Inżynierowie japońskiej firmy przygotowują nową wersję laserów odczytujących dyski Blu-Ray. Współpracując z japońską korporacją Nichia, opracowano nowy, zmniejszony moduł odczytujący dane, który na dodatek jest tańszy od „starej” konstrukcji. Obniżenie kosztów wytworzenia modułu, jest wynikiem zastosowania uproszczonego procesu produkcji.

Element mierzy 3mm i powinien umożliwić producentom „odchudzenie” sprzętu odczytującego płyty. Sony wspomniało o możliwości wprowadzenia napędów do laptopów mierzących jedynie 9,5mm grubości jeszcze w tym roku.

Sprzęt umożliwia odczytywanie płyt Blu-Ray, oraz dysków powstających na aktualnie istniejących liniach produkcyjnych DVD.

Nas ciekawi jednak czy ta wiadomość, w połączeniu z plotkami o nowej odsłonie PS3 120GB, oznacza możliwość kolejnej obniżki ceny konsoli Sony ? Od początku wiadomo było, że to m.in. napęd Blu-Ray jest za nią odpowiedzialny. Czy układ trafi więc do „nowej” serii PS3 120GB ? Ciężko powiedzieć…

[Głosów:0    Średnia:0/5]

5 KOMENTARZE

  1. Bardzo możliwe, tym bardziej M$ również stosuje w nowszych wersjach konsol tańsze podzespoły (materiały) obniżając w ten sposób koszt produkcji jednego X’a. Dzięki temu możemy się cieszyć fullhd oraz nextgen’em za niewygórowane pieniądze. Jestem coraz bliski zakupu X’a tylko czekam na przelew pensji :).

  2. Blu-Ray tanieje? Swietnie! Dzieki temu potanieje tez PlayStation 3, a Sony moze w koncu zacznie zarabiac na tej konsoli? Dla mnie bomba! Tylko licze na to, ze spadek ceny nie wiaze sie w tym przypadku rowniez ze spadkiem jakosci. Ogromna zaleta PS3 jest jej niezawodnosc, totez gdyby takie nowe lasery okazaly sie badziewiem pokroju tego, co montowano w poczciwych PeeSdwójkach, to byloby kwaśno. Licze jednak, ze nic takiego nie bedzie mialo miejsca.

  3. Niech tanieje, niech produkują w Burkina Faso, z podzespołow z Somalii a potem z uśmiechem na ustach korzystajmy z gwarancji producenta cztery razy w roku. 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here