Na pytanie, czy zgadza się z powszechną opinią, że Microsoft jest bardziej pomocny dla developerów niż SONY, Harrison odpowiedział: „Nie ma powodu abym się przed tymi słowami bronił. Jeśli tak mówią ludzie, to znaczy, że jest w tym trochę prawdy. Zawsze można więcej. Zawsze możemy dostarczyć lepsze narzędzia do tworzenia gier, techniczną dokumentację, czy serwis”.

Jednocześnie dyrektor SCEWS zaprzeczył plotkom, głoszącym, że SONY nie przetłumaczyło dokumentacji do tworzenia gier na PlayStation 3 na język angielski i dostarcza ją w języku japońskim: „Nie wiem skąd to się wzięło. Najważniejsze komponenty PlayStation 3 pochodzą z krajów anglojęzycznych. To, że dostarczamy (developerom) dokumentację w języku japońskim jest zwykłym mitem”.

Zdaniem Harrisom, wbrew powszechnej opinii temu zaprzeczającej, launch PlayStation 3 na rynkach Stanów Zjednoczonych oraz Japonii był wielkim sukcesem. SONY dostarczyło więcej konsol niż w przypadku premier swoich poprzednich produkcji – PlayStation oraz PlayStation 2, a także przygotowano więcej gier. Dodatkowo, start PlayStation 3 w Europie jest w dalszym ciągu na dobrej drodze: SONY zamierza dostarczyć milion konsol podczas pierwszego dnia obecności konsoli na Starym Kontynencie.

Zapytany, czy SONY ma zamiar dogonić jakościowo serwis online Microsoftu – Xbox Live!, Harrison odpowiedział wymijająco: „PlayStation 3 wystartowało z fascynującym kontentem, który dostarczył zniewalającą rozgrywke sieciową”. „Najważniejsze funkcje już mamy w naszym serwisie i bedziemy kontynuować jego rozwój”, skwitował.

Na zakończenie, Harrison stanowczo zaprzeczył jakoby darmowy serwis online SONY miał być przykrywką dla faktu, że SONY nie jest w stanie stworzyć serwisu sieciowego na najwyższym poziomie. Zdaniem Harrisona, SONY będzie generować zyski ze swojej usługi sieciowej w inny sposób, niż stały abonament – więcej informacji ma być ujawnionych w niedalekiej przyszłości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. no a co ma powiedziec gostek z Sony o Sony? btw. podpis pod zdjeciem mowiacy „PlayStation 3 to kluczowy produkt Microsoftu” jest troche „mylacy” 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here