Magazyn finansowy Fortune umieścił Electronic Arts na liście 20 najlepszych pracodawców na świecie. Nie dość, że pensje zaczynają się od 60,000$ rocznie, każdy otrzymuje od 5 do 10 gier za darmo.

Każdy żółtodziób dostaje również zniżkę w wysokości 100$ na dowolną konsolę. Wysoko cenieni programiści dostają w ramach pakietu początkowego akcje firmy. Jakby tego było mało, Electronic Arts zapewnia również darmową bibliotekę filmów DVD i siłownię.

Wszystko ma jednak swój koszt – w zeszłym roku o pracę starało się aż 15,000 absolwentów wyższych uczelni. Pracę znalazło jedynie 200. Wiele osób jest zaskoczonych pozytywną opinią o największym producencie gier na świecie. Electronic Arts przegrało proces sądowy z grafikami, którzy narzekali, że są zmuszani do pracy nawet 80 godzin w tygodniu. Podobny proces, zakończony ugodą, wytoczyli firmie również jej programiści.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

34 KOMENTARZE

 1. Hmmm sporo pracują ale i sporo zarabiają dam dla porównania ludzie z Blizzarda zarabiają za samego Wowa 500000 zł miesięcznie na jednego pracownika. Oliczenia są poprawne liczyliśmy na komórce z kumplami na lekcji fizyki he he bo były 2 klasy abonament wynosi 50 zł razy rok i razy 8 milionów graczy nie pamiętam dokładnie jak to liczyliśmy ale jakoś tak to było. A Dodajmy jeszcze pozostałe produkcje tej firmy pewnie dlatego blizzard zrobił nową produkcję bo mieli sporo kasy i na tej produkcji tez zbiją zapewne majątek w sumie żadna ich gra nie została poddana krytyce.

 2. Bardzo ciekawy macie tok myslenia z kolegami. Znaczy sie kazda firma zamiast odkladac kase czy ja inwestowac cale przychody dzieli przez liczbe pracownikow (przynajmniej wy tak robicie) i robi z nich wyplaty??!! Szok. Moze juz lepiej sie skupcie na tej fizyce.

 3. ROTFL. . . przepraszam, ale Raphael rozbiłeś mnie tym wyliczeniem 🙂 A pomyśleliście z kolegami na fizyce z czego taki Blizzard finansuje swoje produkcje? Czy zakładacie, że po nocach pracownicy Blizza (zarabiający 500 tyś zł miesięcznie wg. Waszych wyliczeń) drukują forsę na nowe inwestycje? 😀 Przyłączam się do Krzyśka, może jednak na fizyce zająć się. . . fizyką.

 4. Odjeliśmy za podatki i utrzymanie serwerów i administrację podaj parę miliardów zarabia sam blizzard jak znajdę tę kartkę to napiszę.

 5. A skad wiesz jakie stawki podatkowe obowiazuja w USA? Skad wiesz ile kosztuje utrzymanie serwerow? Szukaj kartki! koniecznie! Jesli „opublikujesz” wyniki swych „badan” to pewnie bedziesz mial na koncie material roku w polskim internecie!! 😀

  • Hmm ciekawe jutro do niego wpadne i opublikuję 😀

   Będę czekał z wypiekami na twarzy. Aż zaplusowałem komentarz z kartką.

 6. no ja też czekam z niecierpliwością na wyliczenia :)PS: 60 000 $ i dużo i mało . . . ciekawe czy pracownicy mają prywatne życie . . . 🙂

 7. 50 zł miesięcznie za abonament. Obecnie na legalnych serwerach gra około 8 milionów graczy. 12 miesięcy w roku. Obliczenie:50*12*8000000=480000000050*12=600600 *8000000=4800000000zł-rocznie bez podatków, serwerów, administracji. Licząc, że Blizzard posiada około 3 tyś pracowników. 4800000000:3=1600000=1600000tyś zł na nasze. Licząc, że roczny koszt utrzymania serwera wynosi około 35 tyś zł nie pamiętam ile tam było serwerów. Administracja około 90 tyś miesięcznie. Podatków też nie pamiętam. Podsumowanie rozpędziłem się za bardzo z tą pensją przyznam większość kosztów to były nasze przypuszczenia. Jeżeli chodzi o załogę to kierowaliśmy się ilością w Ubisofcie. Od 2004 pracowało w nim 2350 osób tak, więc my dodaliśmy jeszcze więcej być może jest mniej osób w Blizzardzie. Było jeszcze parę obliczeń, ale na pracownika jednak wychodziło około od 90$ powyżej nie wzięliśmy pod uwagę, że każdy ma inne obowiązki. Pamiętam, że jeszcze był fajny patent z przerzucaniem z serwerów za około na nasze 35zł i policzyć z tych 8 milionów jakieś 1,5 z 8. To była nasza praca na lekcji fizyki, bo byliśmy dołączeni do innej klasy większość osób umierała z nudów oczywiście nie dysponujemy rzeczywistymi danymi i dokładne obliczenie wymagałoby sporo danych. Dodać drukarnie, Prasa, Zyski, Wydatki, Reklamy itp. Jak do końca roku powtórzy się podobna lekcja a pewnie tak będzie to spróbujemy coś innego wyliczyć.

