SCi od dłuższego czasu boryka się z problemami natury finansowej. Kilka razy donosiliśmy nawet o możliwości przejęcia jej przez jednego z większych graczy ze świata elektronicznej rozrywki. Do tego póki co jednak nie doszło. Szukając wyjścia z kłopotliwej sytuacji postanowiono poprosić o pomoc zewnętrzną firmę, która przez ostatni miesiąc przeprowadzała analizę modelu biznesowego SCi. Wnioski jakie wyciągnięto z ostatecznej wersji raportu dotyczącego ich finansów nie napawają optymizmem.

Właściciel Eidos musi przejść restrukturyzację by znów stanąć na nogach. Działanie to wiąże się jednak z koniecznością zwolnienia 25% zatrudnionych osób. Po redukcji etatów liczba pracowników SCi/Eidos ma zmaleć do 800. Jednocześnie cięcie kosztów zaowocuje wstrzymaniem prac nad czternastoma grami, które mogły się nie zwrócić lub nie prezentowały poziomu zadowalającego szefostwo wydawcy.

Nowy, lepszy Eidos skoncentruje się na swoich najbardziej rozpoznawalnych markach takich jak Hitman, Tomb Raider, Deus Ex i Championship Manager. Firma zwolni również przestrzeń biurową w Londynie po przeniesieniu kilku swoich działów do Montrealu gdzie koszt ich utrzymania jest niższy. Dzięki tym i kilku innym decyzjom koszty operacyjne SCi mają do czerwca zmniejszyć się o czternaście milionów funtów.

W sieci już pojawiła się plotka na temat studia Pivotal Games, którego ostatnią produkcją był zbierający mieszane recenzje Conflict: Denied Ops. Internauci twierdzą, że w pierwszej kolejności to właśnie Pivotal zostanie rozwiązany albo sprzedany. Eidos starym branżowym zwyczajem postanowił nie komentować tego typu informacji. Naszym zdaniem jest ona jednak prawdziwa. Kogoś zamierzają zwolnić a nie spodziewamy się by tym kimś byli pracownicy Crystal Dynamics czy Eidos Montreal.

A co wy myślicie na temat całej sprawy. Gracie w produkcje Eidos? Podobają się wam? Firma ma problemy, które zakończą się jej sprzedażą? Czekamy na wasze komentarze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here