Nasze newsy poświęcone głośnemu w ostatnich dniach tematowi znajdziecie między innymi tu oraz tu. Ich siła (zakazów, nie naszych newsów) była na tyle duża, że wydawca Manhunt 2 postanowił odłożyć w czasie premierę swojej gry. Według pierwotnych założeń miała się odbyć już za kilka dni – 10 lipca.

Przedstawiciel firmy powiedział kilka słów na ten temat w krótkim oświadczeniu wydanym serwisowi GameSpot. Można w nim przeczytać co następuje: „Take Two Interactive Software tymczasowo zawiesiło plany dystrybucji Manhunt 2 dla Wii oraz platform Playstation. Będziemy teraz badali dostępne nam opcje mając na uwadze decyzje podjęte przez British Board of Film Classification oraz Entertainment Software Rating Bard. Wciąż jednak stoimy murem za tą nadzwyczajną grą. Wierzymy w wolność wyrażania swoich poglądów i w nieskrępowaną twórczość oraz odpowiedzialny marketing. Wszystkie wymienione przed chwilą rzeczy są kluczowe dla biznesu jakim jest tworzenie rozrywki na poziomie”.

Przy tej okazji, na temat dalszych losów tej pozycji wypowiedział się analityk Michael Pachter. Powiedział on: „ Prawdopodobnie wydadzą około miliona dolarów na odpowiednie przeróbki. Nie odnotują żadnego zysku z tej gry w tym kwartale, więc zapewne nie trafią w swoje prognozy dotyczące finansów. Większość wydanych pieniędzy zwróci im się jednak w następnym kwartale kiedy to tytuł ten trafi do sklepów”.

Czekamy na nowe wieści od Rockstar i liczymy na to, że gra rzeczywiście pojawi się na konsolach. Liczymy również na to, że nie wyjdzie z niej ugrzeczniona skradanka. Skoro wydali brutalnego Manhunta to i z drugą częścią gry powinni sobie poradzić.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

8 KOMENTARZE

  1. Jak chcialbym zeby sprawa sie rozwinela :Rockstar konczy prace nad ultra brutalna wersja. Tloczy ja na specjalnym krazku – jako pre-release-banned-candidate. Krazek lezy sobie dlugo i wala sie po siedzibie firmy, w tym samym czasie Rockstar pracuje nad poprawkami. (barwi krew na zielono, zamienia siekiery w dmuchane mlotki, benzyne w kisiel) Gra pojawia sie w sprzedazy – Rockstar odzyskuje zainwestowane w tytul srodki. Pare dni po premierze – krazek w wersji – sodom-masakra-krew wycieka do sieci. Wilk syty owca zamordowana.

  2. gunj – czyli uważasz że ludzie którzy nie mają przerobionej konsoli powinni dostać gorszą wersję ? A ty masz się cieszyć brutalnym pierwowzorem ? Fajne myslenie. . . .

  3. ee uno – przeciez wiadomo ze to humorystyczny komentarz. . tylez nierealny co pokazujacy interesujaca ewentualnosc. W moim poscie chodzi nie o 2 wersje gry ( z czego jedna piracka / niecenzurowana ) a raczej o pokazanie ze ZAWSZE tresc zwalczana znajdzie droge na powierzchnie. Zreszta rockstar ma doswiadczenie w graniu na nosie „specom od standardow” – patrz sprawa minigier z GTA i afera jaka sie rozpetala.

  4. Coś cicho w temacie MANHUNT 2. Nawet na IGN nic nowego się nie pojawia. Ten sam NEWS jest najświeższym. Czekajmy, czekajmy. . . obyśmy się doczekali premiery w naszym „Giertychowskim” kraju 😉

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here