Na koniec dnia w Internecie znaleźliśmy całkiem ciekawego newsa. Activision przejęło twórców serii Project Gotham Racing. Chodzą słuchy, że to właśnie z powodu popularnych wyścigów wydawca gigant podjął taką a nie inną decyzję. Firmie brakowało ponoć na liście wydawniczej porządnej franszyzy reprezentującej ten gatunek. Najłatwiejszym sposobem na jej zdobycie okazało się wykupienie dobrze prosperującego studia. Bizarre od zaraz wzięło się do pracy nad dwoma tytułami, które zostaną wydane w roku fiskalnym 2009 ich nowego właściciela. Jeśli już o finansach mowa to niestety nie podano kwoty, za którą twórcy PGR trafili pod skrzydła Activision. Można jednak śmiało zakładać, że Project Gotham Racing 4 będzie ostatnią częścią serii, która trafi tylko na konsolę Microsoftu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Przecież prawa do marki PGR są własnością Microsoftu. BC ma w planach stworzenie wyścigów na różne platformy, ale pod inną nazwą

  2. najprawdopodobniej soxol ma racje. Panowie z Bizarre Creations mowili jakis czas temu ze jak juz machna PGR’y (najpewniej chodzilo o 3 i 4 ) to chca zaczac prace nad innymi tytulami. Microsoft ma Forze , i prawa do PGR. Pytanie czy moga zblokowac porty PGR na inne platformy . . . pewnie moga. Wtedy Bizarre mogloby wrocic np. do marki „Metropolis Street Racer”. . . Pytanie czy bedzie im sie chcialo dalej robic w scigalkach czy sprobuja swych sil w czyms innym. . . Tak czy inaczej ewentualny multiplatformowy PGR to fantastyczne wiesci i dla posiadaczy PS3 i Wii i (kto wie) moze nawet PC. Exclusivy w tej generacji powoli staja sie wymierajacym gatunkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here