Jeśli lubisz klimaty fantasy, a jeszcze nie znasz tytułowej serii autorstwa George'a R. R. Martina, to już teraz załóż buty i biegiem udaj się do księgarni. Składająca się w chwili obecnej z czterech części (w sumie sześć tomów) saga to jedne z najlepszych książek tego typu jakie do tej pory czytaliśmy.

Nie zdziwiło nas więc kiedy dziś dowiedzieliśmy się, że Cyanide Studio (autorzy Blood Bowl) stworzy na ich podstawie grę komputerową. W tej chwili możemy tylko powiedzieć, że elektroniczna wersja Pieśni Lodu i Ognia zostanie wydana na pecetach i konsolach nowej generacji. Choć jej produkcja już się rozpoczęła, to data premiery gry wciąż pozostaje nieznana. Na pewno będziemy jednak uważnie się jej przyglądali ponieważ na podstawie dzieł Martina powinna powstać wybitna produkcja.

Niestety obawiamy się, że opowieść o wielkich rodach, zapierające dech w piersi bitwy, spiski i tajemnice bardzo ciężko będzie zamienić w sensowną grę bez pomijania wielu wątków zawartych w książce. Mimo to trzymamy kciuki za tę produkcję. Z całą pewnością jest to materiał, z którego da się zrobić tytuł przy którym blednie większość jeśli nie wszystkie wydane do tej pory gry RPG (o ile będzie to gra RPG). Mocne słowa? Oczywiście. Kto jednak zna już wydane w Polsce części Pieśni, ten wie, że jest dokładnie tak jak piszemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Oh cholera, źle zagłosowałem w Ankiecie! Przecież część czytałem po angielsku i co ja teraz biedny zrobię :)Żarty na bok – bardzo mnie cieszy ta wiadomość. Po przeczytaniu jej reakcja była prosta : „Nareszcie. „. Faktycznie książki te są fantastyczne, jeden z niewielu przykładów w którym słowa ‚nieoczekiwane zwroty akcji’ nie są pustymi frazesami. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here