No proszę w Stanach Zjednoczonych tydzień między 7, a 14 czerwca należał do konsoli Sony Playstation 3. PS3 pokonała nie tylko odwiecznego konkurenta Xboksa 360, ale sprzedała się lepiej nawet od Nintendo Wii. Wzrost sprzedaży o 186 procent to naprawdę nie byle co. Ciekawe czy za wzrostem sprzedaży konsoli Sony stoi premiera MGS4? Jeśli tak to sytuacja jest diametralnie różna od tej w Wielkiej Brytanii. Na pierwszym miejscu nadal jednak króluje Nintendo DS. Xbox 360 zanotował nieznaczny, bo 3 procentowy wzrost. Ostatnie miejsce według badań analityków VGChartz należy do Playstation 2.

Z gier pierwsze miejsce dla Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Wystarczyły dwa dni (premiera odbyła się 12 czerwca), aby Stary Wąż wskoczył na pierwsze miejsce tygodniowego notowania sprzedaży gier. Zmiażdżył Wii Sports (sprzedawane oczywiście z zestawem konsola plus gra) oraz hydraulika Mariana. Czwarte miejsce dla Wii Play. W połowie stawki Ninja Gaiden 2 tuż za nim Dragonball Z: Burst Limit i Lego Indiana Jones. Powoli kończy się dominacja Niko Bellica. Ósma pozycja dla hitu Rockstara to już nie to samo co kilka tygodni temu. Pierwszą dziesiątkę zamyka Wii Fit. Jak widać seksowne dziewczęta nie pomagają w sprzedaży.

Poniżej pełne zestawienie sprzedaży gier i konsol w USA za okres między 7-14 czerwca.

Konsole
DSL: 187,553 (+14%)
PS3: 122,449 (+186%)
Wii: 112,403 (-16%)
PSP: 76,097 (+8%)
360: 60,580 (+3%)
PS2: 34,314 (+21%)

Gry
1 Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots (PS3) 502,427 Nowość
2 Wii Sports (Wii) 112,403
3 Mario Kart Wii (Wii) 79,480
4 Wii Play (Wii) 71,883
5 Ninja Gaiden 2 (360) 65,085
6 Dragonball Z: Burst Limit (360) 54,730 54,730 Nowość
7 Lego Indiana Jones: The Original Adventures (Wii) 51,880
8 Grand Theft Auto IV (360) 50,950
9 Lego Indiana Jones: The Original Adventures (DS) 45,986
10 Wii Fit (Wii) 42,397

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

 1. No cóż, już od w dniu premiery PLAYSTATION 3 (a napisze wielkimi, na wszelki wypadek ) wiadomo było, że MGS będzie największym zaplanowanym system selerem. Reszta gier których premiera zaplanowana jest na ten rok nie prezentuje się tak doskonale (mówię tutaj o exlclusivach). Zamieszać może jeszcze Killzone 2, Little Big Planet i naturalnie mój ukochany (nie ma go na X’a, chlip :'( Final Fantasy XIII – chociaż nie liczyłbym na TAKIE wzrosty sprzedaży konsoli jak przy okazji premiery MGS 4. Chociaż jedno muszę konsoli Sony przyznać – wkroczyła późno – nie była wielkim hitem – a mimo to cały czas dobrze się sprzedaje. Nie liczyłbym na to, że +186 utrzyma się długo. W końcu Wii zamiata wszystko. Ciekawe tylko, jak będzie radził sobie na amerykańskim rynku x’ w stosunku do ps3 w przeciągu następnych tygodni. PS: Ewentualne „odpowiedzi” na mój post proszę zamieszczać w komentarzach – nie minusach.

 2. Wygra, wygra, wygra, wygra, wygra, wygra!Wierzę w to, wierzyłem i będę wierzył. Już wcześniej tak oceniałem sytuację, teraz tylko mnie to utwierdza w przekonaniu. PlayStation to za mocna marka, żeby Wii i RoD miałyby ją pokonac. Szacun!Fanboyowsko, sorry, ale trzymam za Sony kciuki. Microsoft ze swoim płatnym Live! i psującym hardwarem mnie odrzuca.

  • Wygra, wygra, wygra, wygra, wygra, wygra!Wierzę w to, wierzyłem i będę wierzył. Już wcześniej tak oceniałem sytuację, teraz tylko mnie to utwierdza w przekonaniu. PlayStation to za mocna marka, żeby Wii i RoD miałyby ją pokonac. Szacun!Fanboyowsko, sorry, ale trzymam za Sony kciuki. Microsoft ze swoim płatnym Live! i psującym hardwarem mnie odrzuca.

   zwroc uwage, ze wzrost sprzedazy wynika z premiery MGS4. . za pare tyg sytuacja sie unormuje. Znow bedziemy miec kolejnosc- Wii/x360/ps3. ps: i daruj sobie takie fanboyskie posty, bo tego nie idzie czytac.

   • zwroc uwage, ze wzrost sprzedazy wynika z premiery MGS4. . za pare tyg sytuacja sie unormuje. Znow bedziemy miec kolejnosc- Wii/x360/ps3. ps: i daruj sobie takie fanboyskie posty, bo tego nie idzie czytac.

    A skąd wiesz, że sytuacja znów „niby” wróci do „normy” ? Posiadacze Xbox’ów to uważają, że jak na początku X się rozkręcił to, że już PS3 go nie przebije. . . a tu szystko może się zmienić. . . . a 186% o czymś świadczy. . .

 3. To było do przewidzenia. Chyba nikt mi nie powie, że na Wii mamy tyle „dorosłych” tytułów żeby zaspokoic wymagania graczy (i casuali. . . ). Pewien mądry człowiek powiedział, że ludzie kupują Wii, grają w Wii Sports, a potem konsola pozostaje bez użytku, bo już nie ma w co grac. To musiało się stac, a starania Sony i MS tylko pomogły w przerwaniu passy Nintendo. Cóż, bisnes is bisnes. . . xD

 4. tak świadczy człowieku o premierze MGS4,śledze wyniki sprzedaży juz od paru lat i moge ci powiedzec ze szybko wroci do normny. A tak na marginesie jak byla premiera W usa Mario kart to wii miało skok sprzedaży (+391%) i wyniosło 412,970 tysiecy sztuk. Wiec twoje 186% i 122 tysiace konsol mizernie przy tym wypada. Pozatym po 7 tygodniach od premiery mario kart sprzedaz wii znow wrocila do normy tak samo stanie sie pewnie z ps3.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here