Forza Motorsport i Gran Turismo to jedne z najważniejszych własności intelektualnych, odpowiednio po stronie Xboksa oraz PlayStation. Już w październiku z pole position wystartuje trzecia odsłona FM, podczas gdy na piąte GT poczekamy jeszcze bliżej nieokreśloną ilość czasu. Twórcy najpopularniejszych wyścigów na konsole Sony, Polyphony Digital, postanowili jednak sprawdzić, jak sprawy się mają u konkurencji.

Na firmowym blogu Che Chou z Turn 10 (studio odpowiedzialne za Forza Motorsport 3) opisuje, jak podczas E3 stoisko jego firmy, na którym prezentowany był flagowy racer na konsole Microsoftu, odwiedziło dwóch przedstawicieli Polyphony Digital. Chcieli zobaczyć, jak w akcji prezentuje się FM 3.

Chyba największym zaskoczeniem dla mnie było, gdy paru deweloperów od twórców Gran Turismo, Polyphony Digital przyszło, by osobiście przetestować Forzę 3, ciągle robiąc notatki, sprawdzając nasz system UI, robiąc zdjęcia i zadając nam bardzo interesujące pytania. – Opisuje niespodziewaną wizytę Chou. Przedstawiciel Turn 10 nie omieszkał również wbić w konkurencję drobnej szpileczki: Powodem, dla którego byłem zaskoczony było to, ze PD nie są znani jako studio świadome tego, że istnieją gry wyścigowe inne niż ich własne. To by wyjaśniało, czemu serię GT dopadła taka stagnacja od czasów GT 3. Wygląda więc na to, że konkurencja jednak jest dobra dla konsumenta. Turn 10 nigdy nie przestanie wprowadzać gier wyścigowych na nowy poziom.

Ciekawe tylko, czego ekipa Polyphony Digital nauczyła się po odwiedzeniu stoiska swoich konkurentów. Może (aczkolwiek na to już chyba trochę za późno) dotarło do nich, że nie należy zapowiadać gier zbyt wcześniej, bo potem przez kilka lat pod rząd człowiek się wstydzi, że przyjechał na kolejne targi mając do zaprezentowani tylko krótki trailer?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. To by wyjaśniało, czemu serię GT dopadła taka stagnacja od czasów GT 3.

    Czyli nie tylko ja to zauważyłem? ; )Że GT4 było ciężkostrawnym, przypsutym odgrzewanym kotletem, z którego pożerania nie czuło się już żadnej satysfakcji?

  2. Oj mogliby. . . szczegolnie jest chodzi o wszystko zwiazane z rozgrywkami online. Obecne GT5P odpada w przedbiegach na tym polu.

  3. Ciekawe tylko, czego ekipa Polyphony Digital nauczyła się po odwiedzeniu stoiska swoich konkurentów. Może (aczkolwiek na to już chyba trochę za późno). . .

    Zawsze można przesunąć premierę o kilkanaście miesięcy i pokazać rezultat na E3 2010. Tylko wtedy istnieje ryzyko że zobaczą FM4. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here