O najnowszym projekcie studia Stardock mogliśmy poczytać kilka dni temu. Elemental: War of Magic to produkcja przenosząca nas do fantastycznego świata, który ma nam przypominać wszystko co najlepsze z gry Master of Magic. Okazuje się jednak, że twórcy tej produkcji są również fanami innego znakomitego tytułu sprzed lat. Chodzi o Master of Orion, który dawno, dawno temu do spółki z wymienionym przed chwilą Master of Magic, potrafił nas na całą noc zatrzymać przed komputerem.

Boss Stardock (Brad Wardell) na łamach serwisu Gamasutra przyznał, że jego firma próbuje nabyć prawa do posługiwania się dwiema dobrze znanymi markami. Są nimi Star Control i Master of Orion. W tej chwili należą one do Atari, ale Stardock chce je odkupić i stworzyć następcę Star Control II (Wardell uważa, że o części trzeciej powinniśmy zapomnieć) oraz Master of Orion 4, który na pewno ucieszyłby fanów strategii (choć i w jego przypadku mamy zapomnieć o MoO 3). Musimy przyznać, że bardzo ucieszyła nas ta nowina. Od dłuższego czasu czekamy na sensowny remake Master of Magic i Master of Orion, a studio Stardock – twórcy Galactic Civilizations – z całą pewnością mają szansę stworzyć doskonałą produkcję. Na dodatek zapowiadają, że chcieliby utrzymać ją w klimacie drugiej części Master of Orion. Będziemy się przyglądali kolejnym posunięciom firmy. Jeśli zapowie ona którykolwiek z tych tytułów, to na pewno przeczytacie o tym na Valhalli.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. WoW! Niesamowite, że wracają wspomnienia sprzed tylu lat. Te skriny są fajne – podoba mi się to, że pojawiają się gry z tym „czymś”, czyli z bardziej artystycznym podejściem do wizualizacji pomysłu na grę.

  2. O JA pitole !Nareszcie cos dla graczy nastawione nie tylko na kasiore ale zrobienie naprawde dobrego nastepcy takich gier!Niech zyje Stardock!

  3. W newsie tego nie ma, ale czytałem też, że StarDock chce zrobić crpg w klasycznym rzucie izometrycznym i będący w duchu Baldur’s Gate. Ciekawie się rozwija ta firma. Znaleźli niszę, w której czują się dobrze. Nisza jest na tyle duża, że daje im kasę więc mogą robić jeszcze lepsze gry dal tej niszy. Tak trzymać.

  4. Oni mieli zrobić UFO ? Pierwsze słyszę . . . Ale te zapowiedzi brzmią bardzo smakowicie. MOO2 jest absolutnie wciąż bezkonkurencyjne. Podobnie Star Control 2. . .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here