Jedna z największych organizacji prasowych na świecie, agencja Reuters, otworzyła panel dyskusyjny w świecie gry Second Life, w którym każdy gracz mógł wypowiedzieć się na temat szczytu ekonomistów w Davos. Wywiadów agencji udzieliły również znane osobistości, które wystąpiły w postaci swoich wirtualnych odpowiedników.

Spośród panelistów wirtualnej konferencji znaleźli się dziennikarze, szefowie korporacji i działacze, w tym znany muzyk-aktywista, Peter Gabriel.Choć w panelu dyskusyjnym mogło wziąć udział zaledwie pięćdziesiąt osób, był on transmitowany zarówno w kanałach informacyjnych wirtualnego świata, jak i przez internet.Reuters od dawna aktywnie uczestniczy w Second Life. Pracownicy agencji pojawiają się w jej wirtualnym biurze, w którym można również poznać informacje z prawdziwego świata. Ze strony internetowej Reuters można przenieść się prosto do wirtualnej redakcji w Second Life.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. dziwna ta gra – jakaś taka za abrdzo wkręcająca w virtual life. . . nie podoba mi się. . . albo jak kto woli SW-style:”I have a bad feelings about this. . . „

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here