Na ogół piszemy, że to prezes amerykańskiego oddziału Nintendo, pan Reginald Fils-Aime ma często powody do tarzania się w górach dolarów, które zarabia dla Wielkiego „N” konsola Wii. Teraz mogą do niego dołączyć panowie z Rockstar i koncern Take Two. Dlaczego? Ponieważ w roku fiskalnym 2008 roku seria Grand Theft Auto zarobiła ponad 700 milionów dolarów (dokładnie mówiąc 710 milionów). Informacje te podano na wczorajszej konferencji prasowej. Lwią część tych pieniędzy zarobił oczywiście konsolowy Grand Theft Auto IV ( ile dorzucił do kiesy GTA IV PC jeszcze nie wiadomo – za wcześnie na takie dane). Seria GTA jest odpowiedzialna za grubo ponad połowę dochodów TT. Także perspektywy na przyszłość wyglądają bardzo obiecująco – Rockstar liczy na spory zysk z GTA: Chinatown Wars na konsolę Nintendo DS. Krążą też niepotwierdzone informacje o nowej odsłonie GTA na Wii.

Warto przypomnieć, że konsolowa odsłona GTA IV znalazła już ponad 11 milionów klientów, ale do rekordu San Andreas (ponad 18 milionów sprzedanych egzemplarzy) jeszcze trochę brakuje. Warto przy okazji wspomnieć, że jedyny konkurent GTA IV, czyli Saints Row 2 jak na razie znalazł około półtora miliona klientów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

9 KOMENTARZE

 1. Gta IV na konsole wymiata, niestety na PC została zwalona na całej linii. . . Już nie mogę się doczekać nadchodzących dodatków, będzie jazda ;p

 2. Może przyjdą kiedyś czasy, gdy redaktorzy zaczną odróżniać dochód od przychodu. Podam przykład: przy przychodzie w wysokości 710 mln USD oraz koszcie np. 700 mln dochód wynosi tylko 10 mln USD.

 3. no mi w gta wkurza to jak mało aut jeździ, to psuje cały klimat gry no bo przeciez na wall street które w nowym jorku słynie z korków w gta mozesz samochody policzyc na palcu jednej ręki : / nie podoba mi się takie coś, ale już trudno(ja sie lubie czepiać szczegółów)

  • no mi w gta wkurza to jak mało aut jeździ, to psuje cały klimat gry no bo przeciez na wall street które w nowym jorku słynie z korków w gta mozesz samochody policzyc na palcu jednej ręki : / nie podoba mi się takie coś, ale już trudno(ja sie lubie czepiać szczegółów)

   ilosc samochodow sie ustawia w opcjach. domyslnie jest niewiele zeby kompa nie mulilo za bardzo

 4. faktycznie użyłem złego określenia – rockstar zarobił 710 milionów tak przynajmniej mówią dwa źródła więc rozgrzeszam swe sumienie (w kilku nie napisali że chodzi o rok fiskalny) . Zaraz poprawię i pójdę do konta z jakąś książką do ekonomii. A wiesz na co ja czekam tak prywatnie ci powiem? Jak kiedyś zobaczę podobną uwagę pisaną w ciutes innym tonie. wiem, że się nie doczekam nigdy. Ale tematu drążyć nie będę. Bo musiałbym zahaczyć o temat „społeczności” a to temat nader drażliwy bo mam w tej materii zupełnie odmienne zdanie od większości, na szczęście nie całej redakcji.

 5. Ja po świętach zasmakuję GTA 4 na PS3 🙂 Są teraz niezłe promocje PS3 z grą Motorstorm 2 PAcific Rift w Cenie 1299pln. Nic tylko brać, cena jest jak najbradziej adekwatna, a zważając na to ze mamy czytnik blu ray jest swietnie:) jeszcze w marcu w tym roku sama konsola kosztowała 1699pln. bez gier. Zastanawiałem się nad X 360 lecz jednak PS3. Cena już tak nie odstrasza:)

 6. Zastanawiałem się nad X 360 lecz jednak PS3.

  Przecież jeszcze niedawno chwaliłeś się, jak grasz w 1080p na swoim niedawno zakupionym X360, właściwie zaraz po tym kiedy chwaliłeś się, że za kilka dni kupujesz PS3. Teraz to było tylko „zastanawianie się”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here