Kilka dni temu zdradzaliśmy (w zasadzie zrobiła to firma Microsoft) kiedy pobierzemy wielką, jesienną aktualizację dashboardu konsoli Xbox 360. Dokładnie dziewiętnastego listopada posiadacze tego urządzenia mieli się dowiedzieć czym jest New Xbox Experience. Oczywiście na starcie usługi skupiłaby się większość, jeśli nie wszystkie serwisy branżowe, a nawet media mainstream'owe.

Najprawdopodobniej nie chce do tego dopuścić firma Sony. W weekend The Inquirer i Associated Press donieśli, że tego samego dnia wystartować ma usługa Playstation Home. Jeśli okaże się, że ta informacja jest prawdziwa, to doczekamy się bardzo interesującego starcia gigantów. W jednym narożniku ringu stanie aktualizacja oprogramowania, interfejsu użytkownika konsoli Xbox 360. W drugim cały wirtualny świat japońskiej firmy. Naszym zdaniem drugi z zawodników należy do o wiele cięższej kategorii wagowej. Choć obie nowości zapowiadają się bardzo ciekawie to Home może powalić na deski NXE już w pierwszej rundzie. Pamiętajmy jednak, że usługa Sony już dwa razy wpadła w poślizg, a żaden z pracowników Sony nie potwierdził opisanej przez nas nowiny. Czy w ogóle dojdzie do tego starcia? Jak zakończy się „walka”? To jedne z wielu pytań cisnących się nam na usta. Choć nie znamy jeszcze odpowiedzi na żadne z nich, to jednego już teraz jesteśmy pewni. Jak zawsze koniec roku jest gorącym okresem w świecie elektronicznej rozrywki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

 1. Zdaje mi się, że jeśli SONY będzie miało tylko taką możliwość, wypuści HOME tego dnia. Walka ta jest bardzo ważna, a gdyby doszło do starcia, jestem prawie pewien, iż produkt SONY (czysta innowacja) bez problemu pokonałby konkurenta. A to znaczy zainteresowanie mediów i teksty w stylu „PS3 zwyciężyło!” itd. – a to na pewno zwróci uwagę klientów.

  • Ja cały czas liczę po cichutku na Home z nowym oprogramowaniem, które wychodzi pojutrze. . .

   Ciekawe, ze tak napisales. Ja pomyslalem sobie tak samo, tez po cichutku. Sczegolnie intrugujace jest, ze PSN jest dzisiaj (wtorek 14. 10) niedostepne, jednodniowy maintenance. Mam PS3 od premiery i pierwszy raz cos takiego widze. Zobaczymy. „8”

 2. Playstation Home startuje 19 listopada?

  Tak! 2019 roku!

  Choć obie nowości zapowiadają się bardzo ciekawie to Home może powalić na deski NXE

  Ja bym wolał jakby powalał jakimiś premierami gier zamiast bawić się razem z konkurentem w jakieś konsolowe Second Life’y.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here