Microsoft chwali się liczbami. Według danych producenta konsola Xbox 360 prekroczyła na Starym Kontynencie liczbę sześciu milionów sprzedanych egzemplarzy. W wywiadzie udzielonym serwisowi MCVUK przedstawiciel brytyjskiego oddziału Microsoftu pan Neil Thompson powiedział, że M$ zamierza przeprowadzić marketingową ofensywę w nadchodzącym okresie przedświątecznym. Dzięki nowemu, 60 gigabajtowymi modelowi konsoli oraz obniżonej cenie Xbox 360 ma według Thompsona zagrozić pozycji Wii (droższej o 10 funtów od konkurenta).

Warto przy okazji przytoczyć dane analityków Chart-Track. Według badań dzięki obniżce cen w Wielkiej Brytanii w ostatnim tygodniu sprzedaż X'ów wzrosła o niebagatelne 32 procent. W tym samym czasie sprzedaż Playstation 3 spadła o 8 procent. Czekamy z niecierpliwością na jakiś ruch Sony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Planuje na gwiazdkę. Mam nadzieję, że znajdę jakiś porządny bundle z GTA 4 GRATIS, albo dodatkowym padem GRATIS (prezenty świąteczne od MS :P) , bo teraz z bundlami to raczej cienko – w przeciwieństwie do PS3. Cena PS3 niestety zabija. W jej cenie można kupić x’a i kilka używanych gier (wielokrotnie już o tym mówiłem). Ciekawe czym będzie charakteryzowała się ta świąteczna ofensywa? Liczę na jeszcze jedną obniżkę i nowy „ulepszony” model o którym plotki krążą po sieci od dawna.

  2. Na gwiazdkę nie polecam, wiem bo sam tak zrobiłem rok temu, ale po już może być ciekawiej jednak po ostatniej zniżce nic prócz ciekawszego zestawu z grą nie wymyślą i tak pojechali po bandzie 😀 ‚PS3’ ma naprawdę nad czym się zastanawiać. . .

  3. Czekamy z niecierpliwością na jakiś ruch Sony.

    Nie nastąpił po spadku cen odtwarzaczy BD więc już się niczego nie spodziewam. Nawet mi się nie śni PS3 w cenie tysiąca pln a tyle powinien kosztować

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here