Grupa medialna Viacom w której skład wchodzą między innymi : MTV Networks, Paramount Pictures, Dreamworks, Nickelodeon, Comedy Central złożyła ofertę kupna Take Two za kwotę półtora miliarda dolarów. W ostatnich dniach po optymistycznych informacjach odnośnie premiery Grand Theft Auto IV akcje TT poszybowały w górę. W „koszyczku” wydawcy gier znajdują się między innymi takie perełki jak: Mannhunt, The Darkness, Bully, Bioshock i wiele innych lukratywnych tytułów. Przedstawiciele Viacomu nie ukrywają, że zależy im przede wszystkim na licencji Grand Theft Auto.

Dla analityków posunięcie Viacomu nie jest zaskakujące. Po grudniowym przejęciu Activision przez Grupę Vivendi po medialnym gigancie oczekiwano takiego ruchu.

Jak widać konsolidacja na rynku gier wideo postępuje w zastraszającym tempie. Co na to EA? Dookoła powstają prawdziwi rynkowi giganci skupiający branżę filmową, muzyczną i telewizyjną. A tak swoją drogą ciekawe czy News Corporation (telewizja FOX, The Times, The Sun, 20 Century Fox itd.) także pójdzie na zakupy. Być może wtedy Rupert Murdoch trzasnąłby biczem nad głowami dziennikarzy Fox News i skończyłaby się ta żenująca kampania wymierzona w gry wideo. W końcu nie kala się własnego gniazda…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

3 KOMENTARZE

  1. cięzko powiedzięć, czy to dobrze, ale zazwyczaj utrata niezależności firmy może skutkować pewnymi ograniczeniami wizerunku. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here