Michael Pachter analityk firmy Wedbush Morgan opublikował przewidywania sprzedaży konsol na amerykańskim rynku za miesiąc sierpień. Według analiz Wedbush Morgan najchętniej kupowaną konsolą stacjonarną w USA w ubiegłym miesiącu było Nintendo Wii, które znalazło około 550 tysięcy klientów. Drugie miejsce należy do Sony Playstation 3, które według Pachtera powoli umacnia swoją pozycję na amerykańskim rynku i z około 225 tysiącami sprzedanych sztuk pokonało Xboksa 360, który sprzedał się w mniej więcej 200 tysiącach egzemplarzy. Za kilka dni zostaną opublikowane oficjalne dane sprzedaży grupy badawczej NPD wtedy przekonamy się na ile trafne są analizy Wedbush Morgan.

Ciekawie dla rynku zapowiada się jesień – na amerykańskim rynku Microsoft znacznie obniżył cenę swojej konsoli. Według EEDAR (Electronic Entertainment Design and Research) – firmy zajmującej się badaniem rynku gier wideo ostatecznym zwycięzcą gorącego okresu przedświątecznego, który zaczyna się już w listopadzie będzie jednak konsola Microsoftu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

4 KOMENTARZE

  1. Znajduję tylko jeden powód dla, którego można by było kupić PS3 zamiast X360 – właśnie Starego Węża. Ale wtedy przypominam sobie, różnicę cenową i mówię trudno, może kiedyś wypuszczą MGS4 na jakichś 4 płytach DVD DL to wtedy sobie zagram. No i jeszcze to, że X360 ma o wiele więcej takich wyjątkowych gier. No i XIII na Xa też będzie.

  2. A mnie metal gear solid juz chyba niczym nie zaskoczy. Kiedys sie tym jaralem, teraz jest mi to szczerze obojetne, czy zagram w niego czy nie. Ceny gier na PS3 powalaja, nawet jesli sie troszke przeczeka. Patrz, kiedys na PS byl Bandicot,Spyro, FF, GTA, a teraz przeskakuje to na X’a. Czyli chyba jednak bylo warto zainwestowac w szaraka ;)Kochajmy nasze konsolki, tak szybko odchodza 😉

  3. Ja znajduję więcej powodów aby POSIADAĆ ps3 a ty toddor zapewne posiadasz X-a i tak piszesz. Na szczęcie jest coraz więcej takich którzy nie myślą tak jak ty.

  4. Jak to ujął narrator w introdukcji Fallout: „War. . . War never changes. . . „Konsolę kupuje się dla gier, a więc wybór dyktowany jest tytułami jakie gracza interesują. A tu znów wyjeżdżać zaczynają PS3 to, X0 tamto. Ciekawe, czy fanboizm kiedykolwiek się skończy, trafiając na niechlubne karty historii. Co do samego newsa. Mamy drugą połowę 2008 roku, a konsola z technologią rodem z początku wieku przegania dwa molochy konkurencji, o kilkunastokrotnie wyższej mocy obliczeniowej. To się nazywa ewenement! Jak ta popularność nie ustanie to chyba sam się skuszę na to cudo. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here