Ten tydzień jest pełen niespodzianek. W poniedziałek szokującą informacją była ta o Xboksie 360, który dzięki premierze gry Star Ocean w tygodniowym rankingu sprzedaży pokonał znacząco wszystkie konsole stacjonarne. Teraz, jak donosi firma analityczna Media Create Playstation 3 wdarło się na szczyt. Co ciekawe PS3 znokautował także… konsole przenośne. Co przesądziło o sukcesie? Premiera gry Yakuza 3, która w pierwszym tygodniu od pojawienia się na sklepowych półkach sprzedała się we wzbudzającym podziw 372 tysięcznym nakładzie. Bardzo ciekawią nas jakie wyniki sprzedaży konsol przedstawi Media Create w przyszłym tygodniu.

Dziś pisaliśmy o tym, że Resident Evil 5 okazał się ogromnym sukcesem, a jako że w Japonii dostępne były też zestawy bundle (X360 i PS3) to właśnie dlatego kolejne notowania konsolowej listy przebojów powinny być bardzo interesujące.

Poniżej pełne zestawienie wyników sprzedaży konsola za okres między 22 lutego, a 1 marca według analityków Media Create.

Playstation 3 – 36,513
Nintendo DSi – 35,827
Playstation Portable – 35,588
Nintendo Wii – 17,876
Xbox 360 – 11,795
Nintendo DS Lite – 11,774
Playstation 2 – 5,099

[Głosów:0    Średnia:0/5]

20 KOMENTARZE

  • ps3 utrzyma się na topie, bo każdy już ma Xboxa i nikt nie będzie drugi raz kupywał tej samej konsoli

   Jest szansa, że kupią drugiego, bo pierwszy się wkońcu popsuje;P

  • A po co komu dwie konsole? 😉 Tym bardziej, ze ps3 jest za drogie.

   Bo niestety jeszcze sa exclusivy. Prawdziwy gracz powinien miec wszystkie konsole i jeszcze PC.

 1. Może i super, że na szczycie, ale to raczej połowiczne zwycięstwo. Japończycy kupiliby najwięcej i GB Micro, gdyby na niego wyszedł nowy Marian. Za tydzień, max za dwa, sytuacja wróci do normy (czyt. Wii/DSi wróci na pozycję lidera

 2. oczywiście, że się nie utrzyma ten boom jest tylko tymczasowy, a że wcześniej ps3 nie sprzedawał się najlepiej to nie powinno nas dziwić, że ma swoje 5 minut. ;p poza tym poczekajmy, aż na wii zaczną wychodzić jakieś mocniejsze tytuły. ciekawe jak się wtedy będzie miała konkurencja wielkiego n.

 3. Niekoniecznie, jak przeanalizujesz wyniki Wii w Japonii, to zauwazysz, że od dłuższego czasu sprzedaż jest w tendencji spadkowej, przyszły tydzień jeszcze PS3 dzięki RE5 powinno się utrzymać 🙂

 4. A mi sie wydawało ze wygrywa ten kto ma najwięcej sprzedanych konso, a nie kto najwięcej sprzedał w jednym tygodniu. W innych statystykach jest nie równo, wiec niech będą tygodniowe tu możemy sie pochwalić ze wygrywamy. Śmierdzi mi tu manipulacją 🙂

 5. Nie ma co liczyć na trwały wzrost sprzedaży PS3, chwilowy zachwyt przeciętnym KZ2 minie, na Wi wyjdzie znowu gra prosta ale wciągająca. Japońce kupią i ps3 wróci na 3-4 miejsce.

  • Nie ma co liczyć na trwały wzrost sprzedaży PS3, chwilowy zachwyt przeciętnym KZ2

   chcę, na BOGA CHCĘ drugą tak „przeciętną grę”!

 6. Już kilka razy V. podkreślało, że w KKW skończył się okres, kiedy japończycy kupowali tylko japoński sprzęt, a resztę omijali szerokim łukiem. Chyba nie ma nic bardziej japońskiego od Yakuzy- a to że wykopał PS3 na sam szczyt listy pokazuje, że jednak nie zapomnieli o tym starym zwyczaju 😉

  • Już kilka razy V. podkreślało, że w KKW skończył się okres, kiedy japończycy kupowali tylko japoński sprzęt, a resztę omijali szerokim łukiem. Chyba nie ma nic bardziej japońskiego od Yakuzy- a to że wykopał PS3 na sam szczyt listy pokazuje, że jednak nie zapomnieli o tym starym zwyczaju 😉

   a nintendo to niby skąd? z polski. . . ?

 7. ps. nie wiem co się dzieje, ale w ciągu dwóch ostatnich dni wywala mi jakies babole na tej stronie i cuda z komentarzami. Chciałem wyedytowac ostatni post, a ten go potraktowal jako cytat :/.

 8. Miałem tutaj na myśli samą sytuację w KKW, gdzie xbox 360 nie jest już w cale tak niechcianym towarem. Nawiązałem do sytuacji sprzed kilku lat, gdzie nawet pomimo dobrych tytułów xbox miał słabą sprzedaż. Teraz gdy xbox 360 wszedł na rynek i M$ ostro zaatakował ten rynek, V. zwracało uwagę na dużo lepsze wyniki w sprzedaży i nie wątpliwe zainteresowanie tym sprzętem. Oczywiście wiem, że Nintendo jest z Kioto ale chciałem podkreślić, że pomimo sporych usiłowań M$, Sony nadal przy wysokiej cenie i w gruncie rzeczy nie tak mocnym line-up’ie potrafi opchnąć konsolkę przy typowym, charakterystycznym wręcz dla tamtego regionu tytule. Capiche, czy jeszcze będziecie się podśmiewywać?

 9. rinquem pierwszy raz o tym, że w KKW już się trochę inaczej traktuje sprzęt z zachodu to było chyba . . . . oj już nie pamiętam ale chyba w którymś newsie ( wybacz, ale już nie pamiętam czego dotyczył) dość dawno temu pisałem o tym jak sobie radzi Apple na tamtym rynku.

 10. Wierzę w PS3! Mnie gówno interesują gry z innych platform. Dla mnie granie to przyjemność a nie zawód. Świetnie bawię przy Killzone i Motorstorm i do szczęscia nie potrzebuje ani Wii ani X360.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here