Na szczególną uwagę zasługują chłopaki z drużyny Pentagram G-Shock, którzy zaskakują ostatnio niesamowitą formą. Początek rozgrywek mieli trudny, bo w pierwszym meczu przyszło im zagrać z największym faworytem całego turnieju, klanem Made In Brazil. Brazylijczycy wygrali w lipcu Electronic Sports World Cup i choć od tego czasu przechodzili małe problemy kadrowe, to wciąż uważani są za jedną z najlepszych drużyn na świecie. Byli też jedyną drużyną, której Polacy ulegli na ESWC w Paryżu (remis w innym meczu nie pozwolił im na wyjście z grupy). Tym razem „pentosi” nie dali się tak łatwo i ostatecznie wygrali 16:14 na mapie de_nuke.

Dalej było już z górki i Pentagram G-Shock w składzie Łukasz „LUq” Wnęk, Filip „Neo” Kubski, Wiktor „TaZ” Wojtas, Jakub „kuben” Gurczyński oraz Mariusz (lrd) Cybulski wyszli ze swojej grupy na pierwszym miejscu nie przegrywając ani jednego meczu!

Cezary „KarteK” Gontarek okazał się niewiele gorszy w turnieju FIFA. Również zakończył etap grupowy bez żadnej porażki!

W turnieju Starcraft reprezentuje nas dwóch graczy – Krzysztof „Draco” Nalepka oraz Maciej „Raven” Polak. O ile temu drugiemu już nie poszło tak dobrze jak poprzednikom i zakończył swoją przygodę w turnieju na trzecim miejscu w grupie, to Draco stanął na wysokości zadania i zdeklasował wszystkich swoich dotychczasowych przeciwników. Awansuje do etapu playoff z pierwszego miejsca.

Tomasz „TeRRoR” Pilipiuk, nasz reprezentant w Warcraft 3: The Frozen Throne miał troszeczkę ułatwioną sprawę, bo jego grupa niespodziewanie skurczyła się do trzech osób, ale to w żaden sposób nie umniejsza jego sukcesu. Podtrzymując standard nałożony przez swoich kolegów nie przegrał ani jednego spotkania. Niestety trochę gorzej poszło drugiemu Polakowi w turnieju Warcrafta, Przemkowi „Paladynowi” Wadoniowi, który uległ wszystkim swoim rywalom.

Kontrowersje otoczyły występ naszego gracza w turnieju Need For Speed: Most Wanted. Krzysztof „Chris” Sojka wygrał pięc z sześciu wszystkich swoich spotkań i tym samym uplasował się na drugim miejscu w grupie z 15 punktami. Jednak dokładnie taki sam wynik uzyskało jeszcze dwóch graczy. Kiedy wszyscy czekali na dogrywkę, która powinna rozstrzygnąć który z tych trzech graczy awansuje do dalszych rozgrywek, okazało się, że sędziowie podjęli już decyzję kierując się nikomu nieznanymi kryteriami. Poinformowali Krzyśka, że nie przechodzi do dalszych rozgrywek.

We Włoszech obecny jest także Maciej „av3k” Krzykowski, który zaproszony został na specjalny turniej Quake 4 All Stars, w którym udział bierze ośmiu najlepszych graczy z całego świata. Zakończył się on już dzisiaj, a nasz rodak zajął szóste miejsce. Dla nikogo zaskoczeniem nie było zwycięstwo Johanna „Toxic” Quick'a ze Szwecji. Nie jest to jednak koniec zmagań Maćka, ponieważ jutro odbędzie się jeszcze turniej 2na2 w Quake 4. Partnerem avka będzie Włoch Alessandro „Stermy” Avallone, który w turnieju indywidualnym zdobył brązowy medal.

Okazuje się więc, że Polacy potrafią grać całkiem nieźle. Z dwunastu reprezentantów naszego kraju aż dziewięciu wciąż pozostaje w grze!

Będziemy Was informować na bieżąco.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. „okazało się, że sędziowie podjęli już decyzję kierując się nikomu nieznanymi kryteriami. Poinformowali Krzyśka, że nie przechodzi do dalszych rozgrywek. „Typowe :/ Pozostawmy to bez komentarza bo i tak wszyscy wiedzą o co chodzi. . .

  2. Drogi Przemysławie Moraczewski,Otrzymaliśmy oficjalnie Pański protest aby omówić rozwiązanie na łamach komisji. Komisja zebrała się 20 Października i doszła do decyzji, równoznacznej z decyzją sędziów, dyskwalifikacji TFCchrisa z powodu nieobecności w miejscu turnieju w określonym czasie. 19 Października otrzymaliśmy wiadomość od sędziów, o potrzebie przeprowadzenia dogrywki, lecz TFCchris nie był w pobliżu. Centrum dowodzenia natychmiast zwołało ludzi odpowiedzialnych za komunikację z polską drużyną, jednak nie byli oni w stanie znaleźć ani Pana ani gracza. Sędziowie oraz pracownicy kontynuowali poszukiwania oraz próby skontaktowania się z TFCchrisem, ale nie mogli go znaleźć w ciągu godziny. Podjęli więc decyzję o dyskwalifikacji TFCchrisa i zakwalifikowaniu pozostałych dwóch graczy. W twoim liście, twierdził Pan, że Pan i TFCchris byliście w strefie treningowej, jednakże uprzednio daliśmy ochroniarzom listę osób które mogły przebywać w tej strefie. Skoro jednak TFCchris nie mógł w tym czasie trenować w tej strefie, nie było powodów aby szukać go tam. 19 Października strefa treningowa była otwarta tylko dla osób mających grać 20ego października. Nikt kto uczestniczył w turnieju 19 Października nie mógł tam wejść. Reasumując, zgadzamy się z decyzją sędziów i odrzucamy Pańską prośbę o ponowną dogrywkę. Dziękuję. Ricky KimNaczelny Komisji———–no niestety tak bywa :/GL pentosy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here