Brytyjscy policjanci szykują się na start PlayStation 3. Nie chodzi jednak o masowo składane przez posterunki preordery, ale o kwestie bezpieczeństwa. Stróże prawa w Wielkiej Brytanii obawiają się rozruchów, kradzieży, pobić i Bóg wie czego jeszcze. Wszystkiemu winne modne ostatnio nocne premiery sprzętu. „Nie popieramy tych północnych premier” – wypowiada się rzecznik policji z Marylebone – „jest z nimi mnóstwo problemów, z którymi niełatwo sobie poradzić. Nie możemy do końca zagwarantować bezpieczeństwa klientom, którzy będą w nocy wystawać pod sklepem”.

Jak donosi serwis Games Industry, większość angielskich sklepów szykuje się już do nocnych imprez związanych ze startem nowej maszyny. Virgin Megastore w Londynie ma zamiar przygotować kilka atrakcji dla żądnych PlayStation 3 klientów. Chętnych już teraz jest masa, a policja obawia się o bezpieczeństwo szczęśliwców, którym uda się zakupić w nocy PlayStation 3 i liczy na to, że uda im się równie szczęśliwie dotrzeć z konsolą do domu.

Premiera PlayStation 3 zapowiada się hucznie, a obawy policji są jak najbardziej uzasadnione. Kto by pomyślał, że start nowego systemu do gier może być równie niebezpieczny jak piłkarskie derby? Mamy nadzieję, że nie powtórzy się scenariusz premiery w USA, gdzie miało miejsce kilka napadów i pobić, a nawet strzelanina. Czy PlayStation 3 jest warte narażania zdrowia i życia? Wychodzi na to, że jak najbardziej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. A jeżeli już naprawdę marzysz o dostaniu kilku strzałów prosto w pysk, a nie stać Cię na PS3 to jest też tańsze wyjście! Zakładamy dres (najlepiej fioletowo-zielony) i wychodzimy przed blok. Odczekujemy ok. 5 minut i problemy przyjdą do nas same. 🙂

  2. Normalnie mało z krzesła nie spadłem jak sobie wyobraziłem afro-amerykanina idącego przez tzw. „hood”, aż tu nagle go napadu innych z tekstem „Gimme ur console or i shoot u nygger!”. xDAle czy i u nas będą napady spowodowane konsolami? Czy przeciętny dres w ogóle wie co to PS3 jest i za ile można to sprzedać? Raczej częściej napdadać będą zdesperowani gracze. :]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here