Edge Online donosi, że opisywane przez nas jakiś czas temu przejęcie firmy Eidos przez japońskiego wydawcę/producenta gier Square Enix, może dobiec końca w okolicach kwietnia tego roku. Przez najbliższe dwa miesiące najwięksi akcjonariusze Eidos mają czas na zgłaszanie ewentualnych sprzeciwów, dotyczących operacji. Po tym czasie przypieczętują ją panowie w garniturach.

Przedstawiciele Square Enix już zapowiedzieli jakie własności intelektualne i zespoły interesują ich najbardziej. Wśród gier wymienione zostały Tomb Raider (w sumie ponad 30 milionów sprzedanych kopii), Deus Ex (2,4 mln.), Hitman (8,3 mln.) oraz Kane&Lynch (1,7 mln.). Oddziały Eidosu, które raczej na pewno nie zostaną zamknięte znajdują się w Wielkiej Brytanii, Danii, Niemczech, Szwecji, Kanadzie, USA, na Węgrzech oraz w Państwie Środka. Japoński wydawca uznał, że pracują w nich „bardzo utalentowani ludzie”.

Oczywiście jeśli dojdzie do podpisania umowy o przejęciu Eidosu, to na Valhalli przeczytacie o tym w kolejnej wiadomości. Póki co zastanawiamy się kiedy Square Enix zapowie produkcję RPG, w której spotkamy najważniejszych bohaterów obu firm, o których piszemy w dzisiejszym newsie. Czy tak gra rzeczywiście byłaby skazana na porażkę? Dajcie nam znać, co myślicie na ten temat.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

7 KOMENTARZE

  1. Jeżeli Square dzięki temu sięgnie po takie gatunki jak action-adventure TPP to myślę, że będziemy zadowoleni. Wyobraźcie sobie Tomb Raidera takiego jakiego znamy (czyli nie w stylu jRPG) z fabułą na miarę Final Fantasy czy Chrono Trigger. . . miód 🙂

  2. Square Enix,jak i reszta japońskich teamów developerskich pragnie zbliżyć się do zachodu. Ot i cała filozofia.

    W niedalekiej przyszłości doczekamy się gier pokroju Final Fantasy: Lara Croft Chronicles?

    kiepski żart. . .

  3. W niedalekiej przyszłości doczekamy się gier pokroju Final Fantasy: Lara Croft Chronicles?kiepski żart. . .

    To nie żart. To pytanie zwykłe. Inne pytanie brzmi – a czy przypadkiem square enix nie wymieszał już swoich bohaterów z postaciami disneya? nadal uważasz, ze Croft Chronicles to żart?

  4. Przecież nie musi być tak, że zamienią wszystko w jRPG, bez przesady. Uważam japończyków za inteligentnych ludzi, myślę że będą mieć sporo pomyślunku i pozostawią gry Eidosu takimi jakie były. Tak jak wcześniej pisałem, to może być z korzyścią dla nas graczy, bo Kwadratowi mają niezłe pomysły na wątki fabularne. Poza tym ostatnie Tomb Raidery jakieś mega świetne nie były, nie zaszkodzi tej grze dorzucenie jakiegoś prostego systemu umiejętności, większej interakcji z innymi postaciami itp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here