Próbną wersję Gran Turismo 4 z trybem gry on-line Sony rozesłało do redakcji na całym świecie oraz członków fan klubu Gran Turismo Online. Jak donoszą liczne serwisy, w tym IGN, nowy tryb on-line nie różni się niczym od tego, co znaleźć można w innych grach. Tryb online Gran Turismo 4 pozwala np. na komunikację głosową, oraz czatowanie przy użyciu klawiatury. Samo Sony przyznaje, że to jedynie test nowej technologii. Na dzień dzisiejszy nie ma w planach wydania ani łatki, ani też nowej wersji na PlayStation 2, sugerując, iż jest to raczej test kodu, który posłuży przy robieniu nowej gry na PlayStation 3.

W świetle popularności usługi Xbox Live, umożliwiającej grę po sieci w praktycznie każdą grę na konsole Microsoftu, oraz zalewowi rynku przez gry internetowe, jak World of Warcraft, działania Sony nie są zaskoczeniem. Można się spodziewać, że tryb gry w sieci jest w chwili obecnej jednym z priorytetowych zadań.

Tymczasem dalsze losy serii Gran Turismo pozostają nieznane. Zapowiadany początkowo tytuł Vision Gran Turismo ustąpił miejsca Gran Turismo HD. Brak jednak informacji, czy jest to ta sama gra, oraz w jakim stopniu będzie się ona różniła od Gran Turismo 4.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here