Ludzie pracujący dla serwisu HardCoreWare zmierzyli ile dokładnie prądu pożerają konsole next-gen oraz współczesne komputery osobiste. Testy przeprowadzili w trakcie grania, odtwarzania filmów i w trybie czuwania. Gdybyśmy chcieli je krótko podsumować to okazałoby się, że zwycięzcą jest Nintendo Wii. Tu niespodzianki nie ma. Zadziwia jednak starcie Xboxa 360 z Playstation 3. Okazuje się, że trochę więcej energii elektrycznej zużywa konsola Sony. Poniżej jeszcze kilka faktów, które wypłynęły w trackie dokonywania pomiarów. Największy pobór energii w przypadku konsol Sony i Microsoftu zanotowano w trakcie odtwarzania filmów. Wii w żadnym teście nie pożarło więcej niż 18 watów! W przypadku grania w gry żadna konsola nie zbliżyła się do wysokiej klasy komputera osobistego (jego konfiguracja to Intel Core 2 X6800 na płycie głównej Intel DX975XBX z 4GB RAMu, GeForce 7950GT oraz Creative X-Fi Fatal1ty). Dokładne wyniki możecie obejrzeć na grafice znajdującej się pod tekstem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. achhhhh. . . Anty Atari Song – music demo na jednej dyskietce, pamietam do dzis jak wszyscy na gieldzie pospadali z krzesel, kurcze to byly czasy. . .

  2. Ja miałem Amige 1200 i jestem z tego dumny :]Te wszystkie zajebiste gierki co się mieściły na jednej dyskietce, a były lepsze od tych co są dzisiaj na jednym DVD. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here