gier. Co kupują pececiarze zza wielkiej wody? Króluje oczywiście dodatek do World of Warcraft. Czasem zadaję sobie pytanie… czy rynek kiedyś nasyci się WoW'em i jego dodatkami? Druga pozycja dla „podwójnego deluksa” The Sims 2. Ani chybi za jakiś czas na tej liście będzie rządziła trzecia odsłona Simów i niezliczone dodatki. Brązowy medal dla zestawu World of Warcraft: Battle Chest, a potem sam WoW. Empire Total War wygląda wręcz nie na miejscu między Simsami i MMO od Blizzarda. Całkiem nieźle radzi sobie Left 4 Dead. Ciekawe, czy goła Zoey przyczyni się do zwiększenia popularności tej sieciowej strzelanki? Pierwszą dziesiątkę zamyka… zestaw Starcraft'a. w dwudziestce najpopularniejszych gier znajdziemy jeszcze całkiem świeżutkiego Demigoda.

Są też tytuły z „brodą” – ot choćby Oblivion w edycji „Gra roku”. Poniżej pełne TOP 20 najchętniej kupowanych gier na PC w USA według NPD.

1. World Of Warcraft: Wrath of the Lich King (Activision Blizzard)
2. The Sims 2 Double Deluxe (Electronic Arts)
3. World Of Warcraft: Battle Chest (Activision Blizzard)
4. World Of Warcraft (Activision Blizzard)
5. Empire: Total War (Sega)
6. Spore (Electronic Arts)
7. Left 4 Dead (Electronic Arts)
8. The Sims 2 Apartment Life (Electronic Arts)
9. Fallout Trilogy (Interplay)
10. Starcraft: Battle Chest (Activision Blizzard)
11. World Of Warcraft: Burning Crusade (Activision Blizzard)
12. Demigod (Stardock)
13. Real Deal Slots Adventure (Phantom EFX)
14. Sim City Box (Electronic Arts)
15. Fallout 3 (Bethesda Softworks)
16. Diablo Battle Chest (Activision Blizzard)
17. Elder Scrolls IV: Oblivion GOTY Edition (Take-Two)
18. Warcraft III Battle Chest (Activision Blizzard)
19. Warhammer 40,000: Dawn Of War II (THQ)
20. Company Of Heroes: Tales Of Valour (THQ)

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. Monopol to można mieć w sprzedaży, ale na pewno nie w robieniu dobrych gier. Swoją drogą dziesięcioletni Starcraft w TOP10 mocno daje do myślenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here