Gdy do sieci wyciekły skany z Famitsu, informujące o tym, że PlayStation 3 dostanie poszerzoną wersję zeszłorocznego hitu z Xboksa 360, Ninja Gaiden 2, swoją opinię na ten temat postanowił wyrazić Tomonobu Itagaki – do momentu swojego odejścia z Team Ninja człowiek w głównej mierze odpowiedzialny za kolejne gry z serii NG. Na łamach CVG ekscentryczny game designer nie szczędził swoim byłym chlebodawcom gorzkich słów, twierdząc, że wydanie Ninja Gaiden 2 na PS3 to utrata twarzy dla wszystkich osób w to zaangażowanych.

To zdanie szczególnie ubodło Yosuke Hayachiego, który stanął na czele projektu nazwanego Ninja Gaiden Sigma 2. Na trwającym w San Francisco Game Developers Conference następca Itagakiego odpowiedział na jego słowa: „Geny Team Ninja wciąż istnieją, mimo tego, że twarze się zmieniają. Lider się zmienił, osoba nazywana kreatorem odeszła. Ale esencja, DNA wciąż tam jest” – tłumaczył Hayachi dziennikarzom pozbawionym pojęcia o genetyce.

Nie ma powodu, dla którego miałbym mieć coś przeciwko serii Sigma, dodającej coś i rozwijającej serię bazową. I udowodnię to moją grą” – z dumą podsumował twórca nowej Sigmy. Życzymy powodzenia i z niecierpliwością czekamy na komentarz Itagakiego. Jeżeli taki się pojawi, to z pewnością go opublikujemy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

6 KOMENTARZE

  1. Twierdzisz, że Ninja Gaiden to bzdetna gra? Może po prostu brakuje Ci umiejętności potrzebnych do tego by ją opanować 😉

  2. Umiejętności czy nie umiejętności nie mają tutaj nic do rzeczy. Gra jest dla mnie biedna. Nie wdzię najmniejszego powodu by w to wogóle grać. Sam klimat gry jest dla mnie nie do strawienia. Gdby mi się to podobało, cieszyłby się, że jest trudna-bo lubię wyzwania w grach, ale w takich, w które chce mi się grać.

  3. MCG nie akceptuje tej serii z prostego powodu: NG były zawsze czasowymi tytułami na wyłączność dla konsoli Xbox, czego fanboj PS nie może strawić ;). Nie pojmuję takiego postępowania. Dostają świetny tytuł i jeszcze im nie w smak. Ja bym się cieszył, jakby na klocuchu wylądował wspomniany przez starsa MGS4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here