Bezpardonowa wojna między Xboksem 360, a Playstation 3 nadal trwa. Ubiegły rok należał do konsoli Microsoftu, ale Playstation 3 nadrabia straty. Kolejnym tego przykładem jest rynek kanadyjski. W pierwszym półroczu 2008 roku według informacji podanych przez grupę badawczą NPD konsola Sony Playstation 3 znalazła nieco ponad 170500 klientów. W tym samym czasie wyniki Xboksa 360 to 129 tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Analitycy z NPD podkreślają, że za sukcesem PS3 stoi przede wszystkim obniżka ceny i model z 40 gigabajtowym dyskiem twardym. Nadal jednak w Kanadzie jest niemal dwa razy więcej konsol Microsoftu niż Sony. Od momentu premiery do czerwca tego roku Kanadyjczycy kupili nieco ponad 840 tysięcy Xboksów 360 i 487 tysięcy Playstation 3.

Obydwie konsole „next-gen” dostają jednak baty od Nintendo. W ostatnich sześciu miesiącach Wii zakupiło 318 tysięcy graczy. Stacjonarna konsola wielkego „N” ma już prawie milion zadowolonych klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

 1. Na fali Ps3 będzie po Little Big Planet (bardziej dla Casuali) oraz Killzone (bardziej dla Hardcore’ owców). Czyli w 2009 roku (2008 miał być taki, hehe) powinno być na topie. Teraz „top i trendy” jest Wii, bo ludzie są nadal napaleni na piloty choć czuję, że się nie długo wszystkim znudzi.

 2. Na fali Ps3 będzie po Little Big Planet (bardziej dla Casuali) oraz Killzone (bardziej dla Hardcore’ owców). Czyli w 2009 roku (2008 miał być taki, hehe) powinno być na topie. Teraz „top i trendy” jest Wii, bo ludzie są nadal napaleni na piloty choć czuję, że się nie długo wszystkim znudzi.

  A ja czuję, że w 2009 wciąż powtarzane będą dwa hasła klucze:-Wii się kiedyś wszystkim znudzi -Za rok PS3 będzie na topie

 3. Jeżeli producenci dotrzymają terminów to myślę ze to drugie stwierdzenie może być nieaktualne (bo PS3 będzie na topie w te święta).

 4. Oj nie liczyłbym, że PS3 się w święta wybije. Pan Fenix z ekipą skutecznie wyplewi świat z Sony. . . Pardon, miałem na myśli szarańczę, choć mimo wszystko chyba się niewiele pomyliłem 😉

 5. No sorrrry ale PS3 pojawił się może i rok po Xie ale ma dopiero połowę ilości jego użytkowników. Co dziś mamy? sierpień 2008 roku ósmy miesiąc roku do końca roku 5 miechów i co znowu z nowym rokiem ma być jakiś cud w obozie Sony? Przykra rzecz dla sony ale osoby z Ps2 przerzuciły się w dużej większości na Xboxa. Gdyby było inaczej wyniki byłyby inne. Użytkowników Wii też do zakupu nie zachęci bo i po co? Skoro można sobie dokupić tańszego Xa jeśli już ktoś naprawdę potrzebuje. Sony na pewno przegra jeśli M$ zapowie nową konsolę a nie wierzę, że będą z Xem 3 czekać do 2012 roku. Microsoft z konsolami działa tak jak z systemami operacyjnymi zgnoić konkurenta a potem spokojnie osiąść na laurach. Takiego cudu jak z PSP który nagle z pół roku temu zaczął się trochę lepiej sprzedawać od nds’a na pewno nie będzie.

  • Przykra rzecz dla sony ale osoby z Ps2 przerzuciły się w dużej większości na Xboxa. Gdyby było inaczej wyniki byłyby inne. Sony na pewno przegra jeśli M$ zapowie nową konsolę a nie wierzę, że będą z Xem 3 czekać do 2012 roku. Microsoft z konsolami działa tak jak z systemami operacyjnymi zgnoić konkurenta a potem spokojnie osiąść na laurach. Takiego cudu jak z PSP który nagle z pół roku temu zaczął się trochę lepiej sprzedawać od nds’a na pewno nie będzie.

   Powyzsze to opinia, nie fakt. Z wyjatkiem „Microsoft z konsolami działa tak jak z systemami operacyjnymi zgnoić konkurenta a potem spokojnie osiąść na laurach. „To jest niezaprzeczalnie prawda, lecz czy dobrze to wrozy nam graczom to juz inna sprawa.