  • 50 zł miesięcznie za abonament. Obecnie na legalnych serwerach gra około 8 milionów graczy. 12 miesięcy w roku. Obliczenie:50*12*8000000=480000000050*12=600600 *8000000=4800000000zł-rocznie bez podatków, serwerów, administracji. Licząc, że Blizzard posiada około 3 tyś pracowników. 4800000000:3=1600000=1600000tyś zł na nasze. Licząc, że roczny koszt utrzymania serwera wynosi około 35 tyś zł nie pamiętam ile tam było serwerów. Administracja około 90 tyś miesięcznie. Podatków też nie pamiętam. Podsumowanie rozpędziłem się za bardzo z tą pensją przyznam większość kosztów to były nasze przypuszczenia. Jeżeli chodzi o załogę to kierowaliśmy się ilością w Ubisofcie. Od 2004 pracowało w nim 2350 osób tak, więc my dodaliśmy jeszcze więcej być może jest mniej osób w Blizzardzie. Było jeszcze parę obliczeń, ale na pracownika jednak wychodziło około od 90$ powyżej nie wzięliśmy pod uwagę, że każdy ma inne obowiązki. Pamiętam, że jeszcze był fajny patent z przerzucaniem z serwerów za około na nasze 35zł i policzyć z tych 8 milionów jakieś 1,5 z 8. To była nasza praca na lekcji fizyki, bo byliśmy dołączeni do innej klasy większość osób umierała z nudów oczywiście nie dysponujemy rzeczywistymi danymi i dokładne obliczenie wymagałoby sporo danych. Dodać drukarnie, Prasa, Zyski, Wydatki, Reklamy itp. Jak do końca roku powtórzy się podobna lekcja a pewnie tak będzie to spróbujemy coś innego wyliczyć.

   Oponuje za tym, by ow komentarz uznac za najlepszy w krotkiej historii valhallowego forum i gdzies go uwieczni, by wszyscy mogli podziwiac matematyczne zdolnosci naszego kolegi Raphaela. No. . . jakby nie patrzec – w obliczeniach bledu nie bylo ;DAle wracajac do wlasiwego tematu – jestem zaskoczony 🙂 Nigdy bym nie podejrzewal, ze Electronic Arts jest tak chojne dla swoich pracownikow. Chociaz, na przytoczonym przykladzie procesow, ktore EA ma ze swoimi ex-workerkami widac, ze musze sie skubancy narobic, zeby taka kase zgarniac. Chociaz to i tak nie to, co w Blizzardzie, gdzie na lebka przypada bagatela pol miliona zlociszy ;D Wybaczcie, ale musze. . . ahahahahahahahahahahahahaha!

 8. nom raphael z kolegami podjeli się całkiem „mądrego” zadania niż bezczynne siedzenie na lekcji, trzeba brać z nich przykład;]

 9. Raphael ma racje – od kiedy sprzątam w Blizzardzie przychodzi do mnie pan dyrektor i płaci mi co miesiąc za WOWa 🙂 Taka robota poprostu.

 10. w każdej informacji jest trochę prawdy i przesady, ak jak w każdym zakładzie są osoby, które dobrze sie w niej czują i takie, które zawsze będą narzekać. . .

 11. to ciekawe jak to w koncu jest z ta praca w EA?Wolalbym chyba pracowac w jakiejs mmniejszej firmie, np. w Blizzardzie – bo wiadomo, 500tys na ulicy nie lezy:)

 12. 60 tyś $ rocznie to wydaje mi się że nie jest to jakaś ekstremalna kasa. Oczywiście na nasze realia to sporo, na ich? Sięgnąłem na szybko do Wiki (wiem, że jej wiarygodność jest dyskusyjna, ale nie chce mi się bardziej grzebać) – PKB per capita dla USA (2006) 43. 555$ czyli wychodzi, że pracownicy EA zarabiają prawie 50% lepiej niż średnia. Oczywiście wspomniane problemy z sądami wskazują na to, że najprawdopodobniej odbywa się to przy silnej eksploatacji pracowników. Życie prywatne? A co to takiego? :)Jak to mówią – coś, za coś. . . Co do wyliczeń raphaela – również jestem za uznaniem tego posta z wyliczeniem za hit sezonu 🙂 Obawiam się jednak że nasz szacowny autor wciąż nie dostrzega błędu swego rozumowania. . .

