Czy potrzebujemy kolejnej gry cRPG od Piranha Bytes? Fani Gothica zapewne powiedzą, że jak najbardziej. Nie będzie to jednak kolejna część słynnego cyklu ponieważ prawa do tytułu „Gothic” należą do JoWood Productions. Cóż zatem miały począć biedne „Piranie”? Zakasali rękawy i w pocie czoła pracują nad World of Risen (lub samo Risen). W grze wcielimy się w rozbitka, który przybywa na wielką wyspę, której centralnym punktem jest… aktywny wulkan. Producent obiecuje, że uniwersum Risen będzie urozmaicone i podzielone na strefy klimatyczne. Wielkość świata gry ma być pośrednia między drugą, a trzecią częścią słynnego Gothica. Risen ma być znacznie mroczniejszy od poprzednich produkcji Piranha Bytes. Podczas zabawy ujrzymy kilka egzotycznych ras – nie uraczymy jednak typowego sztafażu fantasy. Nie będzie żadnych Krasnoludów, Orków i Elfów. Mechanika gry i system rozwoju postaci ma być bardzo podobny do tego co mogliśmy zobaczyć w grach z serii Gothic. Styl walki ma zależeć od rozwoju i zaawansowania naszej postaci. W Risen zobaczymy zmienny cykl pór dnia i zróżnicowane warunki pogodowe. Gra działa na autorskim silniku graficznym i ma wykorzystywać procesory dwu i czterordzeniowe.

Więcej o samej grze dowiemy się za niecałe dwa tygodnie podczas targów Games Convention.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

10 KOMENTARZE

  1. Rise(n) of bugs xDSzkoda że studio nie zapowiedziało że mechanika gry będzie tępa jak topór dziadka Staszka i czeka nas atak bugów (robaków . . . w kodzie gry).

  2. A dla mie wystarczyłoby gdyby tą gre wydali na stareńkim silniku Gothica II (I), grafika nie ma już takiego znaczenia ważne by grywalnośc była miodna. . .

  3. Wyspa z położonym centralnie wulkanem, dynamicznie zmieniająca się pogoda, różne nietypowe rasy. . . co to drugi Morrowind ma być?

  4. jesli bedzie to gothic 1/2 z nowym tytulem, to chetnie kupie. szitu w stylu gothica 3 nie wezme nawet za darmo. ale ten tytul – Risen. jakis taki nijaki :/no i strefy klimatyczne na wyspie z aktywnym wulkanem. . . rox

  5. A JoWooD robi kolejne Gothicy w tym samym czasie, tak? Ehh. . . przecież ta gra ma taki potencjał, że możnaby z niej zrobić najlepszego cRPGa jaki do tej pory wyszedł, ale nie. . . ktoś zawsze musi odwalić chałturę.

  6. JoWood nie ma nic wspólnego z Risen, ponieważ Piranha Bytes nie pracuje już dla niego. Risen to RPG które ma z gothic tyle wspólnego, że dzieję się między jego drugą, a trzecią częścią. . . Gothic4 jest tworzony przez inne studio wynajęte przez JoWood, które nie jest jeszcze znane. Ja osobiście czekam na g4 z większą niecierpliwością, ponieważ nie mam zamiaru grać w kolejną zlepkę bugów rodem z Piranha Bytes , która przestanie być betą dopiero pół roku po wydaniu. . . Coś mi się wydaję, że twórcy gothic4 staną na wysokości zadania.

  7. Gra działa na autorskim silniku graficznym i ma wykorzystywać procesory dwu i czterordzeniowe.

    Byleby tylko ich nie wycisnął przez wyżymaczkę 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here