Ostatnio informowaliśmy, iż pierwszy Portal otrzymał nowe zakończenie. Była to tym samym wskazówka, iż gra doczeka się kontynuacji, której powstawanie właśnie zostało potwierdzone oficjalnie. Doug Lombardi z Valve zdradził, iż tworzona jest ona z myślą o PC i Xboksach 360, a jej premiera planowana jest na okres świąt Bożego Narodzenia bieżącego roku.

Jak wiemy z najnowszego wydania Game Informera, przedstawiona historia będzie miała miejsce kilkadziesiąt (jeśli nie kilkaset) lat po wydarzeniach z „jedynki”. Upływ czasu i stan laboratoriów Aperture, jaki kojarzymy z finału, sprawią, że do lokacji zacznie „wkradać się” dżungla. Powróci GlaDOS w roli głównego antagonisty oraz Chell jako kierowana przez nas postać (jej obecność zostanie wyjaśniona przejściem hibernacji).

Gra będzie zawierać tryb kooperacji, zupełnie oddzielny od podstawowej kampanii. Wcielimy się w nim w dwa roboty, z których jeden powstanie z rdzenia osobowościowego, drugi z wieżyczki strażniczej. Znacznie większą rolę będzie odgrywać fizyka i miejsca, w których umieścimy portale. Wspomniano m.in. nowe typy „kostek”, pokryte lustrami czy specjalną farbę, nadającą Chell nowe umiejętności.

Autorzy nie spodziewali się takiego sukcesu pierwszego Portala, dlatego też uważają grę za produkt testowy. „Dwójka” ma być pełnoprawną grą.

Aktualizacja:
Poznaliśmy kilka dodatkowych informacji na temat Portal 2, w tym w szczególności odnośnie trybu kooperacji. Podczas zwiedzania nowych części Aperture Science Labs w dwójkę będziemy musieli zweryfikować sposób myślenia na temat portali. Co-op będzie dostępny w trybie online bądź za pomocą split-screena (w tym otrzymamy pomoc w postaci „obrazu w obrazie”). Powrócą także rdzenie osobowościowe, każdy stanowiący oddzielną SI – będą one pełnić istotną rolę dla fabuły. Sama gra ma być dłuższa niż pierwowzór.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Portal to gra, którą uruchomiłem tylko raz, z ciekawości, bez przekonania i żadnych oczekiwań. Skoro była w pakiecie, to trzeba wypróbować wszystko. 🙂 Ten jeden raz wystarczył. Przeszedłem całą jednym tchem i. . . dawno się tak fajnie nie bawiłem! Polecam wszystkim, którzy jeszcze nie próbowali a nie boją się zaprzęgnąć do pracy szare komórki przy graniu. Czekam na dwójkę.

  2. Hehe dobra wiadomość 🙂 sequelek fajnej gierki , tylko miałem cichą nadzieję , że będzie to miało związek z episode three 🙁 nie wiem jakieś fioletowe pudełeczko 😀 a tu ani widu ani słychu , 4 lata od zapowiedzi i zero , żadnego trailera screenów tylko 2 art worki = projekt zapomniany ?Wracając do portalu 2 to dobre i to, na pocieszenie 😀

  3. Pewnie zamiast Epizodu 3 będzie Half Life 3 a to oznacza kolejne 2-3 lata czekania na premierę. Valve nigdy nie śpieszyło się z wydawaniem kolejnych gier HL. I pewnie dzięki temu HL jak i HL2 (Plus Epizody) są takimi świetnymi tytułami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here