Gigant z Redmond mimo najlepszej i najbardziej rozbudowanej usługi sieciowej. Mocnej pozycji na rynku i świetnego sprzętu. Nie jest w stanie zachęcić tak zwanych „casual gamers” do zabawy Xboksem 360. Trudno się dziwić. Rżniecie piłą mechaniczną hord Locustów w Gears of War tudzież sieciowe rozgrywki w Halo 3 to NIE jest raczej familijna rozrywka. Dość powiedzieć, że baza gier przeznaczona dla casual gamers nie była jak dotąd mocną stroną Microsoftu. Jedna Viva Pinata wiosny nie czyni.

Alan Bowman, menadżer generalny Microsoftu w rejonie Azji i Pacyfiku ma jednak prawdziwego asa w rękawie. Stwierdził on, że już niedługo Xbox 360 otrzyma cały wachlarz tytułów mogących konkurować z prostymi grami dostępnymi na Nintendo Wii. Nowa strategia ma przyciągnąć do konsoli M$ nowych klientów. Jako idealny przykład gry dla każdego Bowman wymienia najnowszą odsłonę Guitar Hero.
W strategii mającej przyciągnąć „kazuali” do Xboksa 360 niebagatelną rolę ma odegrać brytyjski RARE. Kto wie? Może już niedługo znowu pobawimy się z uroczymi, papierowymi zwierzakami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

1 KOMENTARZ

  1. Stwierdził on, że już niedługo Xbox 360 otrzyma cały wachlarz tytułów mogących konkurować z prostymi grami dostępnymi na Nintendo Wii. Nowa strategia ma przyciągnąć do konsoli M$ nowych klientów. Swietnie. Bedziemy mieli hardware zdolny do renderowania efektow a’la star wars, a grac bedziemy w PONG’a. Ja nie wiem czy MS sie tym chwalic chcial, czy jak. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here