Pisaliśmy dzisiaj o wstrzymaniu prac nad The Sopranos na Xboxa 360. Decyzja THQ była o tyle zaskakująca, że firma uznała, iż lepiej skupić się na wersji na starszą PlayStation 2. Dokładnie taką samą decyzję podjął Vivendi, producent i wydawca Scarface: The World is Yours, opartej na filmie Scarface. Równocześnie ogłoszono plany wydania tytułu na PSP.

W przypadku gry Vivendi zaskoczenie nie jest jednak tak duże, jak ma to miejsce z The Sopranos. Twórcy Scarface nigdy tak naprawdę nie zadeklarowali, że wersja na next-geny pojawi się na sto procent.

Decyzja o produkcji gry na przenośną PSP może wiązać się z jej rosnącą, aczkolwiek nieco opóźnioną popularnością oraz potężnym zainteresowaniem przenośnymi konsolami w ogóle. Wersja gry na PSP będzie jednak różniła się znacznie od „większych braci”.

Równocześnie dziennikarze zastanawiają się nad przyczyną opóźnień i kasacji tak wielu gier na konsole next-gen. Serwis Joystiq wskazuje na zbyt duże budżety, które wyciągają z firm kapitał, ograniczając ich możliwości. Co na to polscy developerzy, szykujący się do uruchomienia produkcji na Xboxa 360, Wii i PlayStation 3?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here