W zakończonym już spotkaniu zmierzyliśmy się z reprezentantami Francji. Mecz został zakontraktowany na pięć pojedynków solo i jeden 2v2. Nasz team wystąpił w stosunkowo silnym składzie, co stawiało nas w roli faworytów spotkania. Po rozstawieniu par rozpoczęły się pierwsze mecze, których wynik był dla nas korzystny. Jednakże rywale skutecznie wyrwali nam kilka cennych punktów. W rezultacie Polska reprezentacja w StarCrafta wygrała z Francją stosunkiem 4:2.

Od czasów, kiedy w składzie Francuzów grały takie gwiazdy jak progamer Elky minęło sporo czasu i to widać w każdym spotkaniu POL-Teamu z Team France. Dlatego także tym razem udowodniliśmy swoją wyższość nad rywalem, dosyć pewnie wygrywając drugim składem 4-2” – powiedział po spotkaniu kapitan reprezentacji Piotr Cyrek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

11 KOMENTARZE

  1. Tylko że Starcraft oficjalnie w polsce nie jest jeszcze sportem. A nawet szkoda. Starcraft w Korei jest prawdziwym kultem. Mecze są transmitowane w TV itp. Polska w tym aspekcie jest daleko w tyle.

  2. rybisu: Starcraft ‚jeszcze’ nie jest sportem ? Stary, on raczej nie bedzie uznany oficjalnie, bo najzwyczajniej nie spelnia definicji sportu. Swoja droga jak to jest w innych krajach? W Korei czy Japonii ktore sa raczej cherlawe i sie w sporcie zazwyczaj nie licza (wyj. moze lyzwiarstwo figurowe, MS2002 juz nie, bo tam 3 miejsce mieli dzieki sedziom) to jeszcze mnie nie zdziwi, jak granie bedzie mialo swoj narodowy zwiazek sportowy, ale np w USA?

  3. poslo – czy aby jestes pewien ?? za internetowa strona pwnsport «ćwiczenia i gry mające na celu rozwijanie sprawności fizycznej i dążenie we współzawodnictwie do uzyskania jak najlepszych wyników»

  4. no to pokaz mi tu te ‚cwiczenie sprawnosci fizycznej ‚, ktore jest warunkiem koniecznym do uznania czegos za sport :>Mam w rodzinie osobe z AWF bedaca w kadrze narodowej seniorow, i z nia sie kiedys klocilem, ze gierki moga byc sportem (bo sie smiala ze sie emocjonuje SWOS online:P) i ze glownym czynnikiem jest tu rywalizacja – zostalem sprowadzony na ziemie. Wg potocznego dyletanckiego rozumienia slowa to ma pewien sens, jesli spojrzec na to fachowo sensu nie ma zadnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here