Na odbywającej się właśnie imprezie Tokyo Game Show 2008 Sony zapowiedziało, że już 15 października wszyscy japońscy posiadacze konsol przenośnych Playstation Portable otrzymają bezpośredni dostęp do usługi Playstation Store. Co ciekawego się tym wiąże dla gracza z Kraju Kwitnącej Wiśni? Przede wszystkim Sony zapowiada, że w sieciowej dystrybucji Playstation Network dostępne będą wszystkie gry „first-party” pojawiające się na dyskach UMD. Nie musimy chyba dodawać jak szalenie wygodna dla gracza jest taka opcja? Jeszcze w tym roku w sieciowym sklepie znajdą się takie tytuły jak: Secret Agent Clank, LocoRoco 2 i Patapon 2. Niestety nie ujawniono kiedy podobna usługa pojawi się w Ameryce i Europie.

Posiadacze PSP będą mogli także (poprzez PS3) połączyć się z usługą Playstation Network już od 30 października. Jedną z pierwszych gier, która skorzysta na tej opcji jest jedna z popularniejszych w Japonii gier na PSP – Monster Hunter Portable 2nd G. Warto przypomnieć, że wczoraj informowaliśmy o premierze tego tytułu w Europie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

2 KOMENTARZE

  1. UMD jest do bani. Uważam tą część konsoli za jej największą wadę – dziesiątkom godzin spędzonym na czekaniu aż gra się wczyta mówimy: NIE!Za to PSS bezpośrednio w PSP to genialny pomysł. Teraz tylko przydałaby się MSPD 16 GB i można pruć z serwerów Sony ile wlezie. Oby tylko więcej gier wrzucali do PSS.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here