 13. Od 60K$ – a to znaczna różnica, poza tym – to typowy PR. Rozumowanie anioła Raphaelllllla jest godne uznania. To jak w socjaliźmie – każdemu po równo 🙂 Nie ważne, że ktoś zainwestował, zaryzykował. Zagadka: ile zarabiają pracownicy TP SA?PS. Policzyłem – 160 000 msc. :). Oczywiście skorzystałem z genialnego wzoru Pana Raphaella. Nobla mu – z ekonomii :)W wolnej chwili muszę policzyć, ile ludzie zarabiają w mojej firmie.

 14. Jeśli chcecie mogę podać wam kary pieniężne, jakie dostała TP SA Od Unie Europejskiej za ogromne koszty neostrady, jakie stosowali wobec klientów.

 15. Zacznę od takiego małego wstępu. Polska jest jednym z najbardziej zacofanych krajów pod względem sieci internetowej zajmuje dalekie miejsce w rankingu aż, 26 czyli piąte od końca wyprzedzają nas m. in. Czesi, Węgrzy. Gorsi są od nas Grecy, Turcy. Oto kary, jakie dostała TP S. A. We wrześniu, 2006r. Dostali 100 milionów zł kary za nierozdzielnie opłat za usługi głosowe i Internet pomimo tego, że dostali nakaz. W lutym tego roku dostali rekordową jak dotąd karę 339 milionów zł, dlatego że trzeba było mieć droższy abonament, aby móc posiadać neostradę. Problemy z szerokopasmowym dostępem do Internetu przez alternatywnych operatorów kolejne 600 tyś zł. UKE dalej grozi TP S. A. Za zdzieranie z klientów pieniędzy. TP S. A. Dostała razem 439 milionów zł kary. A Prezes Telekomunikacji Polskiej 600 tyś zł. Sami są sobie winni za te spore wymagania wobec klienta.

 16. W wolnej chwili muszę policzyć, ile ludzie zarabiają w mojej firmie. Ale koniecznie metoda Raphaela – ale beda podwyzki 😀 !!!

 17. Po pierwsze primo, raphael, nie obchodzi mnie ile TPSA dostała kar, ale ile z nich zapłaciła. Bo z tego co mi wiadomo, to nie zapłacili żadnej i teraz się procesują. Pewnie znowu się skończy kilkoma mln do zapłacenia. Po drugie primo, raphael, nie bierzesz pod uwagę podstawowej rzeczy! Otóż taką grę trzeba wpierw zrobić, a taki Blizz jest znany z tego, że robi gry na prawdę długo. Musisz uwzględnić, że musieli przez kilka lat utrzymywać pracowników, mimo, że nie mieli jeszcze żadnego dochodu z gry. Inaczej mówiąc, jak dla mnie to na dzień dobry powinieneś podzielić te wyliczenia przez dwa. . . Po trzecie primo, nie znam większej firmy w której pensje byłyby powiązane z zyskami. Zobacz np. na google. Przecież ich pracownicy powinni wszyscy jeździć Maybachami! No chyba, że wszyscy pracownicy Blizza są jego współwłaścicielami 😛 Ale wtedy pozostaje im tylko pozazdrościć 😛

 18. Koniec przypuszczania i pisania takich rzeczy opatentuj to He He porostu nam się nudziło ze znajomymi i robiliśmy te obliczenia a o TP SA było głośno. Uważam temat z algebrą, matematyką, funkcją itp. za zamknięty zajmuję się pisaniem odpowiednich komentarzy i na temat, aby wszyscy Valhallowicze byli Very Happy:D.

 19. a nei wydaje sie wam troche dziwne to? EA to nei jedyna firma w USA ktora zarabia na grach. dobrzy programisci maja pelne pole manewru, mnostwo firm ktore ich zatrudni za ciezkie pieniadze. imho ten art byl kupiony. EA przegrywa proces z grafikami – tyranie po 80h w tygodniu (ile oni maja tam dni roboczych, 5? ) to samo z programistami – musza sie liczyc z opinia publiczna-> gorsze warunki pracy, charowka za ich marne 50% sredniej krajowej wiecej ( wg obliczen kolegi z komentarza wyzej, nei , nie raphaela 🙂 to naprawde nei wiele. nadszarpnieta reputacja odstrasza ludzi ktorzy wola pracowac mneij za ta sama kaske u innych, proste, a Fortune jest czasopismem opiniotworczym wiec konkluzja nasowa sie sama :] pozdro

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here