Przed kilkoma godzinami pisaliśmy o wpadce brytyjskiego przedstawiciela Electronic Arts, który przedwcześnie zdradził plany wydania czwartej odsłony serii Command & Conquer. Choć spekulowano o zaprzeczeniach ze strony wydawcy, wreszcie poznaliśmy pierwsze informacje na temat C&C4.

Przede wszystkim, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, gra będzie ostatecznym zwieńczeniem serii i opowiadanej przez nią historii. Command & Conquer 4 zostanie wydane w przyszłym roku, wprowadzając do cyklu wiele nowych elementów. Zabawa bazować będzie na systemie klas, a wiele z części składowych gameplayu przypomni rozwiązania z RPG-ów (m.in. stały rozwój postaci).

Opowiedziana historia będzie mieć miejsce po wydarzeniach znanych z Command & Conquer 3: Tiberium Wars, w 2062 roku, kiedy to ludzkość stanie na skraju zagłady. Pozostało tylko sześć lat do czasu, gdy oddziaływanie Tiberium sprawi, że Ziemia nie będzie nadawać się do zamieszkania. W tej trudnej chwili odwieczni wrogowie, GDI i Nod, będą musieli rozważyć współpracę…

W Command & Conquer 4 poznamy dalsze losy naszej planety i obu walczących frakcji. Dowiemy się też, jaki był prawdziwy cel wieloletnich działań Kane'a. Na graczy czekają dwie kampanie, możliwe do rozegrania samemu lub w trybie kooperacji. C&C4 zawierać będzie też odświeżony tryb multiplayer, wzbogacony o system celów, pozwalający na grę w dziesięć osób (5v5). Tam też promowana będzie wspólna rozgrywka i uczestnictwo w życiu społeczności.

Gra nie ma jak na razie konkretnej daty premiery, a większa ilość szczegółów zostanie podana wkrótce. Tymczasem zapraszamy do zobaczenia pierwszej grafiki z C&C4.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here