   . . . PS3 miało genialną pozycję z PS2 i przez ledwo rok w którym pojawił się rynkowy szczawik w postaci Microsoftu został upokorzony? Bo Co miał wcześniej M$? Pierwszy Xbox to był śmiech a nie zagrożenie dla Playstation. I co zrobił ten niby gigant? Nic. Zmarnował rok 2006 i 2007 w sposób popisowy. W ostatnim półroczu zbiera się powoli z podłogi zaklinając rzeczywistość nic poza tym. [/note]

   Pod tym zas podpisuje sie obiema rekami, a nawet noga. „8”P. S. Tak dla scislosci, jestem posiadaczem PC, PS3, NDS i PSP. Kolejnosc nieprzypadkowa. Pozdrowienia.

 6. 840 tysięcy Xboksów 360 i 487 tysięcy Playstation 3.

  Chyba rozmawiamy o Kanadzie 😉 Ach ci miłośnicy SonyA z jakimi faktami to się powyższy posiadacz PS3 nie zgadza? Może z tymi, że PS3 miało genialną pozycję z PS2 i przez ledwo rok w którym pojawił się rynkowy szczawik w postaci Microsoftu został upokorzony? Bo Co miał wcześniej M$? Pierwszy Xbox to był śmiech a nie zagrożenie dla Playstation. I co zrobił ten niby gigant? Nic. Zmarnował rok 2006 i 2007 w sposób popisowy. W ostatnim półroczu zbiera się powoli z podłogi zaklinając rzeczywistość nic poza tym. Pisz mi LOL ja na to wzruszę ramionami i odpiszę nowym sloganem reklamowym: PS3 maybe next year. Rok 2007 miał należeć do ps3 potem 2008 a teraz znowu stara śpiewka, że się odbije w święta i przyszły rok będzie super. Tak w trzy lata po premierze będzie super. A Krowy latają jak klucz bombowców. A jak lubisz tak VGChartza to popatrzmy Biedny pierwszy Xbox który wystartował w listopadzie 2001 w warunkach kiedy na rynku był ogromny słoń PS2 i liczmy że był dostepny od 2002 roku do 2006 sprzedał się w 24 milionach sztuk i był to wynik na tle konkurencji słaby a teraz popatrzmy na PS3 dostepny od listopada 2006. Czyli liczmy, że od początku 2007 wow rok i 7 miesięcy później osiągnął wynik 14 milionów egzemplarzy. Jak na taką markę. Żenada godna debiutanta a nie firmy z 14 letnim doświadczeniem na rynku

 7. No to gdzie ta grupa 120 milionów posiadaczy PS2 się podziała? Od 2 lat ciupie na pleyaku2? Czeka na jakiś sygnał do ataku? Czy może jakaś część o zgrozo kupiła sobie Xa lub Wii? A reszta ogromna reszta biernie olała następcę? Nikt mi nie wmówi, że to kwestia wysokiej ceny bo zrzucanie winy na cenę już jest trochę nieaktualne.

 8. Pierwszy Xbox to był śmiech a nie zagrożenie dla Playstation

  Kwestia gustu, ja tam pierwszego x’a bardzo pozytywnie wspominam, do dziś bym na nim pewnie jeszcze pogrywał gdyby nie ROD (nawet jedynka go miała :). Jedyna gra której mi na nim tak naprawdę brakowało to gran turismo, co prawda była forza ale ta nie trafiła do mnie zupełnie. Dziś sytuacja analogiczna jest z sony ps3, docenia mniejszość ale to wcale nie oznacza że ta propozycja sony jest złym wyborem. Mi na chwilę obecną starczy że są gry takie jak: Uncharted, GTA4, Heavenly Sword, DMC 4, ES:IV, Motorstorm, Burnout Paradise, Race Driver Grid, Ratched and Clank tools of destruction, resistance, MGS 4, Unreal Tournament 3, The Orange Box, GT Proloque, Condemned 2, Call of Duty 4, Assassin’s Creed, Ninja Gaiden Sigma, Virtua Fighter 4, Soul Calibur 4, i cała gama nadal genialnych gier z ps2. Zresztą kogo stać nawet na tą listę gier którą wymieniłem ?. Swoją drogą panie „zielonykaczuch” wynik ponad 20 mil. konsol ze strony lidera jakim dziś bez wątpienia jest 360 wcale nie jest dużo większy niż ten sony, słowem obydwie konsole mogą jedynie pomarzyć o wyniku sprzedaży ps2 czy ps1. Mniejsze zainteresowanie grami na konsole ? Czy może zbyt dużo mało przyciagającychi stricte PC’ych gier, za dużo unreali, splinter celli, call of duty a za mało sprawdzonych konsolowych?. Sytuacja sprzedaży wii zdaje się to potwierdzać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here